تازه ترین مطالب

تاریخ : 7. شهريور 1395 - 19:28   |   کد مطلب: 23039
بخشدار شیرین سو:بیش از 6میلیارد تومان اعتبار برای 20پروژه شاخص در بخش شیرین سو هزینه شده است.

سید ایوب موسوی در گفتگو با کورنگ اظهار کرد:به مناسبت هفته دولت و همت دولت تدبیروامید پروژه های عمرانی شاخصی در بخش شیرین سو افتتاح و به بهره برداری رسید که بیش از 6میلیارد تومان برای 20پروژه هزینه شده است.

وی با اشاره به پروژه های شاخص بخش افزود:بیش از 800میلیون تومان برای مدرسه 8کلاسه آبمشگین هزینه شده است،همچنین آسفالت ریزی مسیر باغچه به گمین قلعه 1میلیاردو600میلیون تومان،افتتاح بلوار و بهسازی معابر با اعتباری بالغ بر 200میلیون تومان،افتتاح و بهره برداری از سالن ورزشی آموزشگاه شهید سپهرالوندی با اعتبار 100میلیون تومان، افتتاح پایگاه مقاومت روستای ازون دره با اعتبار 30میلیون تومان،برق رسانی آب شرب روستاهای قوشجه و چارلو لا اعتبار 100میلیون تومان هزینه شده است.

موسوی در ادامه با اشاره با اینکه بخش شیرین سو با 26روستا در سطح کشور اولین روستایی است که فاز اول بهسازی تمام روستاها اجرا گردیده است گفت:دوروستای آخر نیز در هفته دولت با اتمام رسید.

بخشدار شیرین سو افزود:در یک سال گذشته بیش از 19هزار متر  در سطح بخش جدولگذاری شده است که بیش از1میلیاردو 100میلیون تومان هزینه داشت.

وی گفت:80هزار متر مربع بازگشایی،زرسازی،مخلوط ریزی معابر روستایی انجام شده استو زیر سازی و بیس ریزی 40هزارمتر مربع با اعتبار560میلیون تومان،جابجایی تیربرقو تلفن به تعداد259عدد بااعتبار23میلیون تومان،آسافالت ریزی معابر7کیلومتر مربع بااعتبار 900میلیون تومات انجام شده است.

موسوی بیان داشت:شیرین سو دیار مهربانان شهری است که در آن مردان وزنان پابه پای هم در تلاش و کوشش هستند؛صنایع دستی مهربان بخصوص فرش مهربان زبانزد خاص و عام است،درکنار فرش بافی مردم به دامپروری،صنایع تبدیلی شوریجات و ترشیجات،کشاورزی و مشاغل خانگی اشتغال دارند.

وی با اشاره به تسهیلات ویژه اشتغالزایی در دولت تدبیروامید بیان داشت:509نفر از متقاضیان استفاده از تسهیلات اشتغال موفق به دریافت آن شده اند ازجمله تسهیلات ازدواج،کارآفرینی و تولید صنایع و مشاغل کوچک.

بخشدار شیرین سو ادامه داد:باعنایت به اینکه شیرین سو شمال غرب رابه مرکز کشور نتصل می کند،سالانه شاهد ورود هزاران مسافر به این شهر هستیم که از این مسیر برای سفر به غارعلیصدر استفاده می شود.

وی خاطر نشان کرد:در این میان مسافران از ظرفیت ها و پتانسیل های شیرین سو نیز لذت می برد ازجمله تالاب زیبای شیرین سو،فسیل های 20میلیون ساله گاو دریایی،روستای هدف گردشگری اکنلو و بسیاری از جاذبه های دیگر این بخش.

انتهای پیام/ر

 

دیدگاه شما

نسیم وصال ایلام
سایت رهبر معظم انقلاب
شبکه اطلاع رسانی دانا
پایگاه خبری نافع همدان