تازه ترین مطالب

تاریخ : 17. تير 1393 - 13:36   |   کد مطلب: 14376
نماينده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شوراي اسلامي با بیان اینکه همه باید در سال "اقتصاد و فرهنگ با عزم ملي و مديريت جهادي" دين خود را به مقام شامخ شهدا ادا کنیم، گفت: مهمترین خواسته مردم روستاهای بهار بهسازي این مناطق است.

به گزارش کورنگ به نقل از خبرنگار مهر، محمدعلی پورمختار پیش از ظهر سه شنبه در نشست شهرداران و دهياران شهرستان بهار به فرموده مقام معظم رهبري اشاره کرد و گفت: مديريت جهادي در سه عنصر تعريف مي شود که مي توان در براي خدا و خالصانه کار کردن، انجام کار بي منت براي خلق خدا و دنبال کردن مستمر کارها و بدون خستگي اشاره کرد.

پورمختار با بیان اینکه دهياران و شهرداران با توجه به ضرورت خدمت رساني به مردم بايد پيش روند، عنوان داشت: دهیاران و شهرداران باید موانع و چالش هاي پيش رو را بررسي و بازنگري کنند.

نماينده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس شوراي اسلامي با بیان اینکه دهیاران و شهرداران باید برنامه ها را بر مبناي نقاط قوت بچينند تا فرد موفقي براي خدمتگزاري باشند، افزود: با توجه به وضعيت کنوني روستاها و برخورداري پايين آنها از امکانات، دهياران باید مطالبات و خواسته هاي مردم را به مسئولین بالا دستی اطلاع دهند.

وی با تاکید بر اینکه هدف دهیاران و شهرداران باید کارگشايي و حل مشکلات روستا باشد، اظهار داشت: در حال حاضر منابع مالي محدود است و باید با مديريت منابع، پروژه ها اولويت بندي شود تا بر اساس عملیاتی نمودن برنامه پنج ساله دولت و سالجاری پیش رفت.

نماينده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس شوراي اسلامي بالاترين خواسته مردم روستايي را بهسازي روستايي عنوان کرد و گفت: در بيشتر روستاهاي شهرستان بهار بهسازي حتي در فاز اول هم انجام نشده است.

نماينده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس شوراي اسلامي تاکید کرد: بنياد مسکن بايد تا پايان تابستان مخلوط ريزي در کوچه ها را به اتمام برساند.

پورمختار اذعان داشت: متأسفانه بيشترين پيگيري هاي دهياران در حوزه مسائل مالي است و کمتر کسي به مقوله فرهنگ مي پردازد و اين درحالي است که بسياري از نابساماني هاي اقتصادي و اجتماعي ناشي از ضعف فرهنگ است.

وی با بیان اینکه بايد ترويج فرهنگ قرآني، ديني و اسلامي در رأس کارهای دهیاران و شهرداران قرار بگيرد، عنوان داشت: شهرداري ها و دهياري ها باید بيشتر به حوزه فرهنگ قرآنی توجه کنند.

نماينده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس شوراي اسلامي آشنايي مردم با مباني فرهنگ ديني و تشکيل کلاسهايي در اين رابطه را ضروری دانست و گفت: دعوت از طلاب و روحانيون و تأثيرگذاري بر فضاي فکري و ذهني مردم در حوزه قرآني باید در دستور کار قرار گيرد.

پورمختار عدم توجه به شغل هاي توليدي را يکي از مشکلات فرهنگي در روستا ها عنوان کرد و افزود: همه باید مردم را به سمت فعاليت هاي مولد اقتصادي سوق دهيم چراکه جهاد في سبيل الله همان جهاد اقتصادي است تا با ياري خداوند از گردنه صعب العبور تحريم بگذریم.

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب
مرکزآموزش علمی کاربردی الوان ثابت