تازه ترین مطالب

تاریخ : 17. فروردين 1398 - 12:28   |   کد مطلب: 32029
گزارش یک خبرنگار از ششمین روز سیل زدگان پلدختری؛
آب تمام زندگی مردم را با خود برده و سرپناهی ندارند
پلدختر را به عنوان هویزه ثانی می شناسند، چرا که در دوران هشت سال دفاع مقدس مردمان دلاورش غیورانه از این آب و خاک دفاع کردند، حالا این روز ها سیل زدگان این شهر چشم انتظار کمک های مردمی نشسته اند، آب تمام زندگی مردم را با خود برده و سرپناهی ندارند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ، امروز 6 روز می شود که از وقوع سیل تخریب کننده در مناطقی از کشور از جمله پلدختر و معمولان می گذرد و اما آنان همچنان نیازمند کمک های مردمی هستند.
خنه ها یا تخریب شده یا پر از گل و لای هستند و آب تمام زندگیشان را برده است.
در این باره علی مرادی از وضعیت پلدختر می گوید؛ امروز در ششمین روز از وقوع سیل در پلدختر قرار داریم، متأسفانه ضلع غربی این شهر دچار خسارت های جدی بسیار شده و عمده مردم سرپناهی ندارند و واحدهای مسکونی بسیاری تخرب شده است.
پس از وقع سیل بلافاصله با اطلاع رسانی خوبی که از طریق فضای مجازی و صدا و سیما و خبرگزاری ها شد، کمک های مردمی هم به این منطقه سیل زده روانه کردند و بنده از مردم نوع دوست سراسر کشور به ویژه همدانی های عزیز قدردانی می کنم.
اقلام مورد نیاز سیل زدگان پلدختری و معمولان، مواد غذایی، پوشاک، چادر و وسایل گرمایشی، آب آشامیدن، شیرخشک، ستد بهداشتی و پتو است و سیل زدگان به شدت به این وسایل نیاز دارند.
حدود یک هزار و 500 واحد مسکونی به طور کامل تخریب شده و بیش از پنج هزار واحد مسکونی نیز دچار آّبگرفتگی و گل و لای ناشی از سیل شده است.
اینجا سپاه، بسیج، ارتش، گروه های جهادی و امدادی و دستگاه های خدمات رسان به صورت شبانه روز فعال هستند و کار امدادرسانی را انجام می دهند.
مسیر پلدختر از طریق گردنه دهلیج به خرم آباد باز شده است و البته امدادرسانی ها به صورت بالگرد هم ادامه دارد.
پلدختر به هویزه ثانی معروف است و رشادت های بسیاری در دوران دفاع مقدس داشته و دلاورمردی های آنان زبانزد خاص و عام است و اما امروز مردمانش چشم انتظار یاری مردم نوع دوست سراسر کشور هستند.
عده اندکی که از اهالی پلدختر نبودند اندک زمانی مشکلایت برای سیل زدگان و نیروهای امدادرسان ایجاد کردند اما اینک خوشبختانه تسریعی در روند توزیع اقلام همراه شده است.
مرادی این خبرنگار فعال پلدختری تأکید دارد که مردم عزیز سراسر کشور سیل زدگان در همه نقاط به ویژه پلدختر و معمولان را فراموش نکنند، مردمان غیور این دیار چشم انتظار هستند.
زنگنه

منبع:نافع
 

انتهای پیام/رستمی

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب