تازه ترین مطالب

تاریخ : 24. آبان 1398 - 15:50   |   کد مطلب: 32732
در خطبه های نماز جمعه شهرستان کبودراهنگ مطرح شد؛
مسئولین از خواب بیدار شوند بی مدیریتی قابل قبول نیست
نماز عبادی -سیاسی جمعه با حضور پرشور مردم شهرستان کبودراهنگ در میعادگاه های نماز جمعه بخش های مرکزی،شیرین سو و گل تپه اقامه شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ،نماز عبادی – سیاسی جمعه امروز با حضور پرشور مردم در مرکز و بخش های  مختلف شهرستان کبودراهنگ برگزارشد. ائمه جمعه شهرستان با توجه به فرارسیدن هفته وحدت به لزوم ایجاد وحدت بین مسلمانان اشاره کردند.

امام جمعه بخش گل تپه: گران شدن بنزین تصمیم دولت و مجلس بوده است

حجت الاسلام ابراهیم موسوی، خطیب جمعه بخش گل تپه در خطبه های نماز جمعه این بخش اظهار کرد: خلق و خوی پیامبر اکرم (ص) آنقدر نرم بوده مردم او را برای خویش همچون پدری دلسوز و مهربان می دانستند، همه ی مردم نزد او از نظر حقوق در یک درجه قرار داشتند.

امام جمعه گل تپه تاکید کرد: از ویژگی های بارز پیامبر انتقاد پذیری و عدم جبهه گیری علیه نظرات شخصی دیگران بود.

وی افزود: از دیگر ویژگی‌هایی که می توان درباره ایشان گفت این بود که کار‌ها را بر اساس عشق مداری انجام می‌دادند، نه وظیفه مداری. این بدان معنا نبود که وظیفه را نادیده می‌گرفتند، بلکه وظیفه را از روی عشق انجام می‌دادند.

موسوی با اشاره به افزایش قیمت بنزین گفت: مساله بنزین یک تصمیمی است که دولت و مجلس با مشورت فرهیختگان حوزه اقتصاد گرفتند ولی باید به اجرای این تصمیم توجه کرد و در کنار آن نظارت هم داشت.

وی افزود: علاوه بر نظارت و اجرا باید به آن کسی که کالا می‌فروشد گفت که چه ربطی دارد اگر بنزین گران شد آن کالاها هم باید گران شود؛ باید انصاف باشد. آنهایی که مساله بنزین را مطرح می‌کنند در واقع یک مساله اقتصادی را تصویر می‌کنند، بنابراین اجرای آن مهم است و نباید بروند دنبال اینکه اگر بنزین گران شد بقیه کالاها هم گران شود و بعد بحران درست کنند؛ باید انصاف داشت.

امام جمعه گل تپه با اشاره به اینکه عهدشکنی در برجام موجب خجالت و ذلت ملت آمریکا شد، گفت: هیچ زمانی آمریکا تا این حد ذلیل و شکست خورده نبوده است

موسوی افزود: دشمن صهیونیستی باید بداندکه جهان اسلام، فلسطین و مسجدالاقصی را به عنوان نخستین قبله مسلمانان، جزئی از وجود و پیکره خود می داند و تجاوز به آن را برنمی تابد.

وی گفت: آنان که می خواهند با جنایت، به قلمرو مردم مظلوم فلسطین تجاوز کنند و استڪبار جهانی و آمریکا نیز از آنها حمایت می کند، در نهایت کاری از پیش نخواهند برد.

امام جمعه شهرستان کبودراهنگ: مسئولین از خواب بیدار شوند بی مدیریتی قابل قبول نیست

حجت الاسلام نقی باقری، امام جمعه شهرستان کبودراهنگ در خطبه های نماز جمعه امروز با انتقاد از عدم کنترل برخی اختلاس گران میلیاردی در کشور اظهار کرد:به ما می گویند اختلاس های میلیاردی را به مردم نگویید خدا لعنت کند اختلاس گرانی که با این کارها مردم را نسبت به دین بدبین کردند.

وی افزود:چرا مسئولین خود را به خواب غفلت زده اند چرا دانیال زاده و زند بدون ضامن چنین اختلاس های سنگینی کرده اند؟

امام جمعه کبودراهنگ با اشاره به گرانی بنزین در کشور افزود: دولت باید نظارت بر نحوه اجرا و گرانی کالاها و خدمات را بیشتر کند گرانی بنزین به هیچ وجه نباید به این موارد تاثیر بگذارد.

باقری اطلاع از نحوه مصرف منابع مالی در کشور را حق مسلم مردم دانست و گفت:مردم حق دارند بدانند چگونه در منابع کشوری این پول ها خرج می شود و این حق مسلم مردم ماست.

وی در پایان با تاکید بر خواندن کتاب در جامعه خاطر نشان کرد:خواندن کتاب جامعه را دربرابر معضلات و آسیب های دست ساخته دشمن ایمن خواهد کرد.

امام جمعه بخش شیرین سو: عزت کشور در گرو مذاکره با آمریکا نیست

حجت الاسلام علی اکبر منصوری، امام جمعه بخش شیرین سو در خطبه های امروز با اشاره به خصوصیات پیامبر اکرم اظهار کرد:یکی از خصوصیت های حکومت پیامبر این بود که ایشان رفتار خود ومسئولین را بر اساس حفظ اقتدار و عزت حکومت تنظیم می نمودند و اجازه نمی‌داند کسی عزت و احترام او و حکومتش را بشکند.

وی خصوصیات مدیریتی پیامبر را الگوی رفتاری مسئولین دانست و افزود: ما هم اگر میخواهیم در حکومت اسلامی عزت و احتراممان نشکند بایدطبق سیره نبوی وطبق فرمایش امام سجاد اطاعت از ولایت حق که ولایت حق امروز ولایت فقیه است را سر لوحه کار خود قرار بدهیم.

وی افزود: عزت دست خداست اما مسئولین ما چرا این عزت را از راه دیگر واز راه مذاکره با اروپائیان و کفار جستجو میکنند.

منصوری خاطر نشان کرد: بعضی از مسئولین طرح مذاکره را با مذاکرات پیامبر خواستند توجیه بکنند اما طبق بیان قرآن پیامبر با دوشرط می‌توانست مذاکره را با کفار داشته باشد یک به شرطی که کسی او وحکومتش را تحقیر نکند و دوم اینکه با مشرکان به شرطی به مذاکره بنشیند که کفار بر علیه او و حکومتش قیام و اقدامی نکنند اما کدام یک از مسئولین ما به این مسأله شک دارند که دشمنان ما همیشه به دنبال از بین بردن این نظام و انقلاب بوده اند.

انتهای پیام/وحید رستمی

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب