پیغام خطا

  • Notice: Trying to get property of non-object در block_block_view() (خط 247 از /home/korangir/domains/korang.ir/public_html/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object در block_block_view() (خط 247 از /home/korangir/domains/korang.ir/public_html/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object در block_block_view() (خط 247 از /home/korangir/domains/korang.ir/public_html/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object در block_block_view() (خط 247 از /home/korangir/domains/korang.ir/public_html/modules/block/block.module).

تازه ترین مطالب

تاریخ : 27. بهمن 1396 - 15:13   |   کد مطلب: 27344
ائمه جمعه استان همدان درخطبه های نمازجمعه این هفته؛ عنوان کردند:استکبار جهانی از حرفهای ناپخته برخی مسئولین داخلی استقبال می کنند و اینان باید بدانند که هرگاه دیدند دشمن از آنان تعریف و تمجید میکند راه را اشتباه رفته اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ،،ائمه جمعه استان، درخطبه های نمازعبادی سیاسی جمعه این هفته ؛ ضمن تقدیر از حضور حماسی مردم در راهپیمایی 22 بهمن، به مباحثی چون؛ سالروزشهادت حضرت زهرا(س)،معیشت مردم و بهره گیری از اصول اقتصاد مقاومتی اشاره کردند.

 

مشروح خطبه های نماز جمعه این هفته برخی شهرستان های استان:

امام جمعه همدان: جوش و خروش ملت در حماسه 22 بهمن کم سابقه بود

نماینده ولی فقیه در استان در خطبه های نماز جمعه این هفته با شاره به اشاره حضور پرشور مردم در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن، گفت: جوش و خروش امت حزب اللهی ما در 22 بهمن بود در کل عالم کم سابقه و 600 خبرنگار و عکاس از سراسر جهان این روز را به عنوان حماسه ای بزرگ ثبت کردند .

 

آیت الله غیاث الدین طه محمدی ادامه داد: فریادها در این روز همه یک صدا است و باید توجه داشت که رشته ناگسستنی در این مورد ریسمان الهی است که هرگز قابل گسستن نیست و همه باید به آن چنگ بزنند .

 

وی همچنین با بیان اینکه این راهپیمایی معجزه آسا به برکت مکتب اسلام و شیعه است،اظهارکرد: باید قدر این مکتب و سکاندار آن را بدانیم.

 

آیت الله محمدی درر ادامه با اذعان به اینکه امروز نوبت خدمت گزاران و کارگزاران است که به ووظیفه خود عمل کنند، عنوان کرد: هر کسی در هر مسولیتی که هست باید حقوق مردم  را با عزت و اکرام ادا کند چراکه هنگامی که  برادر دینی احتیاج به کمک دارد وظیفه مااست که کمک کنیم و اگر نتوانستیم با محبت برخورد کنیم .

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود به دشمنی های آمریکا با ملت ایران اشاره کرد و گفت: آمریکا سعی درتجزیه عراق داشت ودر همین راستا پول و اسلحه در اختیار کردها قرار دادو تلاش کرد تا از این طریق  و جای پایی برای اسراییل باز کنند اما باز هم ناموفق بود.

 

امام جمعه فامنین:رفراندوم را برای اقتصاد و معیشت مردم مطرح کنید

حجت‌الاسلام‌والمسلمینرضا مصباح امام جمعه فامنین نیز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه گفت:استکبار جهانی از حرفهای ناپخته مسئولین داخلی استقبال میکند هرگاه دیدید انها از شما تعریف و تمجید میکنند بدانید که راهتان اشتباه است.

 

وی اظهار داشت:این دولتها نمی دانم چرا وقتی به نیمه دوم میرسند بعضی مطالب را مطرح می کنند این همه جمعیت را می بینند ولی باز بعضی چیزها رو مطرح می کنند.

 

امام‌جمعه فامنین افزود: قبلا که یک بار دلار گران شد گفتند دولت ناکارآمد است و نمیتواند کار کند پس الان که دلار گران شده چرا این حرفها را نمیزنید .مردم نیاز به حل مشکلات اقتصادی دارند

 

وی عنوان کرد:مبادا در سختی ها که وعده و نصرت الهی است ناامید شوید.وظیفه ما صبر و شکیبایی است مانباید در سختی ها کم بیاوریم چون این وعده الهی است.

 

مصباح گفت: این انقلاب راحت بدست ما نرسیده اگر الان در آرامش هستیم سخت به ما رسیده است.

 

امام جمعه اسدآباد تاکید کرد: لزوم الگوگیری از مشی سیاسی حضرت فاطمه(س) در دفاع از ولایت و انقلاب

 

حجت الاسلام سیدموسی حسینی مجد هم در خطبه های نماز جمعه این هفته اسدآباد با اشاره به اوصاف اولیاء الهی، اظهار کرد: یکی از نشانه های این اولیاء معرفت به خدا و ائمه اطهار (ع)است.

 

 وی در بخشی از سخنانش به اهمیت نماز جمعه و خطبه ها پرداخت و گفت: خطبه های نماز جمعه تحفه ای برای آخرت و درسی برای زندگی است. 

 

امام جمعه اسدآباد همچنین با اشاره به مناسبتهای مختلف هفته جاری، تصریح کرد: روحانیت به اندازه حدو نصاب جمعیت شهید تقدیم انقلاب کرده است و در دفاع از این انقلاب مقاوم و پیشتاز بوده اند.

 

حسینی مجد با اشاره به سالروز شهادت حضرت فاطمه (س)، گفت: نکته های بسیار ظریفی در زندگی شرافتمندانه بی بی دو عالم دو وجود دارد که یکی از این نکته ها مش سیاسی حضرت است و گاهی با خطبه و حضور و گاهی به روش گریه از ولایت دفاع کردند.

