تازه ترین مطالب

تاریخ : 28. فروردين 1395 - 17:17   |   کد مطلب: 22383
نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس :
ارجاع دو پرونده تخلف در انتخابات مجلس دهم به شورای نگهبان
رئیس کمیسیون اصل نود مجلس از ارجاع دو پرونده تخلف در جریان انتخابات مجلس دهم به شورای نگهبان خبر داد.
ارجاع دو پرونده تخلف در انتخابات مجلس دهم به شورای نگهبان

به گزارش کورنگ ، محمدعلی پور مختار نماینده مردم بهار و کبودر آهنگ در گفتگو یی از ارجاع دو پرونده تخلف درباره دهمین دوره انتخابات مجلس به شورای نگهبان خبر داد.
وی افزود: گزارش تخلفات مذکور در قالب پرونده ارجاعی به شورای نگهبان از سوی چند تن از نمایندگان حاضر در انتخابات مذکور تهیه و  به کمیسیون اصل نود ارسال شده بود.
رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس در ادامه با اشاره به سایر انتقادات نمایندگان مجلس درباره تخلفات موجود در جریان انتخابات پارلمان دهم گفت: بعضا ما شاهد موضوعاتی از جمله دخالت دولت و عوامل اجرایی در انتخابات، حمایت از نامزدی خاص و تلاش برخی برای خرید رای در جریان انتخابات بودیم که همگی این موارد در حین برگزاری انتخابات رصد می‌شد.

پور مختار در ادامه با اشاره به مشابهت برخی تخلفات یاد شده در حوزه انتخابیه‌اش تاکید کرد: در جریان انتخابات و در حوزه انتخابی بنده هم مواردی بوده و ما مشاهده می‌کردیم که افرادی را خارج از حوزه انتخابیه به حوزه انتخابیه مشخص شده برای اخذ رای می‌آوردند که ما در ادامه به این موضوع حساس شدیم و جلوی این رویه را گرفتیم.
رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس در ادامه در پاسخ به سوالی مبنی به اینکه چرا با وجود تعدد دستگاه‌های نظارتی باز هم چنین مواردی به چشم می‌خورد، گفت: بنده معتقدم عدم انجام وظایف اصلی مجریان در انتخابات به این تخلفات دامن می‌زند.
پور مختار در پایان خاطر نشان کرد: البته زمانی که ما جویای برخی مشکلات در راستای تخلفات در انتخابات می‌شویم می‌شنویم که برخی می گویند:" بگذارید انتخابات برگزار شود" و یا اینکه "باید از هر گونه درگیری در انتخابات جلوگیری شود."

انتهای پیام/
 

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب
مرکزآموزش علمی کاربردی الوان ثابت