تازه ترین مطالب

تاریخ : 18. تير 1396 - 8:49   |   کد مطلب: 25417
مسئول بسیح زنان سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان:
مسئولان استان همدان اجرای مصوبه ۴۲۷ عفاف و حجاب را جدی بگیرند
مسئول بسیج زنان سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان گفت: مسئولان استان همدان اجرای مصوبه ۴۲۷ شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره لزوم رعایت حجاب در ادارات دولتی را جدی بگیرند.

به گزارش کورنگ ؛فاطمه ستاری نوید در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با گرامیداشت روز عفاف و حجاب در کشور اظهار داشت: به منظور تکریم جایگاه خانواده و ترویج عفاف و حجاب در جامعه، برنامه‌هایی به مناسبت 21 تیرماه روز ملی عفاف و حجاب در استان همدان برگزار می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری اجتماع بزرگ مدافعان حریم خانواده در استان همدان افزود: این برنامه 21 تیرماه همزمان با سالروز ملی عفاف و حجاب  ساعت 9 صبح در مجتمع ورزشی ابن سینا همدان برگزار می‌شود.

مسئول بسیج زنان سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان تشریح کرد: به مناسبت فرا رسیدن این روز برنامه‌های مشترکی در سطح شهرستان‌های استان و مرکز قهاوند توسط ادارات و ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر برگزار می‌شود.

ستاری نوید توضیح داد: فعال کردن تریبون‌های نماز جمعه، ائمه جماعات و جمعه برای سخرانی با موضوع  «جامعه عفیف، زمینه ساز ظهور»،  برگزاری نشست‌های بصیرتی، همایش‌ها و کارگاه‌های تحکیم خانواده، برگزاری برنامه‌های تفریحی و ورزشی برای زنان محجبه، ثبت نام رایگان در کتابخانه‌ها، اهداف گل، صحیفه کامل سجادیه و محصولات عفاف وحجاب و همچنین برگزاری همایش پیاده‌روی، کوهپیمایی و تجلیل از چهره‌های برتر عفاف وحجاب از جمله مهممترین برنامه‌های این روز است.

ستاری نوید درباره وضعیت عرضه لباس‌های ناهنجار در همدان تصریح کرد: طرح مقابله با عرضه و فروش لباس‌های ناهنجار از سال گذشته در همدان آغاز شده و از سوی نهادهای مربوطه به صورت مستمر در حال انجام و پیگیری است.

با عرضه کنندگان پوشاک نامناسب در همدان برخورد قانونی می‌کنیم

وی متذکر شد: ما هرگونه گزارش ارسالی از مردم درباره عرضه پوشاک نامناسب در جامعه را پیگیری کرده و در صورت مشاهده نیز با فرد متخلف به صورت قانونی برخورد می‌کنیم.

مسئول بسیج زنان سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان تأکید کرد: در صورت مشاهده گروه‌های سازماندهی شده برای ترویج بی‌حجابی در جامعه نیز، موضوع از طریق نهادهای متولی مانند دادگستری، ستادفرماندهی انتظامی استان و غیره پیگیری شده و با متخلفان برخورد قانونی می‌شود.

وی درباره آموزش‌های عمومی امر به معروف و نهی از منکر در جامعه نیز افزود: ما معتقد به ورود مردم به این عرصه هستیم تا کار به صورت مردمی پیش رود، به همین دلیل گروه‌هایی تحت عنوان «طلایه داران تذکر لسانی» آموزش دیده‌اند.

ستاری نوید با تشریح اثرات هجمه‌های فرهنگی دشمنان در جامعه اظهار داشت: متأسفانه برخی افراد هنگام مشاهد اجرای امر به معروف و نهی از منکر توسط  آمران به معروف و نهی از منکر به جای پشتیبانی از افراد هنجارشکن حمایت می‌کنند که این از نتایج مخرب هجمه فرهنگی دشمن در پوشش موضوعاتی مانند ترویج خشونت، شخصی بودن این امور و غیره در کشور است.

وی با گلایه مندی از سخنان برخی مسئولان مبنی بر اینکه «ما با بهشت و جهنم افراد کار نداشته باشیم»، اضافه کرد: مباحثی مانند عفاف و حجاب از امور اجتماعی به شمار می آید و ما در دین اسلام موظفیم امر به معروف و نهی از منکر را در این حوزه و باقی عرصه‌ها با زبانی نرم اجرا کنیم.

مسئول بسیج زنان سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان تأکید کرد: در حوزه امر به معرو ف و نهی از منکر آنچه اهمیت دارد این است که مسئولان باید حمایت کننده باشند نه اینکه با سخنانی مانند «ما با بهشت و جهنم افراد کاری نداریم» سبب ایجاد خلأ در جامعه شوند.

وی با تأکید برلزوم اجرای مصوبه 427 شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره لزوم رعایت عفاف و حجاب در ادارات دولتی بیان کرد: متأسفانه بخشی از کارکنان دولتی در قالب معلمان و کارمندان  و غیره در محیط کار و یا خارج از آن پوشش مناسبی ندارند که همین رفتار آنها در جامعه اثرگذار است و باید مورد بررسی قرار گیرد.

ستاری نوید توضیح داد: برای رفع این مشکل ما از مسئولان استانداری درخواست داریم اجرای این مصوبه در ادارات و مراکز دولتی را جدی بگیرند و با متخلفات برخورد قانونی کنند، چراکه اجرای این مصوبه در اختیار مسئولان است.

وی عنوان کرد: علاوه بر مباحث ذکر شده لازم است تا اتاق اصناف نیز به این عرصه ورود کند تا در مکان‌های متقاضی به خدمت گرفتن منشی یا فروشنده زن  از پذیرش و به کارگیری نیروهای زن بدحجاب در این عرصه خودداری شود.

مسئول بسیج زنان سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان درباره طرح مقابله با چهارشنبه سفید نیز اظهار داشت:  بسیاری از زنان محجبه ما زنان خانه‌داری هستند که عموماً در عرصه اجتماع حضور ندارند، به همین دلیل با تشویق این افراد به حضور گسترده در اجتماع به ویژه در چهارشنبه‌ها تلاش کردیم تا با این طرح مقابله کنیم؛ هرچند وضعیت همدان در این عرصه نسبت به سایر نقاط کشور ضعیف‌تر است.

وی با اشاره به شروع فصل تابستان و حضور گردشگران در همدان بیان کرد: هنجارشکنی این افراد در عرصه عفاف و حجاب به دلیل عدم آشنایی و شناخت آنها نسبت به امور دینی است که ما تلاش داریم برای رفع این مشکل نیز برنامه مناسبی را اجرا کنیم.

 انتهای پیام/

دیدگاه شما

نسیم وصال ایلام
سایت رهبر معظم انقلاب
شبکه اطلاع رسانی دانا
پایگاه خبری نافع همدان