تازه ترین مطالب

تاریخ : 27. خرداد 1395 - 20:06   |   کد مطلب: 22829
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار همدان گفت: در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی واحدهای صنعتی تعطیل استان وارد چرخه تولید شدند.
 واحدهای تعطیل استان همدان وارد چرخه تولید شدند

به گزارش کورنگ ، رضا قیاسی در کمیته برنامه ریزی شهرستان کبودراهنگ با اشاره به تشکیل ستاد اقتصاد مقاومتی در استان افزود: در آغاز فعالیت این ستاد واحدهای تعطیل صنعتی استان پس از بررسی مشکلاتی همچون معوقات بانکی ، رکود بازار و بالا رفتن هزینه ها با تخصیص اعتبارات و سرمایه در گردش، بخشی از این واحدها احیا و وارد چرخه تولید شدند.
وی ادامه داد: همچنین در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و جذب سرمایه گذاران ، همایش بزرگ سرمایه گذاری با حضور 10 کشور خارجی و سرمایه گذارانی از داخل کشور در استان برگزار شد که در این همایش عملیات اجرایی چندین طزح صنعتی در استان آغاز شد که یکی از این طرح ها دهه فجر سال گذشته در شهرستان رزن بهره برداری شد.
وی همچنین خاطرنشان کرد : برای تحقق برنامه ششم توسعه و چشم انداز بیست ساله کشور باید به رشد پایدار هشت درصد برسیم که برای تحقق این امر نیازمند سرمایه گذاری داخلی و خارجی هستیم که باید با شناسایی و فراهم کردن زمینه های سرمایه گذاری ، گام های موثری در رسیدن به اقتصاد مقاومتی برداریم.
فرماندار کبودراهنگ هم در این نشست با اشاره به پتانسیل های شهرستان در زمینه های مختلف گردشگری و کشاورزی گفت : شهرستان کبودراهنگ با 200 هزار هکتار اراضی زراعی ، سالانه در 120 هزار هکتار 150 هزار تن محصول استراتژیک گندم و جو را که یک سوم غلات استان را شامل می شود تولید می کند.
احسان قنبری در ادامه افزود: سالانه در این شهرستان 2 میلیون و 660 هزار تن مواد معدنی از 24 معدن فعال استخراج و 10 هزار متر مربع فرش دست بافت توسط 6 هزار بافنده تولید و صادر می شود .
وی وجود کارگاه های تولیدی پوشاک ، کیف و کفش ، مبلمان و صنایع دستی در روستاها را یک فرصت مناسبی برای تحقق اقتصاد مقاومتی در شهرستان عنوان کرد و خواستار توجه بیشتر و اختصاص اعتبارات به کارگاه های خانگی این شهرستان شد.

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب
مرکزآموزش علمی کاربردی الوان ثابت