تازه ترین مطالب

تاریخ : 19. فروردين 1395 - 16:21   |   کد مطلب: 22282
تیم شطرنج صنعت،‌ معدن و تجارت همدان به عنوان نایب قهرمان مسابقات لیگ باشگاهی استان در سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت همدان تجلیل شد.
تقدیر از تیم نایب قهرمان مسابقات لیگ باشگاهی همدان

به گزارش کورنگ به نقل از فارس ، به دنبال کسب عنوان نایب قهرمانی تیم شطرنج سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان در رقابت‌های لیگ باشگاهی شطرنج استان، ظهر امروز مراسم تقدیر از این تیم در دفتر ریاست سازمان و با حضور رئیس هیئت شطرنج، دبیر هیئت شطرنج، بازیکنان و سرپرست این تیم برگزار شد.

در این مراسم رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان با بیان اینکه ورزشکاران فعال در رشته شطرنج باید از موقعیت‌ها در محیطی آرام بهره‌گیری کنند،‌ اظهار کرد: در سال جدید ورزشکاران باید در کنار کار و علم در ورزش نیز گام‌های بلند و بهتری بردارند.

حمید‌رضا متین با اشاره به برگزاری موفق و تأثیرگذار مسابقات اوپن ابن‌سینا، گفت: رئیس هیئت شطرنج استان زحمات بسیاری در برگزاری این مسابقات متحمل شد و شرایط خوبی برای ورزشکاران فراهم آمد که قابل تقدیر است.

رئیس هیئت شطرنج استان همدان نیز ضمن تقدیر از حمایت‌های رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت از شطرنج استان، بیان کرد: حمایت‌های مادی و معنوی این سازمان و توجه به امور ورزش در سازمان کمک بسیاری در کسب موفقیت در بخش عمده‌ای از فعالیت‌های شطرنج دارد.

احمد علی‌بابایی ادامه داد: بسیاری از سازمان‌ها و بخش‌ها همچون استانداری، شهرداری و سایر دستگاه‌ها به سالم‌سازی جامعه کمک می‌کنند و سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت از دستگاه‌های سرآمد غیر مرتبط با ورزش در استان در این خصوص است.

وی با اشاره به حمایت‌های این سازمان از شطرنج استان، تصریح کرد: اگر چه بسیاری از اهداف رئیس سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت در این خصوص محقق نشد اما حمایت‌ها تأثیر بسیاری در فعالیت‌های شطرنج استان داشت.

رئیس هیئت شطرنج همدان گفت: ارزیابی صورت گرفته از مسابقات اوپن ابن سینا مثبت بوده که نشان از تأثیرگذاری این رویداد دارد، امسال نیز این رویداد مهم در استان همدان در تقویم ورزشی فدراسیون شطرنج گنجانده شده است.

*سوم تا نهم شهریور، همدان میزبان مسابقات اوپن ابن سینا

وی یادآور شد: سوم تا نهم شهریورماه استان همدان میزبان مسابقات بین‌المللی اوپن ابن سینا به عنوان بزرگترین رویداد شطرنج استان با حضور نمایندگان بیش از 10 کشور خواهد بود.

علی‌بابایی مکاتبات انجام شده با استانداری برای برگزاری هر چه بهتر این مسابقات را عنوان کرد و افزود: برای حضور در لیگ برتر نیاز به اسپانسر داریم که در این خصوص نیز اقداماتی انجام شده است.

وی گفت: برگزاری بهتر مسابقات اوپن ابن سینا نیاز به حمایت مادی و معنوی دارد که با مکاتبات صورت گرفته، امیدواریم حمایت‌هایی در این خصوص داشته باشیم.

رئیس هیئت شطرنج همدان با بیان اینکه بدهی دانشگاه بوعلی که از زمان برگزاری مسابقات اوپن ابن سینا باقی مانده بود نیز پرداخت شد، اظهار کرد: زحمات رئیس دانشگاه بوعلی و مجموعه دانشگاه، در برگزاری این مسابقات قابل تقدیر است که امیدواریم امسال نیز بتوانیم از سالن دانشگاه بوعلی در برگزاری مسابقات استفاده کنیم.

وی ادامه داد: امیدواریم کمک‌ها و حمایت‌ها ادامه یابد و با همین کمک‌ها بخش عمده شطرنج استان را متحول کنیم، همان گونه که در سال گذشته از حضور احسان قائم‌مقامی بهره‌مند شدیم؛ امسال نیز کار‌های بزرگی را انجام خواهیم داد.

رئیس هیئت شطرنج همدان با تأکید بر اینکه هیئت شطرنج آمادگی در اختیار گذاشتن مربی برای آموزش فرزندان کارکنان سازمان صنعت، معدن و تجارت را دارد، گفت: در قبال حمایت‌های این سازمان آماده‌ایم آموزش از دوره مقدماتی تا دوره متوسطه  برای فرزندان کارکنان را داشته باشیم.

*شطرنج همدان در 2 سال اخیر تحولات بسیاری داشته است

دبیر هیئت شطرنج همدان نیز با بیان اینکه در طول دو سال اخیر تحولات بسیاری در شطرنج استان رخ داده است، متذکر شد: استعداد‌های بسیاری در شطرنج استان داریم که باید ساماندهی شود.

ایرج گلپایگانی خاطرنشان کرد: بخش بزرگ موفقیت‌های شطرنج استان مرهون حمایت‌های سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت است که با تداوم این حمایت‌ها شاهد کسب موفقیت‌ها بیشتری در این زمینه خواهیم بود.

مسئول کمیته مسابقات هیئت شطرنج همدان نیز در توضیح برگزاری مسابقات قهرمانی باشگاه‌های استان در سال گذشته اظهار کرد: 18 تیم در این رقابت‌ها حضور داشتند که رقابت‌ها در 9 دور پیگیری شد.

خشایار پورمسلمی یادآور شد: در این رقابت‌ها تیم پزشکی قانونی استان بر سکوی قهرمانی ایستاد، تیم صنعت،‌ معدن و تجارت نایب قهرمان شد و تیم تالار وحدت نیز سوم شد.

وی خاطرنشان کرد: در مجموع 108 بازیکن در رقابت‌ها حضور داشتند که هر تیم متشکل از 6 بازیکن بود و به سه تیم برتر و نفرات برتر لیست جوایزی اهدا شد.

مسئول کمیته مسابقات هیئت شطرنج همدان افزود: لیگ دسته یک کشور نیز با حضور 18 تیم برگزار شد که تیم قدرتمند تالار وحدت همدان نیز با قرار گرفتن در رده دوم، راهی لیگ برتر شطرنج شد.

در این مراسم تیم صنعت، معدن و تجارت متشکل از شایان رحمتیان،‌ مهرداد ظفری، امیرعلی دلاوری، محمد غیاثوند (کاپیتان تیم) و ساسان علی‌بابایی به سرپرستی علی بابایی مورد تجلیل قرار گرفتند و هیئت شطرنج استان نیز با اهدای لوح و هدیه از ریاست سازمان صنعت، معدن و تجارت قدردانی کرد.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب
شبکه اطلاع رسانی دانا
پایگاه خبری نافع همدان
نسیم وصال ایلام