تازه ترین مطالب

تاریخ : 18. فروردين 1395 - 20:40   |   کد مطلب: 22264
همسر شهید مدافع حرم حیدر ابراهیم خانی:
یازینب ، گرانبهاتر از سر همسرم چیزی نیافتم تقدیم شما کنم
همسر شهید مدافع حرم حیدر ابراهیم خانی در مراسم وداع با پیکر این شهید گفت: یا زینب در گنجینه خودم گشتم و گشتم و گرانبهاتر از سر همسرم چیزی نیافتم تقدیم شما کنم تا مرحمی بر قلب زخمی شما باشد.
یازینب گرانبهاتر از سر همسرم چیزی نیافتم تقدیم شما کنم

به گزارش کورنگ به نقل از ملایری‌ها؛ مراسم وداع با پیکر پاک و مطهر شهید مدافع حرم حاج حیدر ابراهیم خانی با حضور پرشور مردم ملایر شامگاه سه شنبه در مسجد جامع ملایر برگزار شد.

همسر شهید ابراهیم خانی در این مراسم پس از قرائت وصیت نامه این شهید اظهار داشت: یا زینب(س) سر همسر من در برابر سر حسین، عباس، عون، جعفر، علی اکبر، علی اصغر ناچیز است.

وی افزود: یا زینب در گنجینه خودم گشتم و گشتم و گرانبهاتر از سر همسرم چیزی نیافتم تقدیم شما کنم تا مرحمی  بر قلب شما باشد.

همسر این شهید والا مقام گفت: یا زینب(س) من در این خانه خدا عهد با شما می بندم که راهتان را ادامه دهم، صبر کنم تا به دیدار همسرم مفتخر شوم.

گفتنی است شهید حیدر ابراهیم خانی نخستین شهید مدافع حرم در شهرستان ملایر بوده که در روز شنبه 14 فروردین ماه در عملیات مستشاری در سوریه به شهادت رسیده است.

پیکر پاک و مطهر این شهید والا مقام امروز بر روی دستان مردم ملایر تشییع و در گلزار شهدای بهشت هاجر ملایر به خاک سپرده می شود.

متن وصیت نامه این شهید والا مقام به شرح زیر است:

باسمه تعالی
وصیت نامه
اینجانب حیدر ابراهیم خانی این وصیت نامه را در تاریخ 22ر12ر94  با آیه شریفه111 سوره توبه آغاز می کنم و آن بدین شرح است که خداوند از مومنان، جان و مالشان را به بهای اینکه بهشت برای آنان باشد، خریده است. به اینگونه که در راه خدا می جنگند می کشند و کشته می شود. خداوند کریم همیشه به من نظر لطف و محبت داشتند و به واسطه ی امام عزیزی که کریم اهل بیت است دعاهای من را مستجاب نمودند، با جرات می گویم هر خواسته ای که داشتم برآورده شده، مگر آنانکه بر خیر و صلاح من نبودند. من کوچکتر از آن هستم که بخواهم کسی را نصیحت و یا راهنمایی کنم چونکه خود من انسان گناهکاری هستم، اما چیزی که مرا در این روزهای آخر یعنی دو سه ماه گذشته بسیار اذیت کرده این بوده که بعضی از مردم و حتی دوستان، همکاران و آشنایان می گفتند که این رزمنده ها که به سوریه می روند برای پول و ارزش های مادی است، برای اعراب می جنگند، این جنگ چه ربطی به ما دارد مگر به کشور ما حمله کرده اند. من این را به همه شما می گویم عزیزان به فرموده حضرت آیت الله امام خامنه ای اگر ما الان در سوریه نمی جنگیدیم باید در کرمانشاه و همدان با این خدانشناس ها می جنگیدیم. از شما خواهش می کنم این حرف ها را نزنید چون دل امام زمان (عج) را به درد می آورید. امشب شب شهادت بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا (س) است. همسر عزیزم، پدر و مادر مهربانم، برادران و خواهران نور چشمم شما را قسم می دهم به پهلوی شکسته حضرت فاطمه (س) مرا حلال کنید از من راضی باشید اگر خوبی یا بدی به شما کردم که قطعا همه اش بدی بوده از من راضی باشید. ضمنا از همه فامیل و دوستان هم حلالیت برایم طلب کنید. من این سفر را به میل و اراده خودم رفتم و هیچگونه دستور یا اجباری در این زمینه نبوده،  من با عشقی که به سید علی خامنه ای دارم و حاضر هستم بارها جانم را فدای ایشان کنم این ماموریت را با تمام وجود می روم و امیدوارم که حضرت زینب (س) مرا به لطف خداوند یاری دهد تا بتوانم خدمتی به این مملکت و مردم و همچنین روسفید در پیش شهدا باشم، شهدایی که با شجاعت و رشادت های خود خوش درخشیدند تا ما به اینجا برسیم. اما نکته آخر: دوست دارم این وصیت در مراسم ختم من بارها خوانده شود تا آنهایی را که نتوانستم حضوری ازشان طلب حلالیت کنم مرا حلال کنند. همسر عزیزم، مادر مهربانم از شما خواهش می کنم که در مراسم تشییع من با صدای بلند گریه نکنید و این را هم به بقیه زنهای فامیل بگوئید، از حضرت زینب (س) و حضرت فاطمه زهرا (س) الگو بگیرید، البته این درخواست بسیار بزرگی است ولی شما را به جان امام حسن مجتبی (ع) این درخواستم را انجام دهید، اگر روزی به دیدار حضرت آقا (آقا سید علی خامنه ای) رفتید به ایشان بفرمائید که از نور دو چشمانم بیشتر دوستشان داشتم. ×××%
یا زینب (س)
یا رقیه (س)
امضا
حیدر ابراهیم خانی
به تاریخ بیست و دوم اسفند نود و چهار

پایان پیام/

دیدگاه شما

نسیم وصال ایلام
سایت رهبر معظم انقلاب
شبکه اطلاع رسانی دانا
پایگاه خبری نافع همدان