تازه ترین مطالب

تاریخ : 8. تير 1395 - 20:14   |   کد مطلب: 22882
فرمانده انتظامی استان همدان از کشف 40 میلیارد تومان کالای قاچاق در همدان خبر داد و گفت: 264 روزه‌خوار در استان همدان به مراجع قضایی معرفی شدند.
کشف 40 میلیارد تومان کالای قاچاق در همدان/ مرگ مشکوک دختر جوان

به گزارش کورنگ ، سردار حاجی‎محمد مهدیان‎نسب ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به نامگذاری سال به «اقتصاد مقاومتی» و عملی شدن این شعار اظهار کرد: مجموعه انتظامی استان به خصوص پلیس آگاهی نیز در این حوزه اقدامات تأثیرگذاری داشته است.

وی با بیان اینکه کشف قاچاق و سرقت‎ها می‎تواند تاثیر بزرگی در این حوزه داشته باشد، افزود: در این راستا در سه ماهه نخست امسال با 29 درصد کاهش جرائم سرقت مواجه بودیم و 523 نفر دستگیر شده‎اند.

فرمانده انتظامی استان همدان با اعلام اینکه تعداد جرائم جنایی 122 فقره بوده است گفت: 100درصد این جرائم پیگیری شده و متهمان نیز دستگیر شده‎اند.

وی ادامه داد: در سه ماه نخست امسال در دستگیری سارقان سه درصد افزایش داشتیم و هفت باند سرقت نیز منهدم شده است. 

مهدیان‌نسب از انجام 6 فقره طرح عملیاتی طی این مدت خبر داد و بیان کرد: 42 باند قاچاق کالا در استان منهدم شده که در این زمینه نسبت به سال گذشته هشت درصد افزایش داشتیم.

وی ادامه داد: در این زمینه 40 میلیارد تومان کالای قاچاق کشف و ضبط شده که در این راستا 48 درصد افزایش داشتیم.

فرمانده انتظامی استان همدان با بیان اینکه عملیات‌های راهبردی می‎تواند در کشف و مقابله با سرقت‎ها تاثیر بسزایی داشته باشد، افزود: در این راستا در منطقه‎هایی که فراوانی سرقت وجود داشت، ورود کردیم.

این مسؤول از کسب رتبه دوازدهم توسط انتظامی استان در کشف جرائم اقتصادی خبر داد و اظهار کرد: در کشف و دستگیری نیز صاحب رتبه‎ هستیم.

مهدیان‎نسب از مردم خواست نسبت به حفظ اموال خود توجه داشته باشند و در ادامه افزود: در لیالی قدر نیروهای ناجا در محله‎های مسکونی حضور داشته و مراقب منازل هستند اما نباید فراموش کرد جز صاحبخانه کسی نمی‌تواند به صورت احسن از منازل مسکونی مراقبت کند.

این مسؤول با بیان اینکه مردم با نصب دوربین‌های مدار بسته در اماکن تجاری و مسکونی می‎توانند ضریب امنیت خود را بالا ببرند، ادامه داد: در این راستا ناجا آمادگی خود را به منظور راهنمایی مردم برای خرید و معرفی فروشگاه‎های مطمئن دوربین‌های مداربسته اعلام می‎کند.

فرمانده انتظامی استان همدان با بیان اینکه مردم و اصناف باید حرمت ماه مبارک رمضان را رعایت کنند، گفت: در این باره اگر تخلفی مشاهد شود برخورد جدی خواهد شد و اصناف متخلف نیز مهر و موم می‌‎شوند.

وی اظهار کرد: به منظور عرضه خدمات به مسافران با فعالیت برخی از واحدهای صنفی موافقت شده که آن‌ها نیز با ضوابط خاصی باید این کار را انجام دهند؛ در غیر این صورت برخورد خواهد شد.

مهدیان‎نسب با بیان اینکه تنها واحدهای دارای مجوز می‌توانند طبق ضوابطی که به آن‌ها اعلام شده، خدمات تغذیه‎ای ارائه دهند، خاطرنشان کرد: در حوزه برخورد با روزه‌خواری در ملأ عام نیز از 650 نفر تعهد گرفته شده و 264 نفر نیز به مراجع قضایی معرفی شدند.

وی ادامه داد: در راستای فرهنگسازی به منظور مقابله با روزه‌خواری نیز 26 مورد مصاحبه انجام شده و با نصب 60 تخته بنر در ارتباط با روزه‎خواری، مجازات آن به مردم اطلاع‌رسانی شده است.

فرمانده انتظامی استان همدان گفت: طبق ماده 638 قانون شخص روزه‎خوار محکوم به 10 روز تا دو ماه زندان و یا 74 ضربه شلاق می‎شود.

وی از سنگینی ترافیکی در روزهای تعطیل عید فطر خبر داد و افزود: محورهای منتهی به همدان از ترافیک سنگینی برخوردار خواهد شد که انتظار می‌رود همچون سال‎های گذشته پذیرای بالغ بر یک‌میلیون نفر از مسافران در استان باشیم.

مهدیان‎نسب با بیان اینکه در این راستا نیز اقدامات ترافیکی و امنیتی در سطح استان انجام خواهد شد، در ادامه از نصب دوربین کنترل سرعت در آینده نزدیک در محور گنجنامه خبر داد.

این مسؤول با بیان اینکه این دوربین‎ها با هدف کاهش سرعت سبقت غیر مجاز و تصادفات فوتی نصب می‌شود، خواستار توجه به این امر شد.

فرمانده انتظامی استان همدان در پاسخ به انتشار خبر قتل یک دختر جوان در همدان گفت: شایعاتی مبنی بر زنده بودن این دختر قبل از رسیدن به بیمارستان وجود دارد که مورد تائید ما نیست.

وی گفت: زمانی که نیروهای ما سر حادثه رسیدند، این دختر جوان هیچ گونه علائم حیاتی نداشت و فوت کرده بود.

مهدیان‎نسب افزود: قتل یا مرگ عادی این دختر جوان محرز نشده است و در انتظار جواب پزشکی قانونی هستیم ولی یک نفر مظنون در پرونده این مرگ مشکوک وجود دارد.

انتهای پیام/

منبع/فارس

دیدگاه شما

نسیم وصال ایلام
سایت رهبر معظم انقلاب
شبکه اطلاع رسانی دانا
پایگاه خبری نافع همدان