تازه ترین مطالب

تاریخ : 24. آذر 1395 - 8:45   |   کد مطلب: 23921
مدیر تربیت‌بدنی دانشگاه آزاد اسلامی همدان گفت: نهادینه کردن ورزش کار یک وزارت و اداره نیست و همه باید کمک کنند در کشورهای پیشرفته ما شاهد مشارکت شهرداریها و بیمه ها و...در این ورزش هستیم و آن ها به جای اینکه پول صرف عمل جراحی قلب و .. کنند یک سالن ورزشی احداث می کنند و بدین وسیله از بیمار شدن هزاران نفر جلوگیری می کنند که این خود به لحاظ اقتصادی هم به صرفه است .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ به نقل از همدان ورزش ،غلامرضا خاکساری  درخصوص نقش ورزش در جلوگیری از اعتیاد به خبرنگار ما گفت: خوشبختانه در بحث کارکردهای ورزشی موراد زیادی داریم و ورزش در دو بخش یک بخش عمومی که برا ی همگان است و شامل ورزش های تفریحی و همگانی می باشد و ما بیشتر با این بخش سر و کار داریم وبحث های بهداشتی و تندرستی و عاطفی و اجتماعی شامل این بخش می شود  و بخش دیگر ورزش حرفه ای و اختصاصی است و می تواند کارکردها و تغییرا ت فیزیکی و تاکتیکی را شامل شود .

 

 

کنترل بیماری های اجتماعی با پرداختن به ورزش های همگانی

 

 

ورزش همگانی بیشتر مدنظر ما است و نهادینه کردن این ورزش سلامتی و تندرستی جامعه را به دنبال دارد و در ادامه آن بهبود اندام های حیاتی بدن را بهبود می بخشد .

 

وی ادامه داد: همان طور که می بینیم امروزه سکته قلبی در جامعه رو به افزایش است و به سن 30 تا 45 سال رسیده است . چرا؟ چون فعالیت ورزشی و تندرستی نداریم و جامعه به صنعتی پیش رفته است و آپارتمان نشینی و نداشتن تحرک باعث به وجود آمدن این مشکلات شده است ، همان طور که می بینیم مردم حتی پیاده روی ساده خود را انجام نمی دهند .

 

خاکساری افزود: در بخش اخلاقی هم باید پیشرفت داشته باشیم و جوانان و به خصوص ورزشکاران با فروتنی و از خود گذشتگی و خویشتن داری نمود بهتری در جامعه داشته باشند .

 

 

وی تصریح کرد : در حال حاضر در جامعه سیستم ها ی عاطفی به هم ریخته و افراد به سمت گوشه نشینی و انزوا پیش رفته اند و سیاست تک فرزندی جامعه را به سکون رسانده است .

 

 

خاکساری با اشاره به اینکه فرزندان ما از کودکی در مدارس و مهدها یاد می گیرند که فقط برای رقابت ساخته شده اند و تمام همکلاسی های خود را به چشم رقیب می بینند در صورتی که یک دانش آموز باید یاد بگیرد یک جامعه به پزشک معلم راننده تاکسی خبرنگار و تمام شغل ها نیاز دارد .

 

 

شلیک تیر اعتیاد به سمت جوانان به وسیله ی خودکارهای قلیانی

 

 

خاکساری با اشاره به اینکه جوانان به قلیان و دود روی می آورند گفت: باید کاری کنیم جوانان به ورز ش اعتیاد پیدا کنند و فعالیت های خود را افزایش دهند .

 

وی با اشاره به ورود قلیان های خودکاری و شارژی بیان داشت : نهادینه کردن ورزش کار یک وزارت و اداره نیست و همه باید کمک کنند در کشورهای پیشرفته ما شاهد مشارکت شهرداریها و بیمه ها و..........در این ورزش هستیم و آن ها به جای اینکه پول صرف عمل جراحی قلب و .. کنند یک سالن ورزشی احداث می کنند و بدین وسیله از بیمار شدن هزاران نفر جلوگیری می کنند که این خود به لحاظ اقتصادی هم به صرفه است .

 

دانشگاه آزاد اسلامی همدان پیشرو در جشنواره ورزش های همگانی

 

غلامرضا خاکساری با اشاره به پیشرو بودن دانشگاه آزاد اسلامی همدان در گستر شتمام رشته ها و امکانات ورزشی افزود : در رشته تیراندازی دارای یک سالن مجهز و حرفه ای هستیم که در سانس ها ی مختلف همه می توانند استفاده کنند .

 

وی ادامه داد: تابستان امسال برای اولین بار میزبان 400 دانشجو درون دانشگاهی در جشنواره ورزش‌های همگانی بودیم و مسابقات دارت گل‌کوچک و......برگزار کردیم و دانشجویان تجربه‌های خوبی در این جشنواره‌ها کسب کردند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

شبکه اطلاع رسانی دانا
پایگاه خبری نافع همدان
سایت رهبر معظم انقلاب