تازه ترین مطالب

تاریخ : 1. مرداد 1396 - 20:45   |   کد مطلب: 25525
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در رابطه با حواشی پیش آمده پیرامون هفتمین انتخابات نظام پزشکی اظهار داشت: نمایندگان برخی شهرستان ها از عدم وجود صندوق در برخی شعب اخذ رأی یا شهرستان های دوردست خبر دادند و اینکه گاها باید افراد چند صد کیلومتر به جای دیگری برای رأی دادن میرفتند.

به گزارش کورنگ به نقل از نافع ،اکبر رنجبرزاده در رابطه با حواشی پیش آمده پیرامون هفتمین انتخابات نظام پزشکی اظهار داشت: بحث انتخابات نظام پزشکی در سراسر کشور به هر صورت مثل سالهای قبل سازماندهی لازم را شده بود ولی به چه دلایلی بحث الکترونیکی شدن انتخابات کنسل شد فعلا نمیتوان قضاوت صریحی داشت اما باید بررسی صحیحی روی آن انجام بگیرد.

 

وی ادامه داد: مطمئنا کمیسیون بهداشت و درمان روی این موضوع حتما ورود پیدا میکند و علل و عوامل حذف انتخابات و رأی گیری الکترونیکی را جویا شده و از مسئولین برای پاسخگویی درخواست میکنند.

 

رنجبرزاده با بیان اینکه گلایه مندی هایی نیز از شهرستان های مختلف در رابطه با کمبود صندوق های رأی گیری شده است، تصریح کرد: نمایندگان از برخی شهرستان ها از عدم وجود صندوق در برخی شعب اخذ رأی یا شهرستان های دوردست خبر دادند و اینکه گاها باید افراد چند صد کیلومتر به جای دیگری برای رأی دادن میرفتند.

 

این نماینده مجلس افزود: در استان ایلام تماسی دوستان با ما گرفتند و درخواست کمک داشتند که در قسمت ایوان و آبدانان صندوق نبوده است و اگر از آبدانان بخواهند به ایلام بروند حدود 200 کیلومتر راه است یعنی عملاً برخی افراد از شرکت در این انتخابات برای رأی دادن محروم می شوند.

 

وی با بیان اینکه این سازمان بزرگترین صنف کشور محسوب میشود اظهار داشت: به هر صورت سازمان نظام پزشکی هم مثل سایر اصناف کشور قانونمند، نظام مند و موثر برای ارائه خدمت به مردم در امورات پزشکی باید از حساسیت بالایی برای انتخابات برخوردار بوده و کمترین شائبه باید در انتخابات نظام پزشکی وجود داشته باشد.

 

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی افزود: در بحث نظارتی و در بحث سازماندهی های لازم در روز اخذ رأی، باید تدابیر خیلی محکم مشخص و بدون دغدغه برای همکاران فراهم میشد.

 

وی ادامه داد: اگر تعداد صندوق های اخذ رأی در بعضی جاها کم بوده است ایراد بوده است که باید پیگیری و نظارت شود و اعلام شود که اگر در مکان هایی فرصتی برای رأی دادن در انتخابات برای برخی همکاران فراهم نشده و یا محدود شده است یا به هر شکلی شائبه ای ایجاد شده است جای تأمل و بررسی دارد.

 

رنجبرزاده عنوان کرد: امیدواریم بعد از جمع بندی مسائل و دریافت گزارشات بیشتر بتوانیم بیشتر و مناسب تر اعلام نظر بکنیم.

 

نماینده مردم اسدآباد در مجلس بیان کرد: زیرساخت های لازم برای برگزاری انتخابات الکترونیک در این دوره فراهم نیامده و یا شاید نتوانستند کنترل آن را با قطعیت پیش ببرند که با شک و تردید هم نمی شود کار را پیش برد، ممکن بود انتخاباتی برگزار گردد که به جای پراکنده اعتراضات، اعتراضاتی سراسری پیش بیاید.

 

وی در پایان افزود: اگر این احتمال میرفت که مشکلاتی پیش بیاید و نتوانند جمع بکنند و به شکل قبل برگردد بهتر است.

 

انتهای پیام/

دیدگاه شما

نسیم وصال ایلام
سایت رهبر معظم انقلاب
شبکه اطلاع رسانی دانا
پایگاه خبری نافع همدان