تازه ترین مطالب

تاریخ : 18. فروردين 1395 - 16:42   |   کد مطلب: 22257
فرمانده قرارگاه منطقه اي نجف اشرف نيروي زميني سپاه پاسداران گفت: امروز ضرورت دارد به عنوان بيعت با شهداي مدافع حرم، شهداي انقلاب، شهداي طول تاريخ اسلامي و شهداي كربلا، ماهيت جنايتكاران مدعي حقوق بشر و دموكراسي را بشناسيم.
 پيام شهداي مدافع حرم شناخت ماهيت جنايتكاران مدعي حقوق بشر است

به گزارش کورنگ سردار محمدنظر عظيمي روز چهارشنبه در آيين تشييع پيكر پاك شهيد پاسدار حاج حيدر ابراهيم خاني نخستين شهيد مدافع حرم در شهرستان ملاير افزود: امروز مدعيان دروغين دموكراسي و حقوق بشر جنايتكارترين انسانها را در غالب گروهك ها راه اندازي كرده و به جان بشريت انداخته اند و با تمام وجود به صورت آشكار و پنهان از آنها حمايت مي كنند.
وي اظهار كرد: پيام خون شهيد ابراهيم خاني و ساير شهداي مدافع حرم به ملت ايران و نسل جوان ما بايد اين باشد كه ماهيت جنايتكاران مدعي حقوق بشر را بشناسيم و بتوانيم به تكليفمان كه ادامه راه نوراني شهداست، عمل كنيم.
وي افزود: كسانيكه در سوريه به با موشك هاي آمريكايي، عربستاني و تركيه اي به شهادت رسيدند و موشك هايي كه در اختيار تروريست ها قرار مي گيرد، آخرين ورژن موشك هاي توليدي آمريكايي ها است.
سردار عظيمي بيان كرد: پيشرفته ترين موشك حال حاضر آمريكايي هم به وفور در اختيار داعش قرار مي گيرد، در حاليكه دستيابي به اين سلاح ها و تجهيزات امكان پذير نيست و كساني اين تجهيزات را در اختيار گروه هاي تروريستي داعش قرار مي دهند كه خود مدعي دفاع از حقوق بشر و دموكراسي هستند.
وي تاكيد كرد: شناخت ماهيت مستكبران، نظام صهيونيستي در جهان و ماهيت آمريكاي جناتيكار نكته بسيار مهمي است كه در فرمايشات نوروزي مقام معظم رهبري نيز به صورت مبسوط عنوان شد.
فرمانده قرارگاه نجف اشرف در غرب كشور اظهار كرد: به طور حتم آنچه در وصيت نامه اين شهيد و ساير شهداي مدافع حرم شنيده ايم، به عنوان سند اعتبار شما مردم شهيد پرور در تاريخ ثبت خواهد شد.
سردار عظيمي گفت: آنچه را كه همه ما در چند سطر از وصيت نامه شهيد پاسدار ابراهيم خاني به عنوان يك رزمنده و پاسدار مدافع ولايت و با بصيرت مي شنويم، هماني است كه ريشه در اعتقادات و باورهاي ديني ما دارد.
وي ادامه داد: اگر صحنه هايي در نبرد بين حق و باطل اتفاق افتاده، ما امروز به عنوان افتخارات مردم مسلمان ايران و شيعيان از آن ياد مي كنيم كه ريشه در باورهاي ديني و اعتقادات ما دارد.
وي يادآور شد: مسايلي كه در عرصه هاي مختلف در پيكار بين حق و باطل وجود دارد، امروز باز هم تكرار مي شود و بايد از اعتقادات و باورهاي ديني مان پاسداري كنيم و اين پاسداري هيچگاه مرز جغرافيايي نشناخته و نمي شناسد.
سردار عظيمي بيان كرد: امروز نبرد بين ملت ما و مسلمانان جهان با دشمنان به رهبري رهبر معظم انقلاب و با حضور شما مردم مومن شكل مي گيرد و در هر جاي دنيا بر اساس باورهاي ديني مان مسئول هستيم و وظيفه داريم و بايد به اين تكليفمان عمل كنيم.
وي شهادت پاسدار شهيد ابراهيم خاني در دفاع از حرم آل الله را افتخاري بزرگ براي مردم استان همدان، شهرستان ملاير و خانواده معظم اين شهيد دانست و گفت: روزي در صحنه هاي دفاع مقدس شهيد مي داديم و امروز شرايط به گونه اي ديگر است.
وي ادامه داد: امروز يك جواني از خطه ملاير كه شرايط انقلاب و دوران دفاع مقدس را نديده، با اين بصيرت، احساس تكليف و شفافيت در عرصه اي قدم مي گذارد كه مي داند انتهاي راه شهادت است و مي داند در جبهه اي وارد مي شود كه بايد هستي خود را فدا كند.
فرمانده قرارگاه منطقه اي نجف اشرف بيان كرد: اين رمز ماندگاري ملت و مردم قهرمان ما در مقابل همه دنياي كفر به سركردگي آمريكاي جنايتكار است و مطمئن هستيم كسانيكه در مراسم تشييع اين شهيد حضور پيدا كرده اند، با يك باور عميق قدم گذاشته اند.
سردار عظيمي اظهار كرد: مراسم اين شهيد بزرگوار مراسم بيعت با نظام مقدس جمهوري اسلامي، بيعت با باورهاي روشن شهيد و بيعت با رزمندگاني است كه با تمام وجود در مقابل دشمن ايستادند و به شهادت رسيدند.
پاسدار شهيد حيدر ابراهيم خاني از گروه مهندسي رزمي 43 امام علي(ع) ملاير از مدافعان حرم آل الله روز شنبه هفته جاري 14 فروردين ماه در جريان عمليات مستشاري در سوريه به دست تروريست هاي تكفيري داعش به شهادت رسيد.
پيكر مطهر شهيد ابراهيم خاني روز چهارشنبه 18 فروردين ماه ساعت 9 صبح از مقابل شهرداري ملاير تا ميدان آزادگان اين شهر بر روي دستان مردم شهيد پرور اين شهرستان تشييع و در قطعه شهداي بهشت هاجر اين شهر آرام گرفت.
شهرستان ملاير يك هزار و 100 شهيد والا مقام را تقديم انقلاب اسلامي كرده و با جمعيتي بالغ بر 300 هزار نفر در 75 كيلومتري شهر همدان واقع شده است.

منبع/ایرنا

دیدگاه شما

نسیم وصال ایلام
سایت رهبر معظم انقلاب
شبکه اطلاع رسانی دانا
پایگاه خبری نافع همدان