تازه ترین مطالب

تاریخ : 7. خرداد 1396 - 12:42   |   کد مطلب: 25112
مسئول نماینده ولی فقیه در سپاه ناحیه کبودراهنگ:
روزه سرچشمه تقوای الهی است
مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه کبودراهنگ گفت:ماه رمضان ماه نزول قرآن و ماه خداوند رحمان است و شب های قدر در آن قرار دارد که از برترین شب های عالم است و روزه گرفتن در این ماه باعث جوشش چشمه تقوای الهی در وجود انسان در طول سال می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ، حجت الاسلام علی دانیالی اظهارداشت: ماه رمضان ماه نزول قرآن و ماه خداوند رحمان است و شب های قدر در آن قرار دارد که از برترین شب های عالم است  و روزه گرفتن در این ماه باعث جوشش چشمه تقوای الهی در وجود انسان در طول سال می شود.

وی افزود: در این ماه انسان از جانب خداوند به محفلی دعوت می شود که نفس های آدمی تسبیح،خوابش عبادت،اعمالش مقبول و دعاهایش مستجاب خواهد شد.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه کبودراهنگ با اشاره به وظایف مهم روزه داران واقعی در این ماه گفت: در این ماه صدقه بر فقیران، احترام به سالخوردگان، ترحم به کودکان، صله ارحام، حفظ زبان و چشم و گوش از حرام، مهربانی به یتیمان و نیز عبادت و سجده‌های طولانی، نماز، توبه، صلوات، تلاوت قرآن در این ماه  از وظایف مهم روزه داران است.

وی در انتها خاطر نشان کرد:شب های قدر از فضیلت های بالایی برخوردار هستند باید شرایطی فراهم شود که آحاد مردم از فضائل معنوی این شب ها بهره مند شوند.

انتهای پیام/رستمی

دیدگاه شما

نسیم وصال ایلام
سایت رهبر معظم انقلاب
شبکه اطلاع رسانی دانا
پایگاه خبری نافع همدان