پیغام خطا

  • Notice: Trying to get property of non-object در block_block_view() (خط 247 از /home/korangir/domains/korang.ir/public_html/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object در block_block_view() (خط 247 از /home/korangir/domains/korang.ir/public_html/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object در block_block_view() (خط 247 از /home/korangir/domains/korang.ir/public_html/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object در block_block_view() (خط 247 از /home/korangir/domains/korang.ir/public_html/modules/block/block.module).

تازه ترین مطالب

تاریخ : 7. فروردين 1395 - 23:04   |   کد مطلب: 22156
دبیرکل فدراسیون فوتبال با اعلام خبر موافقت کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) با درخواست ایران برای تمدید مهلت معرفی کشور ثالث برای میزبانی از تیم های عربستانی،گفت: پیشنهاد باشگاه های ایرانی درباره کشور ثالث برای میزبانی از تیم های عربستان سعودی به یکدیگر نزدیک است.
 اسدی: پیشنهاد میزبانی سه باشگاه ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان به یکدیگر نزدیک است/ نگاه ما به فوتبال سیاسی نیست

به گزارش کورنگ ، علیرضا اسدی در پاسخ به سوالی درباره موافقت AFC با درخواست ایران برای تمدید مهلت معرفی کشور ثالث برای میزبانی از تیم های باشگاهی عربستان، گفت: کنفدراسیون فوتبال آسیا با این درخواست موافقت کرده است و ما برای بررسی پیشنهاد تیم های باشگاهی مان که در لیگ قهرمانان آسیا حضور دارند، مهلت کافی داریم.
بعد از تعرض به سفارت عربستان سعودی در تهران، فدراسیون فوتبال این کشور با ادعای نبود امنیت در ایران، خواستار برگزاری دیدارهای ملی و باشگاهی این کشور با تیم های ایرانی در کشور ثالث شد. کنفدراسیون فوتبال آسیا پیشتر برگزاری دیدارهای ملی 2 کشور در کشور ثالث را رد کرده بود اما با برگزاری دیدارهای باشگاهی در کشور ثالث موافقت کرده و به 2 کشور تا روز پنجم فروردین ماه مهلت داده بود تا کشورهای پیشنهادی خود را معرفی کنند.
علیرضا اسدی درباره پیشنهادهای سه تیم ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا ( سپاهان، ذوب آهن و تراکتورسازی ) برای میزبانی از تیم های باشگاهی عربستان سعودی گفت: پیشنهادهای این سه باشگاه به یکدیگر نزدیک است و تفاوت چندانی بین گزینه مورد نظر آنها وجود ندارد؛ باید پیشنهادهای این تیم ها را بررسی کرده و تصمیم گیری نهایی را انجام دهیم.
امروز باشگاه تراکتورسازی تبریز کشورهای ترکمنستان و ازبکستان، باشگاه سپاهان اصفهان کشورهای عمان و لبنان و باشگاه ذوب آهن اصفهان نیز کشورهای فارسی زبان افغانستان و تاجیکستان، در مرحله دوم نیز ازبکستان و لبنان و سپس شهر سیدنی استرالیا را به عنوان پیشنهاد خود اعلام کردند.

** اصراری نداریم که بگوییم در کشورهای عربی بازی نمی کنیم
وی در پاسخ به این سوال که برخی از اهالی فوتبال اعتقاد دارند تیم های ایرانی نباید با بازی در کشورهای عربی موافقت کنند، تصریح کرد: در بین کشورهای عربی نیز بسیاری از کشورها دوست و برادر ما هستند و اتفاقا عربستان سعودی بدنبال این است که ما اصرار داشته باشیم که در کشورهای عربی بازی نمی کنیم.
اسدی در پاسخ به این سوال که فدراسیون فوتبال با کدام یک از کشورهای پیشنهاد شده از سوی باشگاه های کشورمان موافق تر است، اظهار داشت: باید بررسی کنیم که برگزاری این دیدارها در کدام کشور از نظر مالی به سود باشگاه های ماست و همچنین در کدام یک از این کشورها تماشاچی بیشتری برای مشاهده بازی ها به ورزشگاه می آید؛ از سوی دیگر باید بررسی کنیم که ما به عنوان فدراسیون در کدام یک از کشورها می توانیم تسهیلات بیشتری را به تیم های ایرانی ارائه کنیم.
دبیرکل فدراسیون فوتبال تاکید کرد: سیاست فدراسیون فوتبال این نیست که بگوید ما در کشورهای عربی بازی نمی کنیم زیرا نگاه ما به مسائل فوتبالی است و نمی خواهیم سیاست وارد فوتبال شود.
اسدی تمام زیبایی ورزش فوتبال را در بُرد و باخت آن دانست و افزود: زیبایی فوتبال به این دلیل است که قابل پیش بینی نیست و هر اندازه که دیدارهای ما به بُرد نزدیک تر باشد، زیبایی فوتبال بیشتر می شود.
وی اضافه کرد: متاسفانه عربستان سیاست را در فوتبال دخالت داد و کنفدراسیون فوتبال آسیا نیز از این موضوع پیروی کرد که دلایل این موضوع را باید در حوزه های دیگری پیگیری کنیم.

** نگرانی برای دیدار با عمان نداریم
دبیرکل فدراسیون فوتبال درباره دیدار آتی تیم ملی فوتبال ایران با تیم عمان در چارچوب رقابت های مقدماتی جام جهانی،گفت: ما هیچ نگرانی درباره این دیدار نداریم؛ بازیکنان آماده هستند و امیدواریم که تیم ملی با بُردی شیرین مانند دیدار با هند، یک عیدی خوب به هموطنان و فوتبال دوستان بدهد.
تیم ملی فوتبال ایران در مرحله دوم انتخابی جام جهانی 2018 روسیه قرار است روز سه شنبه دهم فروردین ماه در ورزشگاه آزادی تهران میزبان تیم ملی فوتبال عمان باشد. تیم ملی ایران روز پنجم فروردین ماه در همین چارچوب با نتیجه 4 بر صفر از سد تیم ملی هند گذشت و هم اکنون با 17 امتیاز صدرنشین گروه چهارم این رقابت هاست.
اسدی در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار ایرنا مبنی بر اینکه اگر تا روز 11 اردیبهشت ماه اساسنامه فدراسیون فوتبال به تصویب هیات دولت نرسد، انتخابات فدراسیون برگزار می شود یا مجمع فوق العاده برگزار شده و تصمیم گیری می شود، گفت: اینکه اساسنامه فدراسیون تا روز 11 اردیبهشت ماه به تصویب هیات دولت می رسد یا نه را باید از وزارت ورزش بپرسید اما برای برگزاری مجمع فوق العاده بعدها تصمیم گیری خواهد شد.
اسدی همچنین سال 1395 را به تمامی هموطنان و به ویژه فوتبال دوستان و اهالی فوتبال تبریک گفت و ابراز امیدواری کرد فوتبال ایران در سال جدید روند رو به رشد خود را ادامه داده و به موفقیت های بزرگی دست یابد.

انتهای پیام/

منبع / ایرنا

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب
شبکه اطلاع رسانی دانا
پایگاه خبری نافع همدان