تازه ترین مطالب

تاریخ : 21. فروردين 1396 - 14:00   |   کد مطلب: 24862
مدیر حوزه علمیه خواهران همدان از ثبت‌ نام دانشجویان خواهر طلبه تا 31 فروردین‌ماه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ فاطمه جهانگیری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان با بیان اینکه ثبت نام در سطح 3 حوزه علمیه خواهران از 15 بهمن ماه سال گذشته آغاز شده و تا 31 فروردین ادامه دارد، اظهار کرد: گرایش‌های مختلفی در این سطح مشغول به تحصیل هستند.

وی رشته فقه و اصول، کلام اسلامی، کلام با گرایش فرق و رشته تفسیر علوم قرآنی را از جمله رشته‌ها دانست و افزود: در رشته‌های تاریخ و اخلاق از خواهران علاقمند ثبت نام به عمل می‌آید.

مدیر حوزه علمیه خواهران همدان با اشاره به اینکه درصدد راه اندازی سطح چهار حوزوی برای خواهران هستیم، خاطرنشان کرد: تاکنون این امر محقق نشده و امید است هرچه زودتر این مهم شکل بگیرد.

وی با بیان اینکه در سطح 3 تعداد 303 نفر از خواهران طلبه غرب کشور در همدان مشغول به تحصیل هستند، افزود: مدرکی که به دانشجویان طلبه داده می‌شود با مدارک دانشگاهی یکسان بوده و افراد می‌توانند با این مدرک می‌توانند مشغول به کار شوند.

جهانگیری با اشاره به اینکه تعدادی از خواهران طلبه در آموزش و پرورش و بخشی در سپاه مشغول به کار هستند، یادآور شد: افراد می‌توانند به بهترین شکل از مدرک تحصیلی خود استفاده کنند.

وی با تاکید بر اینکه هزینه تحصیل در حوزه رایگان است، اظهار کرد: از تعداد 300 نفری که مدرک سطح 3 دارند 170 نفر مشغول به تحصیل بوده و تعدادی دیگر در مقاطع بالاتر دانشگاهی مشغول به تحصیل هستند.

مدیر حوزه علمیه خواهران همدان با اشاره به اینکه استقبال افراد هر سال نسبت به سال گذشته افزایش را نشان می‌دهد، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در سال‌های گذشته شرایط حضور در سطح 3 گذراندن سطح 2 بود اما امسال این شرایط تغییر کرده است.

وی با بیان اینکه امسال بر اساس طرحی که به حوزه ارسال شده متقاضیانی که دارای مدرک تحصیلی دانشگاهی مرتبط با رشته حوزوی هستند می‌توانند در سطح 3 تحصیل کنند، افزود: رشته‌هایی همچون الهیات و فقه و حقوق از جمله این رشته‌هاست.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

نسیم وصال ایلام
سایت رهبر معظم انقلاب
شبکه اطلاع رسانی دانا
پایگاه خبری نافع همدان