تازه ترین مطالب

تاریخ : 9. فروردين 1395 - 19:58   |   کد مطلب: 22174
جانشین انتظامی استان همدان خبر داد
دستگیری جاعلان 30 میلیاردی در همدان
جانشین فرمانده انتظامی استان همدان گفت: افرادی که در ازای خرید ذرت به ارزش بیش از 30 میلیارد ریال با جعل سند از اتحادیه تعاونی روستایی استان کلاهبرداری کرده بودند، با تلاش کارآگاهان مجرب پلیس استان دستگیر شدند.
دستگیری جاعلان 30 میلیاردی در همدان

به گزارش کورنگ به نقل از پایگاه اطلاع‎رسانی پلیس، فرامرز به‌گذر اظهار داشت: در پی شکایت اعضای اتحادیه تعاونی روستایی استان همدان مبنی بر جعل و کلاهبرداری از آنان، رسیدگی به این پرونده در دستور کار ماموران اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: در تحقیقات صورت گرفته از اعضای اتحادیه مشخص شد فردی به نام «خسرو» که ساکن تهران است به همراه فرد دیگری به نام «حمید» با مراجعه به این شرکت اقدام به تنظیم قرارداد خرید ذرت به مقدار 10 هزار تن به مبلغ 77 میلیارد ریال کرده است که در ابتدا 4 هزار تن ذرت به مبلغ 3 میلیارد و 80 میلیون تومان به خریداران تحویل داده شده بود.

جانشین انتظامی استان همدان افزود: خریداران بابت تضمین پرداخت بهای ذرت، یک ملک با پلاک ثبتی را به نام اتحادیه تعاون روستایی همدان به صورت رسمی منتقل کردند.

وی گفت: پس از گذشت چند ماه، متهمان به تعهدات خود عمل نکرده و بهای ذرت خریداری شده را به اتحادیه نداده و متواری شدند.

به‌گذر افزود: به دلیل حساسیت موضوع و با توجه به ارزش کلان مبلغ کلاهبرداری شده، تیم مجربی از کارآگاهان پلیس آگاهی استان همدان، رسیدگی به این پرونده را بر عهده گرفتند.

وی ادامه داد: بر اساس استعلامات صورت گرفته، کارآگاهان دریافتند وکالتنامه ملک انتقال شده به نام اتحادیه مذکور بابت ضمانت خرید ذرت جعلی و در تاریخ تنظیم وکالتنامه، مالک اصلی ملک در خارج از کشور بوده است.

جانشین فرمانده انتظامی استان همدان، بیان داشت: با پی‌جویی و رصد فنی و شبانه‌روزی کارآگاهان در نهایت مخفیگاه متهمان را در تهران شناسایی و مشخص شد «خسرو» متهم اصلی پرونده در ایام تعطیلات نوروزی از تهران به مقصد همدان خارج شد که بلافاصله در محورهای مواصلاتی این استان به صورت نامحسوس تحت پیگرد قرار گرفت.

وی ادامه داد: کارآگاهان با مشاهده خودروی متهم در مسیر «تهران - همدان»، وی را در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر کردند.

به‌گذر افزود: متهم پس از دستگیری در تحقیقات پلیسی به جعل سند و کلاهبرداری به ارزش 30 میلیارد و 800 میلیون ریال با همکاری همدستش «حمید» اعتراف کرد.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

نسیم وصال ایلام
سایت رهبر معظم انقلاب
شبکه اطلاع رسانی دانا
پایگاه خبری نافع همدان