تازه ترین مطالب

تاریخ : 25. تير 1393 - 14:19   |   کد مطلب: 14516
رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی گفت: برخی می‌خو‌اهند اینطور جا بیندازند که مقابله با بی‌حجابی با حقوق شهروندی تناقض دارد در صورتی که اینطور نیست.

به گزارش کورنگ به نقل از خبرگزاری تسنیم،‌ محمدعلی پورمختار در نهمین نشست دبیران ستاد مرکزی صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندان که بعدازظهر امروز در وزارت کشور برگزار شد،‌ با بیان اینکه یکی از موضوعات ویژه در کمیسیون اصل ۹۰ که همیشه شکایات ویژه‌ای شامل آن می‌شود موضوع حجاب و عفاف است،‌ اظهار داشت: هفته گذشته جلسه ویژه‌ای درباره این موضوع برگزار شد که این هفته نیز ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: یکی از بندهای گزارش ویژه حقوق بشر موضوع مرز آزادی‌ها از طریق اعمال اجبار به زنان و جلوگیری از حجاب است که می‌خو‌اهند اینطور جا بیندازند که مقابله با بی‌حجابی با حقوق شهروندی تناقض دارد در صورتی که اینطور نیست.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بر اساس آمار و گزارشاتی که گرفته‌ایم کارهای هدفمندی در حوزه اقدامات فرهنگی صورت نگرفته است در حالی که این اقدامات باید از مهدهای کودک آغاز شود تا به سطح جامعه گسترش یابد.

وی با بیان اینکه باید برنامه سالیانه‌‌ای برای اجرای قانون حجاب و عفاف صورت گیرد، گفت: یکی از اشکالات موجود این است که گزارش تحلیلی از علت بدحجابی یا پایین بودن سطح عفاف وجود ندارد،‌ پیشنهاد می‌کنم این موارد بررسی و علل و عوامل آن استخراج شود تا نسبت به آنها هدفگذاری‌‌‌‌ها انجام شود در غیر این صورت با صحبت کردن مشکلی حل نمی‌شود.

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب
مرکزآموزش علمی کاربردی الوان ثابت