 

وی با بیان اینکه زندگانی حضرت فاطمه س درسهای زیادی دارد، گفت: ایام فاطمیه فرصت مناسب برای درس پذیری است و باید مردم به خصوص بانوان از این فرصت استفاده کنند.

 

امام جمعه نهاوند:اجرای اقتصاد مقاومتی و توجه به تولید داخلی راه حل مشکلات اقتصادی است

امام جمعه نهاوند گفت: با توجه به توطئه های دشمنان در زمینه های اقتصادی، اجرای اقتصاد مقاومتی و توجه به توان و تولید داخلی راه حل مشکلات اقتصادی است.

 

حجت الاسلام والمسلمین عباسعلی مغیثی در خطبه های نماز جمعه نهاوند گفت: همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند تنها راه علاج مشکلات اقتصادی اجرای اقتصاد مقاومتی و اتکا به تولید و توان داخلی است.

 

وی اظهار داشت: اجرای صحیح اقتصاد مقاومتی تولید را افزایش می هد و باعث اشتغالزایی می شود که در این راه باید به استفاده از کالای ایرانی توجه ویژه ای شود.

 

امام جمعه نهاوند افزود: اگر اقتصاد مقاومتی محقق شود کارگاه های تولید داخل رونق می یابند و چه در زمان تحریم و چه در زمان غیر از آن، اقتصاد کشور در مقابل این وضعیت ها مقاوم شده و بر روی پای خود می ایستد.

 

وی در بخش دیگری از خطبه ها بیان داشت: حضور گسترده مردم ایران اسلامی و شهرستان نهاوند در راهپیمایی 22 بهمن پاسخ محکمی به دشمنان انقلاب اسلامی بود که فکرهای باطلی در سر داشتند و حضور پرشور مردم بار دیگر آنها را ناامید کرد.

 

مغیثی گفت: در طول انقلاب اسلامی مردم با بصیرت و مومن ایران اسلامی در برهه های حساس با حضور خود نقشه های دشمنان را خنثی کردند و نشان دادند همیشه به آرمانهای انقلاب پایبند هستند.

 

امام جمعه بهار: ائمه جمعه برای انتقال خواسته های مردم به مسئولین هیچ باکی ندارند

امام جمعه شهر بهار در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر بهار با تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) ایشان را بانوی نمونه اسلام خواند و گفت: ما باید تلاش کنیم که این بانوی گرانقدر را بیشتر به مردم بشناسانیم تا ایشان به الگویی نمونه برای زنان ما تبدیل شوند.

 

‍ ‍ حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاتم نیا در بخش دیگری از سخنانش گفت: ما ائمه جمعه برای رساندن مطالب و درخواست های مردم به مسئولین هیچ باکی نداریم زیرا که ائمه جمعه جیره خوار دولت نيستند.

 

امام جمعه رزن: حضرت زهرا برای ولایت سنگ تمام گذاشتند

امام جمعه شهرستان رزن هم در خطبه های نماز جمعه این هفته با بیان اینکه ائمه ما نیز از گناه و نفس اماره به خدا شکایت میبرند.

 

حجت الاسلام عبدالعظیم مولازاده  گفت:بخل و حسد یکی از بزرگترین زمینه های فساد است.عجب و غرور یکی دیگر از زمینه های هلاکت است .ثروت نیز از دیگر مواردی است که موجب زمین خوردن انسان می شود.

 

وی همچنین ادامه داد:بلعم بائورا  یکی از مواردی است که خداوند برای عبرت بشر عنوان می کند.کسی که خداوند می فرماید ما او را واجب الدعوه کردیم اما او با راه هلاکت را پیمود.

 

وی اضافه نمود:از حضور حماسی مردم در راهپیمایی باید تشکرد که امادند و مردم و نظام را و رهبری امیدوار کردند.

 

امام جمعه رزن با قدردانی از حضور حماسی مردم رزن تاکید نمود:مردم متدین و شهید پرور رزن پابه پای سایر نقاط کشور حضوری پرشور داشتند.

 

وی با بیان اینکه سخنان رهبری در دیدار کنگره شهدا بسیار ارزشمند و تحلیل برانگیز است ادامه داد: این چنین سخنان تاکنون توانسته است نظام و انقلاب را هدایت کند.

 

امام جمعه تصریح نمود:رهبری اصل بزرگداشت شهدا را یک مسئله محوری بیان کردند و تاکید کردند بزرگداشت یاد و خاطره شهدا است.

 

رهبری بر تاکید میراث شهدا برای نسلهای اینده تاکید کردند که این وظیفه ما است

 

مولازاده اظهار کرد:این یعنی انتقال فرهنگ ایثار و شهادت بر عهده ما است رهبری این میراث را گنج بزرگ عنوان کردند.

 

وی با بیان اینکه ما میخواهیم فرهنگ شهیدان  به  نسل اینده انتقال باید.

 

مولازاده ادامه داد:رسیدگی به مناطق مستعد و کم برخوردار از دیگر محورهای سخنان رهبری بود.

 

وی در ادامه بیان کرد:مظلومیت در زندگی بزرگوران نظیر حضرت زهرا و سایر معصومین یک واقعیت است.

 

استاد حوزه و دانشگاه همچنین با بیان اینکه زندگی کوتاه حضرت زهرا زندگی پر بطن و پر متنی است گفت:.زندگی ایشان پر از مظلومیت است وپر از  بصیرت است و ایشان برای ولایت سنگ تمام گذاشتند.

 

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه خبری نافع همدان
سایت رهبر معظم انقلاب
شبکه اطلاع رسانی دانا