پیغام خطا

  • Notice: Trying to get property of non-object در block_block_view() (خط 247 از /home/korangir/domains/korang.ir/public_html/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object در block_block_view() (خط 247 از /home/korangir/domains/korang.ir/public_html/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object در block_block_view() (خط 247 از /home/korangir/domains/korang.ir/public_html/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object در block_block_view() (خط 247 از /home/korangir/domains/korang.ir/public_html/modules/block/block.module).

تازه ترین مطالب

تاریخ : 25. مهر 1394 - 20:07   |   کد مطلب: 20313
در هفته ششم جام آزادگان
پاس همدان به دنبال درهم پیچیدن نساجی
تیم بحران‌زده پاس همدان در هفته ششم جام آزادگان به مصاف تیم نساجی مازندران می‌رود و به شدت محتاج کسب امتیاز و نتیجه برد از این بازی است.
پاس همدان به دنبال درهم پیچیدن نساجی

به گزارش کورنگ به نقل از همدان ورزش، رقابت‌های فوتبال لیگ دسته اول باشگاه‌های ایران به ایستگاه ششم خود رسید که در پنج هفته این مسابقات لیگ پرحاشیه‌ای را شاهد بودیم.

از قاطعیت سازمان لیگ فوتبال برای جلوگیری از ادامه فعالیت تیم‌های بدهکار گرفته تا نیمه‌تمام ماندن بازی به دلیل تخلفات تماشاگران، حواشی کوچک و بزرگی را برای لیگ یکی‌ها رقم زد.

فرق اساسی و بزرگ برگزاری رقابت‌های جام آزادگان امسال با سال‌های گذشته برای نخستین‌بار انجام آن در یک گروه 20 تیمی است که با مخالفت و موافقت‌های زیادی همراه بود.

طرح انقباضی فدراسیون فوتبال مبنی بر کم کردن تیم‌ها در لیگ‌های فوتبال باعث شده امسال با 20 تیمی شدن این رقابت‌ها شرایط مناسبی برای رسیدن به شرایط حرفه‌ای در ایران فراهم شود.

به طور حتم برگزاری 38 هفته مسابقه فوتبال؛ شرایط سخت و فرسایشی بودن لیگ را برای 20 تیم حاضر تحمیل خواهد کرد و این موضوع بر دشواری کار تیم‌های حاضر افزوده است.

*پاس همدان گرفتار حواشی تا اصل فوتبال

تیم فوتبال پاس همدان که نهمین سال حضورش را در پایتخت تاریخ و تمدن ایران‌زمین تجربه می‌کند هر چند امسال با تثبیت مدیرعامل و سرمربی خود سعی کرده بود شرایط بهتری را رقم بزند اما قضایا به گونه‌ای دیگر رقم خورد.

پاس همدان به دلیل تغییرات مدیریت و فنی که در این 9 سال به خود دیده با روش‌ها و سبک‌های خاصی اداره شده که این موضوع باعث شده تا بدهی‌های میلیاردی بر روی دست مدیرعامل فعلی باشگاه بگذارد.

پیدا شدن طلبکاران جدید در باشگاه پاس و فشارهای متعدد که کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال به پاسی‌ها در چند ماه اخیر تحمیل کرده باعث شده تا پاس بیشتر گرفتار حواشی متعدد باشد.

توقیف اتوبوس باشگاه که یکی از ابزارهای لازم یک تیم ورزشی است پیش پا افتاده‌ترین اتفاقی است که بعد از حدود یک سال و نیم مدیرعامل باشگاه نتوانسته مشکل آن را حل کند و این موضوع به دستمایه‌ای طنز تبدیل شده است.

اوج این حواشی بازی هفته قبلی پاسی‌ها برابر تیم نفت مسجد سلیمان بود که با کش و قوس فراوان مدیران پاس با کسب رضایت از طلبکاران مجوز ادامه فعالیت‌ در لیگ دسته یک را گرفتند اما به دلایلی تیم حریف از رویارویی با تیم پاس سرباز زد تا کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در این ارتباط تصمیم گرفته و اعمال نظر کند.

*پاس مدعی صعود به لیگ برتر در قعر جدول

با دادن اطلاعات به نسبه غلطی که توسط سرپرست غیربومی این تیم در اختیار رسانه‌ها در ابتدای فصل گذاشته شد، تصور بر این بود امسال پاس با حفظ بازیکنان سال گذشته با اضافه شدن یاران جدید تیم مقتدری را روانه مسابقات خواهد کرد.

اما در پنج هفته ابتدایی لیگ نه تنها این مسئله رخ نداد، بلکه عملکرد کادر فنی و بازیکنان تا حدودی باعث شد تا پاس بدترین نتایج ممکن طی 9 سال اخیر حضور در همدان را بگیرد و بین 20 تیم حاضر عنوانی بهتر از نوزدهم را نداشته باشد.

