تازه ترین مطالب

تاریخ : 11. آذر 1391 - 11:24   |   کد مطلب: 2521
نماینده مردم بهار و کبودراهنگ مجلس شورای اسلامی از راه اندازی صندوق باران در شهرستان کبودراهنگ خبر داد.

به گزارش کورنگ"محمدعلی پورمختار" در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)_منطقه همدان، با باین اینکه شهرستانهای کبودراهنگ و بهار با مشکل آب مواجه هستند، اظهار کرد: جلساتی برای ایجاد باران مصنوعی از یک ماه پیش تشکیل شده و قرار است صندوق باران در کبودراهنگ تشکیل شود.

وی ادامه داد: بارور کردن ابرها نیاز به هزینه بالایی دارد و باید برنامه ریزیهای لازم صورت گیرد تا ابر در جای مناسب بارور شود.

وی تصریح کرد: برای ایجاد این صندوق نیمی از هزینه ها از محل و نصف یگر از طرف شرکت مجری تامین می شود.

پورمختار با انتقاد از اینکه استان از نبود صنایع بزرگ رنج می برد، خاطرنشان کرد: صنایع بزرگی که در استان بنیان نهاده شده تعطیل و نیمه تعطیل هستند، البته با وزارت صنعت، معدن و تجارت مکاتبه هایی برای حل مشکلات آنها انجام شده است.

وی با بیان اینکه در حوزه کشاورزی با مشکلات عدیده ای از جمله مدیریت کشت روبرو هستیم، اضافه کرد: مدیریت کشت بر این اساس است که کشاورز را به سمت کشت محصولاتی هدایت کنیم که مورد نیاز کشور است و موجب

صرفه جویی در آب، انرژی، افزایش درآمد و صادرات می شود. از طرفی نباید شاهد کاشت محصولاتی مانند سیب زمینی باشیم که فروش نمی رود.

نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس یادآور شد: با توجه به اینکه کشت محصولات را در اختیار خود کشاورز گذاشتیم، کشاورزان خود تشخیص می دهند که چه بکارند که بعد از برداشت با معضل مواجه می شوند.

وی بیان کرد: حمایت جدی تر از کشاورزی با قیمت گذاری مناسب انجام می شود که برای گندم قیمت پایینی تعیین شده بود که برای سال آینده حدود 550 تومان تعیین شد.

وی اذعان کرد: در صنایع وابسته و تبدیلی کشاورزی ضعیف هستیم و اگر بتوانیم خام فروشی نکرده و محصولات را با فراوری عرضه کنیم بیشترین بازدهی را خواهیم داشت.

سیستم تر به خشک مصرف آب نیروگاه مفتح را کاهش می دهد

پورمختار اعلام کرد: تلاش داریم با ایجا سیستم تر به خشک مصرف آب نیروگاه شهید مفتح کاهش یابد که فاز اول آن بیش از 80 درصد پیشرفت دارد.

وی خاطرنشان کرد: سه دستگاه برای این سیستم پیش بینی شده که هر کدام 30 میلیارد تومان هزینه خواهد داشت که هفته آینده نصب خواهد شد و در صورت نصب 30 درصد مصرف آب نیروگاه کاهش می یابد.

انتهاي پیام

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب
مرکزآموزش علمی کاربردی الوان ثابت