تازه ترین مطالب

تاریخ : 1. دى 1395 - 13:52   |   کد مطلب: 23992
در اولین روز از زمستان ،مانور زلزله و ایمنی باشعار غنچه های هلال در مهد قرآنی "طهورا" شهرستان کبودراهنگ با همکاری هلال احمر به صورت نمادین توسط نونهالان اجرا شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ،در اولین روز از زمستان ،مانور زلزله و ایمنی باشعار  غنچه های هلال در  مهد قرآنی  "طهورا" شهرستان کبودراهنگ با همکاری هلال احمر  به صورت نمادین توسط نونهالان اجرا شد.

این برنامه در راستای آشنایی کودکان با مفهوم زلزله و افزایش سطح آگاهی آن ها در زمان وقوع زلزله و پناه گیری صحیح و سریع در برابر حادثه و آموزش های لازم در مقابل حوادث غیر مترقبه برای اولین بار درشهرستان کبودراهنگ و در مهد کودک طهورا برگزار شد.

کارشناس واحد آموزش هلال احمر شهرستان کبودراهنگ با همکاری مربی و مدیر مهد قرآنی طهورا دو روش مهم در زمان وقوع زلزله رابه زبان کودکانه برای  کودکان مهد توضیح دادند  که به شرح ذیل است:

1-پناهگیری و خروج ایمن

2-روش های پناهگیری امن و اضطراری در زلزله

کارشناس واحد آموزش هلال احمر شهرستان کبودراهنگ در حاشیه این مانور اظهارداشت:زلزله زمانی به یک فاجعه تبدیل می شود که ما در جامعه نتوانیم آگاهی لازم و آمادگی کافی برای مقابله و رویارویی با این بلای طبیعی ایجاد کنیم.
معصومه مجیدی نیک افزود:بالا بردن آگاهی مردم به خصوص کودکان و نوجوان  پیشگیری موثری در مقابل سوانح طبیعی ایجاد کرده است.
مجیدی آموزش به کودکان خردسال و نونهال  را در راستای کاهش خطرات و تلفات زلزله عنوان کرد و ابراز داشت: ارائه آموزش های صحیح و آماده سازی کودکان جامعه باعث می شود همین کودکان در روزهای سخت و  حساس به کمک خانواده ها بیایند و باعث کاهش تلفات و خطرات زلزله بشوند.

در ادامه این گزارش کبری رضائیان مدیر مهد قرآنی طهورا در خصوص ایمن نبودن ساختمان مهدهای کودک در شهرستان کبودراهنگ و مشکلات موجود در این خصوص گفت: یکی از مشکلات بسیار مهم در فضای مهدهای کودک در این شهرستان استیجاری بودن این فضاهای آموزشی است که باعث می شود این مکان ها از استاندارد های لازم فاصله بگیرندو ما متاسفانه تا به حال نتوانسته ایم مکانی دائمی برای مهدقرآنی خود فراهم کنیم و مدام در حال تغییر مکان هستیم.

رضائیان در جواب سوال اینکه آیا برگزاری این مانورها می تواند راهگشا و  حلال این موضوع باشد افزود:برگزاری این مانورها با توجه به این که در جامعه برای هر فردی لازم می باشد ضروری است  اما مشکل فوق را برای همیشه مرتفع نمی کند و تنها مارا برای رویارویی با این مشکل آماده می کند امیدواریم در آینده مسئولین با حمایت از مهد های کودک در شهرستان ها مکان هایی ایمن را در اختیار ما قرار دهند.

انتهای پیام/ر

تصاویر تکمیلی: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری نافع همدان
نسیم وصال ایلام
سایت رهبر معظم انقلاب
شبکه اطلاع رسانی دانا