تازه ترین مطالب

تاریخ : 18. ارديبهشت 1398 - 10:01   |   کد مطلب: 32097
هیئت کاراته همدان هنوز برای تغییر و تحولات صورت گرفته در بدنه این هیئت دلیل قانع کننده‌ای ارائه نکرده است. بعضی گمان می‌کنند این تغییرات در جهت مهندسی کردن انتخابات سال آینده است و برخی این تحولات را بدون هدفی خاص اما کارشناسی نشده ارزیابی می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ به نقل از تسنیم ،تغییر و تحولات صورت گرفته در بدنه هیئت کاراته استان و انتصابات انجام شده در ریاست هیئت‌ شهرستان‌های همدان و کبودرآهنگ در دو هفته گذشته تعجب کارشناسان و ورزشکاران این رشته ورزشی را در پی داشته است؛ چنان که هر گروه به طریقی نارضایتی خود را نسبت به انتصابات صورت گرفته نشان دادند و اصحاب رسانه و متولیان ورزش استان را از نگرانی خود نسبت به آینده نامعلوم کاراته استان مطلع کردند.

حتی شنیده می‌شود جمعی از ورزشکاران و مربیان کاراته همدان پس از آن که متوجه شدند اداره کل ورزش و جوانان از کنار وقایع اخیر بی‌تفاوت عبور کرده در نامه‌ای سرگشاده اعتراض خود را به اطلاع رئیس فدراسیون کاراته رساندند.

انتصاب رئیسی با مشغولیت فراوان

اما اولین اقدام سوال برانگیز هیئت کاراته استان همدان در هفته گذشته رخ داد و با حکم زنگنه رئیس این هیئت سعید خوشبخت به عنوان رئیس هیئت تازه تأسیس شهرستان همدان معرفی شد. بی‌تردید در توانایی مدیریتی سعید خوشبخت تردیدی نیست که اگر بود مدیرعاملی سازمان فرهنگی، ورزشی اجتماعی شهرداری همدان به وی سپرده نمی‌شد.

 کارشناسان معتقدند به دلیل گستردگی فعالیت‌های این سازمان در حوزه ورزش حرفه‌ای، ورزش شهروندی و محلات، ورزش کارمندی، اداره فرهنگسراها، برگزاری جشنواره‌های فرهنگی و تلاش برای توسعه گردشگری همدان، خوشبخت عملاً فرصتی برای رسیدگی به امور هیئت کاراته شهرستان همدان نخواهد داشت. به همین دلیل ورزشکاران و مربیان این رشته پرطرفدار در شهرستان همدان انتظار داشتند این مسئولیت به کسی سپرده شود که فرصت کافی برای حضور در هیئت تازه تاسیس شهرستان همدان را که با نیت کم کردن از حجم فعالیت‌های هیئت استان و نیز رسیدگی به مشکلات این رشته در شهرستان همدان شروع به کار کرد را داشته باشد.

البته این تنها انتصاب عجیب در کاراته همدان نبود و در اتفاقی غیرمنتظره در ابتدای این هفته الله کرم شهگل رئیس هیئت کاراته کبودرآهنگ که بیشترین افتخارات کاراته استان به نام وی و شاگردانش ثبت شده از مسئولیتش برکنار شد و جای خود را به محمد برخوردار داد.

رئیس موفق‌ترین هیئت کاراته شهرستان از کار برکنار شد

نام عرفان داودی و مهدی شهگل در چندسال اخیر با موفقیت‌های کاراته استان همدان اجین شده و  گاه و بیگاه خبر افتخارآفرینی این دو کارته‌کای مستعد در خبرگزاری‌ها و سایت‌های ورزشی به گوش می‌رسد. 

در تیرماه سال 96 بود که در شهر آستانه قزاقستان عرفان داودی ملی پوش وزن منهای 63 کیلوگرم ایران موفق به کسب مقام نخست رقابت‌های قهرمانی آسیا شد تا بعد از 40 سال مدال طلای آسیا در رشته کاراته در دفتر افتخارات ورزش استان همدان ثبت شود.

مهدی شهگل نیز در سال‌های اخیر بارها در مسابقات انتخابی تیم‌های ملی پایه به مقام قهرمانی رسیده و در مسابقات بین‌المللی نیز عملکرد درخشانی داشته.

اما نکته جالب اینجاست که عرفان داودی و مهدی شهگل هر دو از شهرستان کبودرآهنگ، به عنوان یکی از محرومترین شهرستان‌های استان در زیرساخت‌های ورزشی، به تیم ملی کاراته راه یافته‌اند. ولی موضوع وقتی جالب‌تر می‌شود که بدانیم علی همتی و علیرضا شهگل دو کارته‌کای کبودرآهنگی دیگر هم به تازگی به تیم‌های ملی کارته در رده‌های سنی دعوت شده‌اند. 

کاراته شهرستان کبودرآهنگ با معرفی چندین ملی‌پوش به تیم‌های ملی کارته جمهوری اسلامی ایران، کسب چندین مدال معتبر آسیایی و کشوری و کسب 8 مدال در مسابقات بین المللی کاپ ایران زمین، قطب کاراته استان همدان، غرب کشور و حتی ایران به شمار می‌رود.

بی‌تردید در موفقیت‌های کاراته شهرستان کبودرآهنگ الله کرم شهگل رئیس برکنار شده هیئت این شهرستان و یکی از مربیان سازنده استان نقش اصلی را برعهده دارد.

با وجود محرومیت شهرستان کبودرآهنگ از زیرساخت‌های ورزشی و بودجه محدود ورزش این شهرستان آنچه که از موفقیت‌های کاراته کاهای کبودرآهنگی برداشت می‌شود وجود استعداد‌های ناب این رشته ورزشی در این خطه و نیز برخورداری هیئت کاراته کبودراهنگ از یک برنامه ریزی مدون است؛ در حالی که کاراته کبودرآهنگ یک تنه جور کل استان را در مسابقات ملی و فراملی می‌کشد این سوال به ذهن علاقمندان به این رشته رزمی متبادر می‌شود که چرا رئیس موفق این هیئت باید از کار برکنار شود و جای خود را به فرد دیگری بدهد؟

تخلفات مالی یا مهندسی کردن انتخابات

هیئت کاراته استان همدان در پاسخ به منتقدان برکناری شهگل از ریاست هیئت کبودرآهنگ و همچنین اصحاب رسانه از جمله خبرنگار تسنیم در همدان دلیل این تصمیم را  تخلفات مالی الله کرم شهگل در دوران مدیریت خود در کاراته کبودرآهنگ و برخی مسائل دیگری که بنا بر ادعای خودشان قابل گفتن نیست ذکر کردند. اما رئیس برکنار شده هیئت کاراته کبودرآهنگ با رد این اتهامات دلایل دیگری برای برکناری خود از سوی هیئت کاراته استان مطرح کرد.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب