پیغام خطا

  • Notice: Trying to get property of non-object در block_block_view() (خط 247 از /home/korangir/domains/korang.ir/public_html/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object در block_block_view() (خط 247 از /home/korangir/domains/korang.ir/public_html/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object در block_block_view() (خط 247 از /home/korangir/domains/korang.ir/public_html/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object در block_block_view() (خط 247 از /home/korangir/domains/korang.ir/public_html/modules/block/block.module).

تازه ترین مطالب

تاریخ : 25. آبان 1395 - 22:43   |   کد مطلب: 23574
علی دایی ۱۳ سال است که عنوان بهترین گلزن ملی تمام ادوار را از آن خود کرده است. به گزارش وب سایت نود، علی دایی با ۱۰۹ گل ملی، بهترین گلزن ملی در تاریخ محسوب می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ، ایی در آخرین روزهای سال ۲۰۰۳ با زدن یک گل به کویت به ۸۵ گل ملی رسید و با شکستن رکورد ۸۴ گل ملی فرانس پوشکاش افسانه‌ای به بهترین گلزن ملی تاریخ تبدیل شد. دایی به آن رکورد بسنده نکرد و با اضافه کردن گلهای ملی‌اش به ۱۰۹ رکوردی از خود به جا گذاشته که شکسته شدنش ماموریتی غیر ممکن به نظر می رسد.

در این ۱۳ سال که رکورد دایی دست نخورده مانده است. آیا این احتمال وجود دارد که در آینده این رکورد بشکند؟

در حال حاضر از بین مهاجمان کنونی تیم های ملی ۸ بازیکناند که حداقل ۵۰ گل ملی دارند و این ۸ بازیکن تنها تهدیدهای کاپیتان سابق ایران محسوب می‌شوند.

 

رونالدو- ۶۸ گل

رونالدو ۳۱ ساله این هفته ۶۸ گله شد و به پانزدهمین گلزن ملی دنیا تبدیل شد. رونالدو این ۶۸ گل را در ۱۳۶ بازی به ثمر رساند. روی کاغذ رونالدو برای شکستن رکورد دایی شانس دارد. رونالدو ۱۴ سال است پیراهن پرتغال را برتن می کند در بعضی سالها او در گلزنی بسیار ناموفق بوده اما چند سالی است که در گل ملی زدن موفق عمل می کند و در سال ۲۰۱۶، ۱۳ گل زده است. اگر قرار باشد این بازیکن ۳۱ ساله شش،هفت سال دیگر برای پرتغال بازی کند و در هر سال هم هفت، هشت گل برای پرتغال بزند امکان شکستن رکورد دایی برایش مهیا می شود.

 

لیونل مسی- ۵۶ گل

مسی در تیم ملی آرژانتین آن گلزن تمام عیار بارسا نبوده با این حال آمارش بد هم نیست؛ ۵۶ گل در ۱۱۵ بازی ملی. مسی حدودا نیم گل در هر بازی ملی به ثمر رسانده است و اگر قرار باشد با همین نرخ، گلزنی را ادامه دهد و هر یکی دو سال هم حرف از خداحافظی بزند نمی‌تواند حتی به رسیدن به پله ۷۷ گله امیدوار باشد چه برسد به علی دایی ۱۰۹ گله. با این حال مسی همیشه مسی است. شاید یک دهه دیگر برای آرژانتین بازی کند و موتور گلزنی‌اش روشن شود. سالهایی بوده که مسی در یک سال بیش از ۱۰ گل ملی داشته است و این بازیکن هم شانس رسیدن به دایی را دارد و نباید نادیده اش گرفت.

 

وین رونی- ۵۳ گل

رونی هم یک گلزن ملی موفق بوده است. او هم مثل رونالدو و مسی، بهترین گلزن تیم ملی کشورش است. شاید در ظاهر برای رونی ۳۱ ساله با ۱۱۹ بازی ملی باید شانس قائل بود که در جدول گلزنان ملی پیشروی کند اما وضعیت فعلی رونی نشان نمی دهد که او دوام زیادی در تیم ملی بیاورد و بتواند حتی به ۶۰ گل برسد. ضمن اینکه او مدتهاست که کمتر در خط حمله بازی می کند.

