پیغام خطا

  • Notice: Trying to get property of non-object در block_block_view() (خط 247 از /home/korangir/domains/korang.ir/public_html/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object در block_block_view() (خط 247 از /home/korangir/domains/korang.ir/public_html/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object در block_block_view() (خط 247 از /home/korangir/domains/korang.ir/public_html/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object در block_block_view() (خط 247 از /home/korangir/domains/korang.ir/public_html/modules/block/block.module).

تازه ترین مطالب

تاریخ : 9. ارديبهشت 1395 - 17:44   |   کد مطلب: 22514
انتخابات دهم اردیبهشت ماه آنچنان سخت و نفس گیر شده كه كمتر كسی می تواند نتیجه آن را پیش بینی كند و كاندیداها پا به پای هم برای رسیدن به بهارستان نمی خواهند حتی یك صدم ثانیه از زمان خود را از دست دهند.
 گام آخر، ماراتن سخت و نفس گیر تا بهارستان

با اینكه كمتر از یك روز به آغاز رای گیری مرحله دوم انتخابات مجلس دهم باقی نمانده، حضور مردم اهمیتش را بیشتر رخ نمایی می كند و در گام آخر باز این مردم هستند كه نمایش دموكراسی را متبلور می سازند.
با این همه اهمیت و ویژگی مرحله دوم انتخابات كه مقام معظم رهبری نیز به آن اذعان داشتند، مردم كه همیشه پیروز صحنه ها هستند، این بار گام نهایی را برای تعیین سرنوشت خود می خواهند محكم تر بردارند و با تمام شور و شعور خود پای صندوق های رای حاضر شوند و نشان دهند كه زیباتر از حضور، اقتدار نظام است و ورق زدن برگ زرین دیگری از افتخار ملت همیشه غیور ایران اسلامی...
مردم ملایر پس از كسب مدال قهرمانی در زمستانی كه همیشه جاودانه شد، این بار می خواهند در بهارش نیز حماسه خلق كنند و تكمیل كننده راه نیمه پایانی باشند كه به ماراتنی سخت تبدیل شده و باید تا رساندن دیگر وكیل خود به بهارستان پا به پای هم گام های خود را محكم تر بردارند.
حالا كه تبلیغات دو كاندیدا و طرفداران آنها به ایستگاه آخر رسیده، بازار داغ آنها اما این روزها و شبها محفل بسیار گرمی برای دو طیف در فضای مجازی شده كه برای اثبات كاندیدای مورد علاقه و منتخب خود از هیچ تلاشی دریغ نمی كنند، از تعریف و تمجید گرفته تا گریز از موارد قانونی و گاها تخریب و بداخلاقی.
با وجود اینكه تعداد كاندیداهای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در این مرحله به دو نفر كاهش یافته و دیگر خبری از بریز و بپاش های آنچنانی و برپایی شام های تبلیغاتی مثال دور اول نیست و تبلیغات با شیب آرامی پیش رفته، اما مردم ترجیح دادند علم و آگاهی خود را در انتخاب داوطلب خود بالا برده و با اندیشه كافی نماینده خود را بر مسند بهارستان بنشانند.
حالا اما ماراتن سخت و نفس گیر تا رسیدن به بهارستان نیازمند مشاركت و حضور پررنگ تر مردم در دهم اردیبهشت ماه است تا بار دیگر حماسه ای كه در هفتم اسفندماه آفریدند، در این روز نیز تاریخ را دوباره تكرار كنند و با شور و شعور سیاسی خود در تشكیل مجلس كارآمد و توانمند اثرگذار باشند..
در این میان نباید نقش پررنگ و مثبت زنان را نادیده گرفت كه همواره تاثیرگذاری آنها در عرصه های مهم انقلاب بویژه عرصه های سیاسی بر كسی پوشیده نیست، آنگونه كه بانوان ملایری نیز در تلاش برای این تاثیرگذاری مشاركت داشتند و در كنار دیگر اقشار نقش آفرینی كردند.
یك شهروند ملایری در این باره حضور بانوان این شهرستان در مرحله دوم را پرشور تر از مرحله نخست انتخابات دانست و گفت: بانوان ما امروز به این درك و شعور سیاسی رسیده اند كه باید برای تعیین سرنوشت كشور و نظام خود فعالانه در انتخابات شركت كنند.
لیلا غفاری اظهار كرد: همه به این باور رسیده اند كه می توانند در همه عرصه ها از ظرفیت بانوان استفاده كنند و انتخابات نیز فرصت بسیار طلایی برای بهره گیری از این توان و ظرفیت است تا كشور همواره به سمت و سوی تعالی پیش برود.
وی خواستار حضور و مشاركت حداكثری زنان در مرحله دوم انتخابات شد و افزود: مرحله دوم نیز مانند دور اول از اهمیت ویژه ای برخوردار است و مردم باید در این مرحله با وجود دو كاندیدا، با آگاهی و شناخت بیشتری رای دهند.
غفاری با بیان اینكه زنان بیش از نیمی از جمعیت شهرستان را تشكیل می دهند، بیان كرد: حضور گسترده این میزان از جامعه زنان می تواند آینده بسیار خوبی را برای شهرستان رقم بزند و باید دیگران را نیز برای حضور در پای صندوق های رای تشویق كنند.
وی ابراز امیدواری كرد: مردم با فرهنگ و با شعور ملایر همانند دور اول انتخابات در هفتم اسفندماه، در این مرحله نیز حضوری حداكثری خواهند داشت و با علم و آگاهی نماینده اصلح خود را انتخاب می كنند.

