پیغام خطا

  • Notice: Trying to get property of non-object در block_block_view() (خط 247 از /home/korangir/domains/korang.ir/public_html/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object در block_block_view() (خط 247 از /home/korangir/domains/korang.ir/public_html/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object در block_block_view() (خط 247 از /home/korangir/domains/korang.ir/public_html/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object در block_block_view() (خط 247 از /home/korangir/domains/korang.ir/public_html/modules/block/block.module).

تازه ترین مطالب

تاریخ : 11. شهريور 1396 - 11:02   |   کد مطلب: 25696
هشت گروه جهادی دانشجویی تابستان امسال عازم مناطق محروم شهرستان کبودراهنگ شده و تاکنون توانسته‌اند پروژه‌های محرومیت زدایی را در ۱۸ روستای محروم منطقه اجرا کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ، اردوهای جهادی از ابتکارات بسیار خوب و اثرگذار بسیج در حوزه خدمت‌رسانی خالصانه و بی‌منت به محرومان و مستضعفان و همچنین آباد کردن مناطق محروم در کشور است که به لطف خداوند منان در همدان نیز با همکاری و مشارکت جوانان به ویژه دانشجویان پا گرفته و هر روز با قوت و قدرت بیشتری به راه خود ادامه می‌دهد. شهرستان کبودراهنگ از جمله مناطق محروم در استان همدان بوده که تابستان امسال هدف گروه‌های جهادی قرار گرفته است، آنچه می‌خوانید شرح بخشی از خدمات انجام شده در مناطق محروم این شهرستان است

سجادحضرتی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: در شهرستان کبودراهنگ از ابتدای تابستان امسال تا به امروز هشت گروه جهادی در دوره‌های 14 روزه مشغول به فعالیت شده که قرار است فعالیت‌های خود را تا اوایل مهرماه ادامه دهند.

 وی افزود: گروه‌های جهادی دانشجویی در هشت روستا شیخ جراح، تاسران، عبدالمومن، جزوان و گاوزبان اقدام به ساخت منزل مسکونی برای محرومان کرده و در نزدیک به 18 روستا نیز خدمات فرهنگی، آموزشی و بهداشتی ارائه می‌دهند.

مسئول گروه جهادی "ام‌ابیها" عنوان کرد: در هر دوره 14 روزه نزدیک به 40 دانشجوی خواهر و برادر شرکت کرده که معمولا به متعلق به دانشگاه‌های بوعلی‌سینا، آزاد اسلامی همدان، صنعتی همدان، پیام نور کبودراهنگ، شهید بهشتی تهران،  و مفتح همدان هستند.

وی با اشاره به جریان سازی و تاثیرگذاری اردوهای جهادی در مناطق محروم استان گفت: در حال حاضر مردم بیش از گذشته با هدف و شاکله اردوهای جهادی آشنا شده‌اند  به همین دلیل نیز هنگام شروع به کار دانشجویان در منطقه آنها هم در کارها مشارکت می‌کنند.

حضرتی با تشریح نقش دیگر نهادها در این عرصه ابراز کرد: در انجام پروژه‌های عمرانی مانند ساخت منزل مسکونی برای محرومان نهادهایی مانند کمیته امداد امام خمینی (ره)، فرمانداری و ناحیه بسیج دانشجویی کمک‌های بسیاری به برگزار کنندگان اردوهای جهادی کردند.

وی با تاکید براینکه اردوهای جهادی دانشجویان توانسته در رفع محرومیت‌زدایی به ویژه در بخش فرهنگی، آموزشی و بهداشتی اثر گذار باشد اظهارداشت: دانشجویان شرکت کننده در این اردوها علاوه بر اجرای پروژه‌ها، از برنامه‌های جانبی که برای پرورش خود آنها در نظر گرفته شده نیز بهره‌مند می‌شوند.

