تازه ترین مطالب

تاریخ : 16. اسفند 1394 - 18:23   |   کد مطلب: 21968
استاندار همدان خواستار پرداخت هرچه سریع‌تر وام ازدواج جوانان از سوی بانک‌ها شد و از اختصاص 200 مورد وام ازدواج با همکاری صندوق کارآفرینی امید به دانشجویان خبر داد.
پرداخت سریعتر وام ازدواج جوانان از سوی بانک‌ها/اختصاص 200 مورد وام ازدواج به دانشجویان

به گزارش کورنگ به نقل از فارس ، محمدناصر نیکبخت بعد از ظهر امروز در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان با اشاره به انتخابات هفتم اسفندماه اظهار کرد: هفتم اسفندماه امسال روز به یادماندنی و تاریخی در تاریخ سیاسی و اجتماعی کشور شد.

وی ادامه داد: با وجود اینکه پیش‌بینی می‌شد به دلیل محدودیت‌های موجود حضور مردم در انتخابات کمرنگ باشد اما شاهد حضور جمعیت چشمگیری از آنها در این روز سرنوشت‌ساز بودیم.

استاندار همدان با اشاره به آمار 58 درصدی شرکت مردم همدان در انتخابات، افزود: در کشور نیز بیش از 62 درصد مردم در انتخابات شرکت کردند.

وی با بیان اینکه حضور پررنگ مردم در انتخابات حکایت از آن دارد که آنها به نظام خود اعتقاد راسخ دارند، خاطرنشان کرد: مردم باید با همین حضور حرف خود را بزنند و آنچه می‌گویند برای ما مورد قبول است.

نیکبخت با بیان اینکه نتیجه انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری برای ما ارزشمند و مورد قبول است، گفت: مردم به خوبی توانستند منتخبان خود را چه در مجلس خبرگان رهبری و چه در مجلس شورای اسلامی انتخاب کنند.

وی با بیان اینکه قول داده بودیم که امانتدار مردم باشیم تا انتخابات سالمی برگزار شود، افزود: خوشبختانه این اتفاق افتاد و هیچ گزارشی از تخلفات انتخاباتی داده نشد.

استاندار همدان با بیان اینکه در کار هیئت اجرایی و هیئت نظارت هیچ تخلفی رخ نداد و مشکل اساسی وجود نداشت، گفت: در بین تشکل‌ها، احزاب، سیاسیون و مردم تخلف و بی‌قانونی مشاهده نشد.

وی با بیان اینکه متأسفانه از برخی نواحی استان گزارشاتی ارائه شد که انتظار چنین رفتاری نبود، خاطرنشان کرد: فضا برای آیت‌الله محمدی غبارآلود شده بود که این کار پسندیده نبود.

نیکبخت با بیان اینکه چه ضرورتی دارد که ما به بزرگان خود آسیب برسانیم و بخواهیم به شأن دینی فردی لطمه وارد کنیم، گفت: نباید اجازه دهیم کسی تضعیف شود؛ مگر آیت‎الله محمدی کم به استان خدمت کرده است؟

وی با بیان اینکه انتخابات بسیار سالم و با حفظ امانت، شور و هیجان برگزار شد افزود: من بعد از ظهر همان روز با همه نمایندگانی که انتخاب شدند تماس گرفتم و انتخاب آنها را تبریک گفتم.

استاندار همدان بیان کرد: شکوه حضور مردم و سالم بودن انتخابات برای ما مهم بود و آنچه مردم انتخاب کرده‌اند احترام می‌گذاریم.

وی با اشاره به روز درختکاری خواستار حفظ منابع طبیعی با مشارکت عمومی شد و در ادامه با اشاره به 18 اسفندماه روز سیدجمال‌الدین اسدآبادی گفت: با همکاری نماینده ولی فقیه در همدان سال 95 را به عنوان سال سید‌جمال‌الدین اسدآبادی در استان معرفی می‌کنیم.

نیکبخت با اشاره به 20 اسفندماه سالروز راهیان نور خواستار بزرگداشت هرچه باشکوه‌تر این روز شد و گفت: برگزاری اردوهای راهیان نور کار فرهنگی ارزشمندی است که نیاز به کمک بیشتری دارد.

وی با اشاره به روز 22 اسفندماه به عنوان روز بزرگداشت شهدا افزود: باید این روز را برجسته کرده و هر آنچه در توان داریم تقدیم راه و منش شهدا کنیم.

استاندار همدان با اشاره به برگزاری جشنواره «رهاورد سرزمین نور» در خرمشهر خواستار فراهم کردن مقدمات شرکت استان همدان در این جشنواره شد.

وی با تأکید به پرداخت وام‌های قرض‎الحسنه ازدواج از سوی بانک‌ها گفت: نباید این پرداخت‌ها نسبت به سال گذشته کمتر باشد و باید اوایل سال 95، 118 میلیارد تومان پر شود.

نیکبخت از اختصاص 200 مورد وام ازدواج با همکاری صندوق کارآفرینی امید به دانشجویان خبر داد و افزود: مشکل ازدواج جوانان به بیکاری آنها برمی‌گردد که امیدواریم با به ثمر رسیدن برجام و لغو تحریم شاهد رفع این مشکلات باشیم.

وی با بیان اینکه مشکل شغل، سربازی و... باعث شده که متوسط سن ازدواج مردان به 32 سال برسد، گفت: باید با رفع مشکلات آن را به کمتر از 20 سال رساند.

استاندار همدان با بیان اینکه متأسفانه گزارش شده که بیش از 2 هزار نفر از فرهنگیان مجرد هستند، خاطرنشان کرد: باید این موضوع از سوی آموزش و پرورش پیگیری شود.

وی با اشاره به اهمیت حجاب و عفاف در جامعه گفت: باید همه ما در صیانت از حجاب و عفاف تلاش کنیم تا شأن دارالمومنین همدان حفظ شود.

نیکبخت با بیان اینکه این روزها از سوی یکی از نمایندگان مجلس اهانتی به بانوان کشور شده که جای تأسف دارد، افزود: این اهانت با هیچ توجیهی قابل پذیرش نیست چرا که اسلام ارزش بسیاری برای مقام زن قائل شده است.

وی با بیان اینکه بانوان ایرانی مشارکت خوبی در انتخابات داشتند و حضور مردان و زنان در استان به طور مساوی بود، خاطرنشان کرد: در برخی از شهرها زنان و در برخی مردان حضور بیشتری در انتخابات داشتند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب
مرکزآموزش علمی کاربردی الوان ثابت