*مرحله دوم انتخابات مشاركت همگانی را می طلبد
یك كارشناس مسایل سیاسی نیز اظهار كرد: با توجه به اینكه مرحله دوم انتخابات مجلس بسیار تعیین كننده است، این امر مشاركت همگانی را می طلبد.
محمد كشاورز افزود: از سوی دیگر مشاركت پایین و حداقلی مردم موجب بر سر كار آمدن افراد ضعیف و ناكارآمد خواهد شد كه البته ضرر آن متوجه منافع كشور و شهرستان می شود.
وی نقش رسانه ملی در میزان حضور حداكثری مردم در مرحله دوم انتخابات را بسیار مهم برشمرد و بیان كرد: انتظار می رود رسانه ملی در عرصه مهم سیاسی كشور به وظیفه خود به خوبی عمل كند، چرا كه نتیجه افزایش مشاركت مردم موجب اعتماد عمومی و جهانی به نظام جمهوری اسلامی می شود.
كشاورز ادامه داد: با توجه به اینكه دو كاندیدا در این شهرستان به مرحله دوم راه پیدا كردند، مردم شناخت كافی از این دو داوطلب مجلس كسب كرده اند و به این دلیل شاهد آن شور و شعف مردم در دور اول نستیم.
وی با بیان اینكه كثرت كاندیداها در دور اول رقابت را بسیار فشرده كرده بود، افزود: این در حالیست كه در مرحله دوم با شناخت و آگاهی كه مردم از دو كاندیدای خود پیدا كرده اند، نیازی نیست كه ستادهای انتخاباتی در مراكز شهر شلوغ و هیجانی باشد.
كشاورز گفت: انتظار می رود با شناختی كه مردم ملایر در این مدت از دو كاندیدای خود به دست آورده اند، روز جمعه دهم اردیبهشت ماه بسیار پرشور تر و گسترده تر از مرحله اول در پای صندوق های حاضر شوند و این دور از انتظار نیست.

*مردم به تكلیف شرعی خود آگاه هستند
یك شهروند دیگر نیز بیان كرد: مردم ما همواره به حضور پرشور خود در انتخابات به عنوان یك تكلیف شرعی آگاه هستند و در این وظیفه خطیر خود هیچگاه كوتاهی نكرده اند.
محمد همراهی گفت: این تكلیف را مردم روستا بسیار خوب از خود به نمایش گذاشته اند و بدون استثناء در هر مرحله ای از انتخابات حضوری جدی و پرشور داشته اند.
وی ادامه داد: روستاییان خیلی خود را در مسایل سیاسی غرق نمی كنند و همواره بی ریاتر و بدون حاشیه تر از دیگر اقشار پای صندوق های رای حاضر شده اند.
وی اظهار كرد: پیش بینی ما این است كه مردم كماكان همانند دور اول انتخابات در این مرحله نیز شركت گسترده خواهند داشت و این مشاركت از مرز 70 درصد نیز خواهد گذشت.
همراهی تاكید كرد: مردم باید دید سیاسی خود را بالا برده و به كسی رای دهند كه اصلح و كاردان است و با وعده های دروغ و توخالی قصد فریب مردم را نداشته باشد.
وی با تاكید بر اینكه مردم باید جلب رضای خداوند را هدف غایی و نهایی انتخاب خود بدانند، افزود: اگر در این سمت و سو حركت شود، خداوند نتیجه آن را به خوبی خواهد داد، در غیر اینصورت اگر از روی احساسات باشد، این انتخاب در حد رفع تكلیف است و بازخوردی نخواهد داشت.
همراهی همچنین بر لزوم وظیفه شناسی منتخبان مردم در مجلس تاكید كرد و گفت: زمانیكه نمایندگان بر كرسی قدرت می نشینند، نباید مردم عامی را فراموش كرده و از این همه احساسات، دیانت، علاقه و همراهی مردم سوء استفاده كنند.
وی بیان كرد: منتخبان مردم باید به جای پرداختن به سیاسی كاری، به مشكلات مردم بپردازند و توده مردم را رها نكنند.
با وجود 942 نفر رای اولی و بیش از 230 هزار واجد شرایط رای در این شهرستان، انتظار می رود مردم ملایر با عزمی جدی و استوار در دهم اردیبهشت پای صندوق های رای حاضر شوند و منتخب دوم خود را با حداكثر آراء برای مجلس دهم برگزینند.
شهرستان ملایر دارای دو كرسی نمایندگی در مجلس است كه با بیش از 300 هزار نفر جمعیت در 75 كیلومتری شهر همدان واقع شده است.
مردم ملایر در هفتم اسفندماه مشاركتی بیش از 60 درصدی در انتخابات داشتند و انتخابات آن برای تعیین تكلیف نماینده دوم به مرحله دوم كشیده شد و یدر حال حاضر یكی از 55 حوزه انتخابیه در كشور است.
مرحله دوم دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی دهم اردیبهشت ماه برگزار می شود.

منیع/ایرنا

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب
شبکه اطلاع رسانی دانا
پایگاه خبری نافع همدان