تازه ترین مطالب

تاریخ : 11. خرداد 1395 - 19:56   |   کد مطلب: 22800
کارمند بانک که 15 میلیون تومان به مرد جوانی قرض داده بود، زمانی که برای مطالبه پولش اقدام کرد، به قتل رسید. متهم در تحقیقات مدعی است که دختر جوان را هل داده و قصد کشتن او را نداشته است.
کارمند بانک، قربانی طلبکاری 15 میلیونی/ جسد مجهول الهویه راز جنایت را برملا کرد

به گزارش کورنگ ، 2 خرداد امسال، مرد میانسالی به پلیس مراجعه کرد و از ناپدید شدن دخترش خبر داد. او به افسر پرونده‌اش گفت: دخترم به نام زهرا، کارمند بانکی در خیابان شریعتی است، دیروز طبق روال هر روز کاری برای رفتن به محل کارش از خانه خارج اما پس از پایان ساعت کاری خود دیگر به خانه برنگشت و تلفن همراهش نیز خاموش شده است‌.

ناپدید شدن کامند بانک

به دنبال شکایت مرد میانسال به دستور بازپرس کشیک قتل دادسرای امور جنایی تهران، رسیدگی به این پرونده در دستور کار کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی پایتخت قرار گرفت.

در ادامه تحقیقات کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ با حضور در محل کار زهرا، به تحقیق از مدیر شعبه و دیگر همکاران وی پرداخته و اطلاع پیدا کردند که دختر جوان ساعت 11 شنبه اول خرداد، از محل کارش مرخصی گرفته و پس از آن هیچ کسی از او خبر ندارد.

در ادامه رسیدگی به پرونده، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که زهرا چندی پیش قسمتی از پول حاصل از پس انداز کاری خودش‌ به مبلغ 15 میلیون تومان را به پیشنهاد یکی از مشتریان بانک به‌نام غفورالدین در اختیار این شخص گذاشته است و قرار بوده تا این شخص این مبلغ را به‌همراه سود حاصل از کارکرد سرمایه گذاری ظرف دو ماه برگرداند، اما تا آن لحظه هیچ اقدامی از سوی غفورالدین برای پرداخت پول نشده بود.

تحقیق از نخستین مظنون

با توجه به اطلاعات به‌دست آمده در خصوص هویت غفورالدین و شناسایی محل کار وی در یک شرکت دامپروری در محدوده سیدخندان‌، کارآگاهان به این شرکت مراجعه و به تحقیق از مرد 37 ساله در رابطه با زهرا پرداختند. مرد جوان در تحقیقات ابتدایی گفت: اینکه من 15 میلیون تومان از زهرا گرفته‌ام، صحت دارد اما هیچ اختلافی در خصوص پرداخت این پول با زهرا نداشتم و قرار بود که بزودی این پول را برگردانم.

در ادامه تحقیقات مشخص شد که زهرا روز حادثه قصد داشته برای پیگیری پولش و چگونگی دریافت آن به محل کار مرد جوان در منطقه فردیس کرج برود. با مشخص شدن این موضوع و از آنجایی که مرد جوان اظهارات دروغین در این خصوص داشت، غفورالدین بازداشت شد.

جسدی در بیابان

همزمان با دستگیری غفورالدین و انتقال وی به پایگاه چهارم پلیس آگاهی‌، کارآگاهان تیم فقدان این پایگاه از طریق بررسی مشخصات افراد فقدانی درج شده در سیستم جامع پلیس آگاهی موفق به شناسایی جسد زهرا شدند که جسدش 6 خرداد، در بیابان‌های اطراف شهریار و در نزدیکی محل سکونت غفورالدین، به صورت ناشناس کشف شده و پرونده آن در پلیس آگاهی شهریار در حال رسیدگی بود. در بررسی نظریه پزشکی قانونی علت مرگ‌، شکستگی شدید قسمت پشت سر ناشی از اصابت جسم سخت عنوان شده بود‌.

با کشف جسد و مدارک پلیسی که در دست بود، غفورالدین به ناچار به قتل دختر جوان اعتراف کرد و گفت: طی یک نزاع و درگیری، زهرا را به عقب هل دادم که بر اثر این حرکت زهرا از پشت سر به زمین خورد و همان لحظه فوت کرد. من که خیلی ترسیده بودم، جسد او را داخل پتویی پیچانده و آن را داخل خودروی پراید یکی از دوستانم گذاشتم و در بیابان‌های اطراف شهریار رها کردم.

سرهنگ کارآگاه حمید مکرم‌، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت: با‌توجه به اعتراف متهم به ارتکاب جنایت در پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ‌‌، متهم به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل‌ شد و تحقیقات در این خصوص ادامه دارد.

منبع/آنا

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب
مرکزآموزش علمی کاربردی الوان ثابت