تازه ترین مطالب

تاریخ : 16. ارديبهشت 1393 - 1:56   |   کد مطلب: 13066
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کبودراهنگ از برپایی یک دوره نمایشگاه آثارخوشنویسی از آثار استاد "علی قاسمیان مغیث" از هنرمند ممتاز خوشنویسی این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار افتخاری سایت کورنگ در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کبودراهنگ، حسین جعفری با اعلام این خبر گفت: این نمایشگاه بمناسبت بزرگداشت مقام علمي استاد شهيدمرتضي مطهري و ايجاد انگيزه وتشويق هرچه بيشترهنرمندان شهرستان و جذب علاقمندان وهنرجويان جوان به هنراصیل خوشنویسی برگزار شده است.

وی مکان این نمایشگاه را ساختمان نمایشگاه دائمی شیخ موسی نثری کبودراهنگی واقع در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان اعلام کرد و گفت: این نمايشگاه از روز شنبه 13/2/93 به مدت یک هفته از ساعت 8 صبح الی 2 بعدازظهرآماده پذیرای بازدید علاقمندان به این هنر ناب اسلامی ایرانی است.

جعفری گفت: دراين نمايشگاه تعداد 40 اثرخوشنويسي باسبک وگرايش هاي خط شكسته، كوفي، نستعلیق، شكسته نستعليق، باموضوعات قرآنی، مذهبی، عرفانی، تعليم و تربيت و معلم درمعرض ديد عموم قرار گرفته است.

جعفری افزود: "قاسمیان مغیث" از هنرمندان فعال و با سابقه عرصه هنر خوشنویسی است و دارای مدرک ممتاز خوشنویسی است و درجشنواره های مختلف استانی و سراسری خوشنویسی شرکت داشته و حائز رتبه نیز شده است.

وی یادآور شد: این نمایشگاه سومین تجربه ی نمایشگاه انفرادی این هنرمند کبودراهنگی است که سابقه برپایی بیش از 8 نمایشگاه جمعی را نیز در کارنامه هنری خویش داشته است.

گفتنی است "علی قاسمیان مغیث" مولف کتاب راهنمای آموزشی خط نستعلیق تحریری می باشند که درسال 1391 به چاپ رسیده است.

نمایشگاه خوشنویسی 14

مطلبی خبرنگار افتخاری کورنگ

 

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب
مرکزآموزش علمی کاربردی الوان ثابت