علی اشفق- ۵۲ گل

شاید باورش سخت باشد که یک مهاجم مالدیوی ۵۲ گل ملی داشته باشد. اشفق ۳۱ ساله در ۷۷ بازی ملی این ۵۲ گل را به ثمر رسانده است. با توجه به رقبای ضعیف مالدیو در منطقه قطعا این مهاجم می تواند خود را تا ۷۰، ۸۰ گل بالا بکشد، اما رسیدن به علی دایی؟ مگر اینکه معجزه رخ بدهد.

کلینت دمپسی-۵۲ گل

این مهاجم کهنه کار آمریکایی در ۱۳۰ بازی ملی ۵۲ گل به ثمر رسانده است. دمپسی ۳۳ ساله تقریبا در آخر سالهای بازی قرار دارد و از جانب او هیچ خطری دایی را تهدید نخواهد کرد.

سانیل چهتری- ۵۱ گل

یک آسیایی دیگر با بیش از ۵۰ گل. این گلزن هندی در ۹۱ بازی ملی این ۵۱ گل را زده است. چهتری ۳۲ ساله است و نهایت بتواند خود را به مرز ۷۰ گل برساند.

 

رابین فن پرسی- ۵۰ گل

بهترین گلزن ملی هلند در ۱۰۱ بازی ملی ۵۰ گل زده است. فن پرسی ۳۳ سال دارد و نهایت دو، سه سال دیگر در تیم ملی بازی کند و گل بزند. بعید است او به ۶۰ گل برسد چه برسد به دایی ۱۰۹ گله.

نیمار- ۵۰ گل

خطر اصلی اینجاست. مابقی بازیکنان گله۵۰ و بالاتر از ۵۰ گل حداقل ۲۹ سال سن دارند. اما نیمار در ۲۴ سالگی ۵۰ گل ملی دارد. او این ۵۰ گل را در شش سال و در ۷۴ ملی به ثمر رسانده است. تصور کنید که نیمار تا ۳۰ سالگی برای برزیل بازی کند و با همین کیفیت هم گل بزند، قطعا به مرز ۱۰۰ گل می رسد. در واقع نیمار را باید مهم ترین تهدیدکننده علی دایی دانست البته به شرطی که مصدوم نشود و در همین سطح بماند. اگر نیمار به گلزنی های خود در پیراهن ملی ادامه دهد در سال ۲۰۲۳، ۲۰۲۴ می تواند رکورد علی دایی را بشکند. با این حساب هم عنوان بهترین گلزن ملی دنیا حداقل شش، هفت سال دیگر در دست دایی باقی خواهد ماند.

 

۹ گلزن برتر ملی دنیا

۱.علی دایی (ایران) ۱۰۹ گل در ۱۴۰ بازی ملی

۲.فرانس پوشکاش(مجارستان/اسپانیا) ۸۴ گل در ۸۹ بازی

۳.کونیشیگه کاماموتو(ژاپن) ۸۰گل در ۸۴ بازی

۴.حسین سعید( عراق) ۷۸ گل در ۱۳۷ بازی

۵.پله( برزیل) ۷۷ گل در ۹۱ بازی

پیاپونگ پو-ئون( تایلند) ۷۷ گل در ۱۰۴ بازی

۷.گودفری چیتالو( زامبیا) ۷۶ گل در ۱۰۸ بازی

۸.ساندور کوچیس ( مجارستان) ۷۵ گل در ۶۸ بازی

۹.بشار عبداله( کویت) ۷۵ گل در ۱۳۳ بازی ملی

همانطور که گفته شد هیچ یک از صدرنشینان این جدول در حال بازی نیستند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب
شبکه اطلاع رسانی دانا
پایگاه خبری نافع همدان