تازه ترین مطالب

تاریخ : 14. شهريور 1395 - 13:59   |   کد مطلب: 23054
دهیار روستای چورمق خبر داد:
خشک شدن دو قنات عمومی در روستای چورمق
دهیار روستای چورمق از خشک شدن دو قنات عمومی که موجب خریداری علوفات از سایر مناطق شده خبر داد.

 به گزارش کورنگ ،خدایی مبصر در گفتگو با خبرنگار  کورنگ در کبودراهنگ اظهار کرد: روستای چورمق با 98 خانوار و 314 نفر جمعیت از روستاهای بخش گل تپه است که شغل اکثر مردم کشاورزی و دامداری است.

وی افزود: امکانات این روستا که به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی روستا از آن برخوردار است می‌توان به آب، برق، گاز، مدرسه ابتدایی، راه آسفالت، اتاق دهیاری، خانه بهداشت، درمانگاه، ادوات کشاورزی(تراکتور) و... اشاره کرد.

دهیار روستای چورمق عنوان کرد: در پروژه‌های هفته دولت نیز بهسازی روستا شامل تخریب، زیرسازی، جابجایی شبکه، زیرسازی، جدولگذاری و آسفالت با اعتبار بیش از 4 میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.

وی با اشاره به پروژه‌های عمرانی انجام شده توسط دهیاری روستا عنوان کرد: از جمله این پروژه‌ها اجرای طرح هادی سه معبر اصلی روستا، جدولگذاری، بیس ریزی، آسفالت با یک هزار و 700 متر و 400 میلیون تومان اعتبار، انحراف مسیر سیلاب از داخل روستا به خارج روستا با خودیاری مردم و 400 متر طول ، 12 متر ارتفاع، و 100 میلیون ريال اعتبار است.

خدایی‌مبصر ابراز داشت: همچنین ساخت و تجهیز سرویس بهداشتی عمومی با مشارکت عمومی و 100 میلیون ريال اعتبار، مساعدت و همکاری با شرکت آبفار و حفر چاه و لوله کشی آب شرب، نصب دستگاه تصفیه آب شرب، تشویق اهالی روستا برای مقاوم سازی منازل و مساعدت در امر صدور پروانه ساختمانی، اخذ سند منازل مسکونی به صورت 100 درصدی، پیگیری مشکل آنتن‌دهی و نصب دکل توسط مخابرات استان همدان از دیگر اقدامات بوده است.

وی ادامه داد: جابجایی تیر برق و تجهیز چراغ روشنایی در معابر و تعویض کابل‌های قدیمی به خود نگهدار، دریافت مجوز حفر دو حلقه چاه عمیق کشاورزی به صورت گروهی با حمایت امور آب استان همدان و ساخت ساختمان دهیاری با 82 متر زیربنا و 156 میلیون تومان اعتبار نیز از اقدامات انجام شده است.

به گفته دهیار روستای چورمق همکاری شرکت گاز به منظور رفع موانع موجود در عبور خط لوله گاز و دریافت علمک و حفاری قبل از بیس‌ریزی و انجام عملیات آسفالت ریزی از دیگر اقدامات صورت گرفته توسط دهیاری چورمق است.

وی درخصوص مشکل اصلی روستا به خشک شدن و بی آب بودن دو قنات عمومی روستا اشاره کرد و افزود: این عامل منجر به خریداری علوفات از مکان‌های دیگر شده و همچنین نبود شبکه دیجیتالی و اینترنت، بیکاری و مهاجرات از دیگر مشکلات این روستا است.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

نسیم وصال ایلام
سایت رهبر معظم انقلاب
شبکه اطلاع رسانی دانا
پایگاه خبری نافع همدان