تازه ترین مطالب

تاریخ : 15. فروردين 1395 - 20:59   |   کد مطلب: 22225
رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان خبر داد
راه‌اندازی مقطع دکترای تخصصی زیست‌فناوری پزشکی در همدان
رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان از موافقت راه‌اندازی رشته زیست‌فناوری پزشکی در مقطع دکترای تخصصی در این دانشگاه خبر داد.
راه‌اندازی مقطع دکترای تخصصی زیست‌فناوری پزشکی در همدان

به گزارش کورنگ به نقل از فارس، ظهر امروز مراسم دید و بازدید متمرکز نوروزی رئیس دانشگاه، معاونان، مدیران و اعضای هیئت علمی و کارکنان دانشگاه در مرکز همایش‌های دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان در این مراسم با آرزوی سلامتی و موفقیت در عرصه‌های مختلف، از زحمات مجموعه دانشگاه در سال گذشته قدردانی کرد.

سید حبیب‎الله موسوی‌بهار سال گذشته را سخت‌ترین سال مالی عنوان کرد و گفت: کشورهای تولیدکننده نفت با مشکلات زیادی مواجه شدند اما سال گذشته با تدابیر دولت به عنوان نمونه‌ای از اقتصاد مقاومتی، تأخیری در پرداخت حقوق و مزایا وجود نداشت.

وی بیان کرد: انتظار می‌رود طبق پیش‌بینی اقتصاددانان شرایط اقتصادی کشور بهبود یابد.

*مثبت شدن تراز مالی بیمارستان‌ها بعد از 29 سال

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه رواج لقمه‌های حرام در جامعه باعث کاهش نعمت‌های الهی است، اظهار داشت: همدان جزء پنج استانی است که در خط قرمز بحران آب و بارندگی قرار دارد و همه باید برای بهبود فرهنگ مصرف آب تلاش کنند.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون مراکز درمانی موتورهای مولد پول در دانشگاه هستند، گفت: بیمارستان‌های دانشگاه در گذشته اغلب ضررده بودند که تراز مالی‌شان در سال گذشته و بعد از 29 سال مثبت شد و امید است این دوره‌ گذار به خوبی طی شود.

موسوی‎بهار اجرای کتاب جدید و واقعی شدن تعرفه‌ها را از اقدامات بسیار ارزشمند دانست و ابراز امیدواری کرد که اقدامات مشابه برای بهبود شرایط فعلی انجام شود.

* موافقت با راه‌اندازی رشته زیست‌فناوری پزشکی در مقطع دکتری تخصصی

وی با اشاره به گسترش رشته‌های تحصیلات تکمیلی و توسعه آموزش و تثبیت هر چه بیشتر دانشگاه، موافقت با راه‌اندازی رشته زیست‌فناوری پزشکی در مقطع دکتری تخصصی در دانشگاه را تبریک گفت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان با قدردانی از پیشرفت‌های حاصل ‌شده در حوزه فرهنگی دانشجویی، افزود: احداث خوابگاه دخترانه 600 نفره بسیاری از مشکلات این حوزه را رفع می‌کند.

وی با بیان اینکه سال گذشته در حوزه تشکل‌های دانشجویی اقدامات خوبی انجام شد که باید تداوم یابد، اضافه کرد: حوزه فرهنگی نیازمند مساعدت همگانی برای تغییر باورها و نگرش‌ها است زیرا دانشگاه مکان مقدسی است و دانشگاهیان از شأن بالایی برخوردار هستند.

موسوی‎بهار اقدامات ارشادی در خصوص نوع پوشش در دانشکده‌ها و بیمارستان‌ها و قانع کردن افراد برای رعایت موازین را مهم دانست.

* حرکت رو به رشد نمودارهای پژوهشی دانشگاه

وی با اشاره به حرکت رو به رشد نمودارهای پژوهشی دانشگاه، توضیحاتی در خصوص ارتقای اساتید و تولیدات علمی آنان ارائه کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان افزود: سال گذشته حمایت از حوزه پژوهش و کمک هیئت جذب و معاونت آموزشی دانشگاه در پالایش اعضای هیئت علمی به خوبی انجام شد تا راهگشای حرکت همسوی دانشگاهیان در راستای پژوهش باشد.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

نسیم وصال ایلام
سایت رهبر معظم انقلاب
شبکه اطلاع رسانی دانا
پایگاه خبری نافع همدان