تازه ترین مطالب

تاریخ : 15. فروردين 1395 - 13:29   |   کد مطلب: 22218
در ایام تعطیلات نوروز رخ داد
کشف 207 کیلوگرم مواد مخدر در همدان
فرمانده انتظامی استان همدان با اشاره به کشف 207 کیلوگرم انواع مواد مخدر در نوروز امسال گفت: در نوروز سال گذشته 56 کیلوگرم انواع مواد مخدر کشف شد که میزان کشفیات امسال 268 درصد رشد داشته است.
کشف 207 کیلوگرم مواد مخدر در همدان

به گزارش کورنگ ، سردار حاجی‎محمد مهدیان‎نسب ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه طرح نوروزی از 25 اسفندماه در حوزه پلیس راه و پلیس راهور و از 27 اسفندماه در حوزه انتظامی آغاز شد، اظهار کرد: در ایام نوروز اقدامات اجتماعی خوبی انجام شد و پیشگیری از وقوع جرم با همراهی مردم شکل گرفت.

وی با بیان اینکه پیشگیری از وقوع جرم بدون همراهی مردم امکانپذیر نیست، افزود: نیروی انتظامی استان در بررسی عملی عملکرد در ایام نوروز نمره 95 دریافت کرد و در سطح عالی ارزیابی شد.

فرمانده انتظامی استان همدان با اشاره به اینکه عملکرد مناسب در حوزه پیشگیری از سرقت سبب شد تا سرقت در استان 28 درصد کاهش داشته باشد، خاطرنشان کرد: در برخی شهرستان‌ها حتی یک مورد سرقت هم وجود نداشت.

وی با اشاره به ایجاد ایست و بازرسی دائم و موقت در نقاط مختلف استان همدان بیان کرد: در بحث جرائم خشن نیز 58 درصد کاهش وجود داشت و تنها سه مورد درگیری و نزاع در سطح استان رخ داد.

سردار مهدیان‌نسب با بیان اینکه تصادفات درون‌شهری و برون‎شهری منجر به فوت نیز در نوروز امسال کاهش داشته است، افزود: تصادفات منجر به فوت در درون شهر صد درصد و در برون شهری 12 درصد کاهش داشته است.

وی با اشاره به 6 میلیون تردد خودرو در ایام تعطیلات در محورهای استان همدان اظهار کرد: این میزان تردد نسبت به سال گذشته 13 درصد افزایش داشته است.

فرمانده انتظامی استان همدان افزود: در بخش تصادفات منجر به فوت نیز 57 درصد فوت در صحنه و 43 درصد در بیمارستان رخ داده است.

وی با اشاره به فعالیت شبانه‎روزی 47 تیم کنترلی در سطح جاده‎های استان و پلیس راه، بیان کرد: حوادث ناشی از واژگونی خودروها به خوبی و درست مدیریت شد چرا که 25 دستگاه خودروی نو در اختیار پلیس قرار گرفته بود.

مهدیان‎نسب با اشاره به توقیف 863 دستگاه خودروی متخلف در ایام تعطیلات نوروز گفت: تعداد 146 جلد گواهینامه رانندگان متخلف نیز توقیف شده است.

وی با اشاره به نصب 143 بنر در سطح استان در خصوص مباحث انتظامی و رانندگی افزود: تعداد 150 هزار بروشور در همین خصوص در بین شهروندان استان توزیع شد و به بیش از 5 هزار نفر مشاوره رایگان داده شد.

فرمانده انتظامی استان همدان با بیان اینکه در نوروز امسال بالگرد در استان وجود داشت، خاطر نشان کرد: با استفاده از بالگرد در ایام نوروز 14 مورد گشت هوایی در استان همدان انجام شد.

وی افزود: با توجه به نامگذاری سال از سوی مقام معظم رهبری، نیروی انتظامی استان برای تحقق شعار سال 16 اولویت درون سازمان در بحث صرفه‎جویی و برون‎سازمانی در بحث حفاظت از اموال اقتصادی مردم و بسترسازی مناسب برای سرمایه‌گذاری تهیه کرده است.

