تازه ترین مطالب

پربیننده ها

تاریخ : 25. مرداد 1398 - 15:51   |   کد مطلب: 32504
نماینده ولی فقیه در شهرستان کبودراهنگ با بیان اینکه جریان غدیر نشان میدهد که سیاست مورد توجه اسلام است افزود: پروردگار در روز عید غدیر قدرت را به دست معصوم سپرده است و این نشان میدهد اسلام قدرت را با عصمت پیوند میدهد تا عدالت اجرا شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ، ائمه جمعه شهرستان کبودراهنگ با اشاره به فرارسیدن دهه ولایت و عیدغدیر به بیان اهمیت ولایت و فضایل علی ابن ابیطالب (ع) پرداختند.

 

 

 

 

امام جمعه شهرستان کبودراهنگ: ولایت و رهبری پیام غدیر به مسلمانان است

حجت الاسلام نقی باقری امام جمعه شهرستان کبودراهنگ در خطبه های نماز جمعه امروز با اشاره به جایگاه غدیر در اسلام اظهار کرد: غدیر ، روزى است که رسول خدا (ص) امام علی (ع) را بعنوان جانشین خود معرفى کرد وسپس برای سپاسگزارى از خداى بزرگ آن روز را روزه گرفت و آن روز، روزِ روزه دارى و عبادت و طعام دادن و به دیدار برادران دینى رفتن و روز کسب خشنودى خداى مهربان و به خاک مالیدن بینى شیطان است.

نماینده ولی فقیه در شهرستان کبودراهنگ با بیان اینکه جریان غدیر نشان میدهد که سیاست مورد توجه اسلام است افزود: پروردگار در روز عید غدیر قدرت را به دست معصوم سپرده است و این نشان میدهد اسلام قدرت را با عصمت پیوند میدهد تا عدالت اجرا شود.

وی با اشاره به جایگاه والای مسجد در دین اسلام افزود: مسجد قلب تپنده دین مبین اسلام است و این سنگر غیر قابل نفوذ جهان اسلام سکوی پدافند و آفند مسلمانان علیه دشمنان اسلام است.

باقری ارز دولتی را تیر خلاص به محرومین در جامعه دانست و گفت: خدا لعنت کند مفسدین اقتصادی را که حال روز معیشت مردم را دچار مشکل کرده اند و مردم بی کفایتی مسئولین را تحمل می کنند و پای کار انقلاب خواهند ایستاد.

وی با تقدیر از صبوری ملت ایران در مقابل سختی ها و مشکلات معیشتی اضافه کرد:مردمی که در سخت ترین شرایط کشور پشت نظام ایستاده است با مقاومت جانانه تا پیروزی نهایی نظام را حمایت خواهند کرد.

امام جمعه کبودراهنگ در پایان با اشاره به توان بازدارنده نظامی ایران خاطر نشان کرد:امروز اگر زیرساخت های موشکی و توان بازدارنده ما نبود برگ برنده در دستان دشمن بود و امروز ما قدرت تعیین معادله در خلیج فارس را نداشتیم.

 

امام جمعه بخش گل تپه: توان موشکی ایران در خلیج فارس بازدارنده است

حجت الاسلام ابراهیم موسوی خطیب جمعه بخش گل تپه در خطبه های نماز جمعه این بخش اظهار کرد‌: مهم ترین پیام های واقعه غدیر خم ابلاغ حق، صفات رهبری، مرجعیت دینی اهل بیت (ع)، اکمال دین و اتمام حجت با مردم و رضایت خداوند از پیام های واقعه غدیر خم است.

وی با تاکید بر اهمیت غدیر خم افزود: پیامبر اکرم (ص) در شرایطی حجاج بیت الله الحرام را در بازگشت از مراسم حج گرد هم جمع کردند که از نظر جمعیت و تعداد افراد تا به آن روز در تاریخ سابقه نداشت و از همه کشورهای مسلمان در این جمعیت حاضر بودند.

موسوی با اشاره به خطبه غدیر گفت : خطبه غدیر، خطبه بسیار جامع و کاملی است که پیامبر اکرم (ص) به اساس دین اسلام پرداختند.

امام جمعه گل تپه ولایت فقیه را ادامه واقعه غدیر دانست و اضافه کرد: خلافت و جانشینی و رهبری امت اسلامی از مهم ترین پیام های غدیر است که از ناحیه خداوند صورت گرفت.

موسوی گفت: یکی از سنت های حسنه در این عیدالاکبر که روایات عجیبی درباره آن نقل نموده اند و متاسفانه مورد غفلت واقع شده است سنت غذا دادن به افراد یا همان اطعام مومن است.

امام جمعه گل تپه با اشاره به کوتای ۲۸مرداد افزود: کوتای ۲۸مرداد یکی از حوادث سرنوشت‌ساز در تاریخ معاصر ایران بود که در واقع، یکی از نقاط چرخش قدرت از یک حکومت با آرمان‌های ملی‌گرا به یک دولت دست‌نشانده استعماری و نمونه‌ای از تلاش استعمار خارجی به کمک استبداد داخلی است.

موسوی افزود:ایران در هشت سال دفاع مقدس دست خالی بوده اما بعد از جنگ فرزندان انقلابی به فکر خود کفایی افتادند امروز میبینیم که موشک ها و قایق های تندرو و…نمونه این تلاش هاست که مایه افتخار برای کشور است.

موسوی در پایان خاطر نشان کرد: رفع توقیف نفتکش ایرانی نشان از قدرت غیر قابل انکار ایران در منطقه بود و امروز آمریکا و دنیا دانستند که کوچک ترین تحرکی در خلیج فارس باعث نابودی مواضع آن ها و ناامنی مطلق در منطقه خواهد شد.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب