تازه ترین مطالب

تاریخ : 8. مرداد 1395 - 10:36   |   کد مطلب: 22956
نماینده مردم کبود راهنگ در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کمیسیون قضایی مجدّانه پیگیر پرونده حقوقهای نجومی است، از دستگاههای نظارتی و قضایی خواست تا متخلّفان را به مردم معرفی کنند.
 «اشراف‌زدگی» از دولت سازندگی کلید خورد/ اهتمام مجلس به پیگیری پرونده حقو‌ق‌های نجومی

محمدعلی پورمختار نماینده مردم کبود راهنگ در مجلس شورای اسلامی در درباره مسئولانی که مدعی انقلاب‌‌گری و ساده زیستی هستند اما در زندگیشان اشراف‌زدگی آشکار است، اظهار کرد: قول و فعل این اشخاص متفاوت بوده و علاقه‌ای شدید به جمع‌آوری مال دنیا دارند. متأسفانه از این نوع چهره‌ها در رده‌های بالای نظام مشغول به کار هستند.

عضو کمیسیون قضایی مجلس با اشاره به اینکه در دولت امید و تدبیر این روحیه اشراف‌زدگی نیز قابل مشاهده است، افزود: زندگی برخی از وزرای دولت فعلی خیلی بالاتر از سطح زندگی مردم است و با این روحیه نمی‌شود کشور را اداره کرد.

رئیس سابق کمیسیون اصل 90 مجلس تصریح کرد: روحیه اشراف‌زدگی این اشخاص موجب آشفتگی افکار عمومی شده است. حضرت امام می‌فرمودند «اشرافی‌گری و دنیا‌طلبی با ملاحظه قابل جمع نیست». اگر ما اعتقاد بر مبارزه داریم، طبیعتاً با دلبستگی به دنیا و وابستگی به مال دنیا نمی‌توانیم مسیر خدمت به مردم را ادامه بدهیم.

پورمختار با بیان اینکه اشراف‌زدگی در دولت سازندگی بروز و ظهور کرد، یادآور شد: رهبر معظم انقلاب درباره این روحیه، توصیه‌ها و تذکراتی  را به مسئولین نظام می‌دهند ولی باز برخی اشخاص مسیر جاه‌طلبی و دنیاطلبی خود را پیش می‌برند.

نماینده مردم کبود راهنگ در مجلس درباره اقدامات کمیسیون قضایی پارلمان برای برخورد با متخلفان حقوقهای نجومی، گفت: این کمیسیون مجدانه پیگیر پرونده حقوقهای نجومی است و تا حصول نتیجه این روند ادامه خواهد داشت. باید دستگاههای نظارتی و قضایی کشور برای شفاف‌سازی و ازبین بردن جو بدبینی در جامعه، افراد متخلف را به ملت معرفی کنند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب
مرکزآموزش علمی کاربردی الوان ثابت