تیمی که در خوش‌بینانه‌ترین حالت ممکن و با صرفه‌جویی مالی حداقل سالی 4 میلیارد تومان از بودجه این استان ارتزاق می‌کند آیا نباید خروجی خوبی برای فوتبال، ورزش شهر و استان داشته باشد؟

پروژه بومی‌زدایی که از ابتدای فصل توسط سرپرست غیربومی تیم پاس شروع شده و تا حدی هم موفق بوده شاید یکی از موثرترین دلایل ناکامی‌ها باشد و تیم پاس فقط اسمی از همدان یدک می‌کشد.

*هفته به هفته کار برای رسیدن به بالای جدول سخت‌تر می‌شود

به تعبیر کارشناسان فوتبالی بعد از گذشت پنج هفته از رقابت‌های ورزشی در کوران برگزاری آن که مسابقات به صورت دوره‌ای برگزار می‌شود عیار تیم‌های مدعی، متوسط و ضعیف مشخص می‌شود و تقریباً در جداول بازی‌ها تیم‌ها در سه گروه بالایی، میانی و قعرنشین تقسیم‌بندی می‌شوند.

لیگ دسته اول فوتبال ایران هم از این موضوع مستثنی نیست و اشتیاقی که تیم‌ها برای صعود به لیگ برتر دارند باعث شده، رقابت فشرده‌ای در پنج هفته‌ای ابتدایی لیگ به وجود آید.

نتایجی که در این هفته‌ها به دست آمده اختلاف جالب 11 امتیازی بین تیم اول تا بیستم را ایجاد کرده است.

با این تفاسیر می‌توان گفت در جام آزادگان با مشخص شدن عیار 20 تیم حاضر، هفته به هفته کار برای رسیدن به بالای جدول سخت‌تر می‌شود و تیم‌ها باید با توان مضاعفی به مصاف رقبای خود بروند.

*پاس همدان برای نخستین پیروزی فصل به دنبال درهم پیچیدن نساجی

در هفته ششم پاسی‌ها بعد از گذراندن روزهای پراسترس 10 روز اخیر راهی شمال ایران شدند تا با تیم نساجی مازندران رقابت کنند.

در این هفته پاسی‌ها باید برابر تماشاگران با تعصب قائم‌شهری مقابل تیم نساجی مازندران به میدان بروند، با شرایطی که هر دو تیم دارند در صورت پیروزی پاس می‌تواند جایگاه چهاردهمی نساجی را تصاحب کند.

هر چند از یک سو نساجی هم حریف دست و پا بسته‌ای نیست و از سوی دیگر بازی در شمال با وجود آب و هوای شرجی و حضور تماشاگران علاقه‌مند کار دشواری به نظر می‌رسد.

حالا باید دید مازنی‌ها در شهر و خانه خودشان موفق‌تر عمل می‌کنند یا در مقابل کادر فنی پاس می‌توانند دست به کار بزرگی بزنند و بعد از چندین هفته ناکامی در یک مسابقه رسمی با پیروزی از مستطیل سبز خارج شوند یا خیر؟

در سایر مسابقه هفته ششم مس رفسنجان باید از صنعت نفت آبادان پذیرایی کند، گل گهر در سیرجان میزبان آلومینیوم اراک است، پارسه و پیکان در تهران به مصاف هم می‌روند، آلومینیوم هرمزگان در بندرعباس از فولاد یزد میزبانی می‌کند.

همچنین خیبر خرم‌آباد در اصفهان میهمان گیتی‌پسند خواهد بود، فجر شهید سپاسی و داماش گیلان در شیراز رو در روی هم به میدان می‌روند، ماشین‌سازی تبریز  میزبان خونه به خونه بابل است، ایرانجوان بوشهر و شهرداری اردبیل برابر هم صف‌آرایی خواهند کرد و نفت مسجدسلیمان قعرنشین از مس کرمان پذیرایی می‌کند.

تا پایان هفته پنجم و بدون احتساب بازی معوقه پاس تیم نساجی مازندران با کسب پنج امتیاز در رده چهاردهم جدول قرار دارد و تیم پاس همدان با دو امتیاز رده نوزدهم جا خوش کرده است و در صورتی که جدول رده‌بندی برعکس شود، از آخر تیم دوم گروه است!

در چارچوب هفته ششم مسابقات لیگ دسته اول فوتبال باشگاه‌های ایران؛ دو تیم نساجی مازندران و پاس همدان روز چهارشنبه 25 شهریورماه از ساعت 16:45 دقیقه در ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر به مصاف هم خواهند رفت.

انتهای پیام/ب

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب
شبکه اطلاع رسانی دانا
پایگاه خبری نافع همدان