مسئول گروه جهادی" ام‌ابیها" با اشاره به افزایش حضور گروه‌های دانشجویی در مناطق محروم تصریح کرد: افزایش پروژه‌های محرومیت‌زدایی در مناطق محروم استان، سبب افزایش تعداد دانشجویان شرکت کننده در اردوهای جهادی نیز شده است.

ادامه یافتن فعالیت‌های گروه‌های جهادی دانشجویی تا پایان شهریورماه در استان

حسین عابدی‌مهر در گفت‌وگو با تسنیم با بیان اینکه 20 گروه جهادی در عرصه دانشجویی فعال هستند نیز اظهار داشت: با شروع فصل تابستان این تیم‌ها برای برگزاری اردوهای جهادی از 20 دانشگاه موجود در استان همدان فراخوان شده و به مناطق محروم اعزام می‌شوند.

وی افزود: این افراد در تابستان امسال 90 روستای محروم در سطح استان را پوشش داده و خدمات فرهنگی، آموزشی، عمرانی، بهداشتی، مهارتی و مذهبی را به مردم منطقه ارایه می‌دهند.

مسئول اردوهای جهادی بسیج دانشجویی همدان بیان کرد: شناسایی مناطق و آماده‌سازی گروه‌ها برای شرکت در اردوهای جهادی در ابتدای تیرماه انجام شده و عملا فعالیت آنها از 20 تیرماه آغاز و تا پایان شهریورماه نیز ادامه می‌یابد.

این مسئول با بیان اینکه در هریک از این گرو‌ه‌ها 30 نفر فعالیت می‌کنند تصریح کرد: اردوهای جهادی دانشجویی استان همدان 10 روزه بوده و با برنامه‌ریزی‌های انجام شده، اردوهای جهادی امسال مقدمه‌ای برای استمرار فعالیت‌ها در مناطق محروم استان است.

عابدی‌مهر تشریح کرد: تیم جهادی دانشجویی در مناطق محروم استان خدماتی مانند ساخت منزل برای محرومان، ساخت فضاهای بازی و ورزشی در روستاهای دارای زمین مناسب، برگزاری کلاس‌های قرآنی، عقیدتی، جشن تکلیف، یادواره شهدا، نماز جماعت، کلاس‌های مهارت‌های زندگی، روانشناسی، تربیت فرزند و غیره ارایه می‌دهند.

وی در ادامه گفت: برگزاری دوره‌های مهارتی برای آمادگی ورود به عرصه اشتغال با حضور اساتید فنی و حرفه‌ای در مناطق محروم، اجرای پروژه غربالگری بیماری‌ها در منطقه، توزیع اقلام بهداشتی و آموزش‌های بهداشت فردی از دیگر برنامه‌های تیم جهادی دانشجویان در مناطق محروم است.

مسئول اردوهای جهادی بسیج دانشجویی همدان تاکید کرد: برگزاری کلاس‌هایی مانند صنایع دستی و فنی و حرفه‌ای در راستای اشتغال‌آفرینی و با تکیه بر ترویج اقتصاد مقاومتی در مناطق محروم استان همدان اجرا می‎شود.

وی عنوان کرد: در حال حاضرمرحله اجرایی 17 پروژه عمرانی در مناطق محروم استان آغاز شده  و سه پروژه نیز در شهریورماه امسال آغاز می‌شود.

عابدی‌مهر افزود: باتوجه به اینکه محور کار در اردوهای جهادی امسال بسیج دانشجویی فعالیت‌های عمرانی قرار داده شده است هفت پروژه در کبودرآهنگ، 4 پروژه در ملایر، دو پروژه در نهاوند، یک پروژه در تویسرکان، سه پروژه در اسدآباد و یک پروژه نیز در شهرستان رزن پیش‌بینی شده که تا پایان شهریورماه امسال ساخت آنها محقق می‌شود.

 انتهای پیام/

تصاویر تکمیلی: 

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب
شبکه اطلاع رسانی دانا
پایگاه خبری نافع همدان