تازه ترین مطالب

تاریخ : 8. فروردين 1398 - 13:08   |   کد مطلب: 31987
فرمانده سپاه کبودراهنگ گفت: در ایام عید نوروز امسال، بیش از ۳۰۰ نفر از اقشار مختلف مردم این شهرستان در قالب اردوهای راهیان نور به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام می ‌شوند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ،سرهنگ محمود بداغی فرمانده سپاه شهرستان کبودراهنگ در گفت وگو با خبرنگار نافع با اشاره به اعزام اردوهای راهیان نور در ایام عید نوروز سال ۹۸ اظهار داشت: سپاه شهرستان
 کبودراهنگ طبق روال هر ساله و برنامه ریزی های سالانه، امسال اعزام بیش از ۳۰۰ نفر از اقشار مختلف مردم در ایام عید را در دستور کار خود قرار داده است.

وی با اشاره به مناطق مورد بازدید زائران  کبودراهنگی در مناطق عملیاتی جنوب کشور گفت: فکه، هویزه، طلاییه، فتح ‌ المبین، دهلاویه، چزابه، شلمچه، اروندکنار و منطقه عملیاتی والفجر 8 مناطق مورد بازدید زائران این شهرستان در این اعزام  خواهد بود که خوشبختانه امروز در قالب ۶ دستگاه اتوبوس اعزام صورت گرفت.  

وی هدف از از این سفر معنوی را ترویج فرهنگ شهادت طلبی در جامعه عنوان کرد و افزود: آشنایی با رشادت ‌ ها و ایثارگری ‌ های رزمندگان اسلام در دوران جنگ تحمیلی، بازخوانی وصیت نامه ‌ ها و خاطرات شهدا و چگونگی انجام عملیات های این دوران و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه از اهداف اصلی اعزام کاروان های راهیان نور است.

سرهنگ محمود بداغی در ادامه گفت: کاروان‌ های راهیان نور فرصت مناسب و مغتنمی برای تعمیق باورهای انقلاب و ارزش های شهدا در بین نسل ‌جوان جامعه بوده و این امر به تقویت روحیه ایثار و استکبارستیزی آنها کمک خواهد کرد.

وی با تأکید بر برگزاری اردوهای راهیان نور خاطرنشان کرد: امنیت و آسایش امروز ما مرهون شهیدان و رزمندگان و از خود گذشتگی شهیدان است و ما باید همیشه قدردان آنان باشیم چراکه اگر این ایثارگران و از خودگذشتگی رزمندگان نبود امروز ما در امنیت نبودیم.

فرمانده سپاه شهرستان کبودراهنگ با توجه به حوادث اخیر وقوع سیل در استان های شمالی بیان کرد: خدارو شاکریم که بسیج و سپاه در سخت ترین روزهای مردم همیشه همراه و یاور مردم این کشور بوده  و امروز بسیجیان و مردم فهیم و دارالمونین کبودراهنگ با حضور در پایگوه های بسیج و تقدیم هدایای نقدی و غیرنقدی مصداق کامل  وحدت و همدلی بوده اند.

وی با اشاره به خیل عظیم کمک های جاری شده مردم به پایگاه بسیج و سپاه در این شهرستان اضافه داشت :از آعازین ساعات اعلام جمع آوری کمک به سیل زدگان شمال کشور مردم شهرستان کبودراهنگ با حضور در صحنه و ابراز همدلی و همدردی کمک های خود را به پایگاه های بسیج تحویل داده اند و این کمک ها همچنان در حال جمع آوری می باشد.
سرهنگ بداغی در پایان خاطر نشان کرد: از زمان اعلام شده بیش از ۶۵۰ میلیون ریال کمک نقدی و غیر نقدی در پایگاه های بسیج جمع آوری شده که پیش بینی می شود این مبلغ در روزهای آینده به چندین برابر ارتقا یابد و این سیل کمک های مردم نشان از وحدت و همدلی مردم کشور است

 

انتهای پیام/ وحیدرستمی

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب