تازه ترین مطالب

تاریخ : 18. آذر 1395 - 9:06   |   کد مطلب: 23865
حاضران بدون اعلام تشکیل "الاتحاد الخلیجی"، در بیانیه خود تنها آنچه سیاسی کردن فریضه حج از سوی ایران خواندند را محکوم کرده و طی ادعایی از ایران خواستند از دخالت در امور داخلی کشورهای خلیج فارس دست بردارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ ،روزنامه الاخبار نوشت: «عربستان در حالی سفر دوره ای شاه خود به کشورهای عربی حوزه خلیج فارس را اجرایی کرد که می خواست به ایجاد "الاتحاد الخلیجی" اقدام کند.»

 

الاخبار در ادامه نوشت: «عربستان سعودی کرد که شکست های نظامی و اقتصادی خود در یمن و سوریه  را از طریق کشورهای شورای همکاری که کمتر ضرر اقتصادی در شرایط فعلی منطقه دیده اند را جبران کند ولی این کشورها به سعودی "نه" گفتند و حاضر به تشکیل "الاتحاد الخلیجی" نشدند.»

 

گفتنی است که  سران شورای همکاری خلیج فارس دیروز (چهارشنبه) در اختتامیه سی و هفتمین نشت شورای همکاری خلیج فارس در منامه پایتخت بحرین، با صدور بیانیه ای بر لزوم آنچه «مداخله های ایران در امور داخلی کشورهای حاشیه خلیج فارس» خواندند، تاکید کردند.

 

حاضران در این نشست بدون اعلام تشکیل "الاتحاد الخلیجی"، در بیانیه خود تنها آنچه سیاسی کردن فریضه حج از سوی ایران خواندند را محکوم کرده و طی ادعایی از ایران خواستند از مداخله جویی های خود در امور داخلی کشورهای خلیج فارس دست بردارد.

 

در این بیانیه همچنین از ایران خواسته شده است تا سیاست های خود در منطقه را تغییر داده و به قوانین بین المللی پایبند باشد. بیانیه شورای همکاری خلیج فارس همچنین ضمن تکرار ادعاهای واهی خود درباره جزائر سه گانه، از ایران خواسته است به آنچه اشغال جزایر سه گانه امارات خوانده شد، پایان دهد.

 

حاضران در این نشست در ادامه باتاکید بر تقویت همکاری استراتژیک با شرکای بین المللی، بر لزوم تلاش برای توسعه سیستم های امنیتی و تدافعی تاکید کردند.

دیدگاه شما

نسیم وصال ایلام
سایت رهبر معظم انقلاب
شبکه اطلاع رسانی دانا
پایگاه خبری نافع همدان