مهدیان‎نسب با اشاره به فعالیت شورای پژوهش فرماندهی انتظامی استان از فروردین ماه جاری گفت: نیروی انتظامی استان برای برگزاری مرحله دوم انتخابات آماده است.

وی با بیان اینکه در راستای تحقق شعار سال مبارزه با قاچاق کالا و مبارزه با مفسدان اقتصادی در اولویت نیروی انتظامی است، خاطرنشان کرد: مدیریت و پیگیری بحث استفاده از کالای ایرانی نیز از سوی نیروی انتظامی در دستور کار قرار دارد.

فرمانده انتظامی استان همدان با اشاره به اینکه نیروی انتظامی یک سازمان دانش‎بنیان است، گفت: در ایام تعطیلات نوروز تعداد 22 نفر در استان همدان بر اثر تصادفات فوت کردند و این در حالی است که میزان تردد در سال جاری 13 درصد افزایش داشته است.

وی با اشاره به اینکه یک‎میلیون خودرو به ناوگان کشور اضافه شده است، بیان کرد: استان همدان محور و چهارراه اصلی است و تردد بسیاری در محورهای مواصلاتی استان انجام می‎شود.

مهدیان‏‎نسب اظهار کرد: مسئول پیشگیری از سرقت نیروی انتظامی نیست این در حالی است که حوزه کشف صد درصد با نیروی انتظامی است.

وی با اشاره به اینکه ایده همسایه‎بانی در تعطیلات امسال از سوی فرماندهی انتظامی استان مطرح و اجرا شد، افزود: در بحث تصادفات نیز «جاده» عامل موثر است و بی‎توجهی دلیل دوم تصادف به شمار می‎رود.

فرمانده انتظامی استان همدان با اشاره به اینکه کسانی که قوانین را رعایت نمی‌کنند موجب بروز تصادف می‌شوند، خاطرنشان کرد: 24 نقطه حادثه‌ساز در استان را مشخص کردیم و در همین راستا برای گردنه اسدآباد راهکارهایی داده شده و موجب جلوگیری از برخی تصادفات منجر به فوت در این محور شده است.

وی با بیان اینکه در 24 شهر استان هیچ تصادف درون شهری منجر به فوتی رخ نداده است، افزود: دو دستگاه دوربین در میدان امام(ره) نصب شده و میدان و 6 خیابان را پوشش می‎دهد.

مهدیان‎نسب با اشاره اینکه درخواست شده است که دوربین ثبت سرعت و تخلف در بلوار ارم و کولاب نصب شود، بیان کرد: در نحوه برخورد پلیس با شهروندان تعداد 680 پیام تقدیر و تشکر از پلیس در سامانه ثبت شده است و پنج برنامه برای رعایت حقوق شهروندی و تکریم ارباب رجوع در نیروی انتظامی استان دنبال می‌شود.

وی با اشاره به اینکه نیروی انتظامی استان همدان در سال گذشته در بررسی سلامت اداری نمره 6.8 را گرفته است، گفت: نیروی انتظامی استان همدان در گروه مربوط به خود در بین دیگر استان‌ها رتبه برتر را دارد.

فرمانده انتظامی استان همدان با اشاره به کشف 207 کیلو انواع مواد مخدر در نوروز امسال بیان کرد: در نوروز سال گذشته 56 کیلو انواع مواد مخدر کشف شد و میزان کشفیات امسال 268 درصد رشد داشته است.

وی افزود: در استان همدان در ایام نوروز جرایم خشنی رخ نداد؛ یک فقره قتل در کبودراهنگ در روز گذشته به دلیل اختلافات ملکی رخ داد که قاتل نیز شناسایی شده است.

انتهای پیام/

منبع / فارس

دیدگاه شما

پایگاه خبری نافع همدان
نسیم وصال ایلام
سایت رهبر معظم انقلاب
شبکه اطلاع رسانی دانا