تازه ترین مطالب

تاریخ : 2. مرداد 1396 - 13:44   |   کد مطلب: 25528
به مناسبت روز ملي ترويج آموزش هاي فني و حرفه اي و كارآفريني صورت گرفت:
دیدار رئیس و کارکنان اداره فنی حرفه ای کبودراهنگ با امام جمعه این شهرستان
رئیس اداره فنی حرفه ای شهرستان کبودراهنگ به همراه جمعی از کارمندان این مرکز ظهر امروز با حجت الاسلام روحانی امام جمعه کبودراهنگ دیدار کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ ،هادی قادری رئیس اداره فنی حرفه ای شهر ستان کبودراهنگ به همراه جمعی از همکاران خود به مناسبت ششم مرداد ماه و روز ملی ترويج آموزش هاي فني و حرفه اي و كارآفريني با حضور در دفتر امام جمعه این شهرستان با حجت الاسلام روحانی دیدار کردند.

رئیس اداره فنی حرفه ای کبودراهنگ در ابتدای این دیدار گزارشی از فعالیت های سال گذشته این مرکز ارائه و گفت:در سال گذشته با همت کارکنان فنی حرفه ای این شهرستان 3200نفر از متقاضیان در سطح شهرستاندر دو بخش خصوصی و دولتی آموزش های لازم را طی کرده اند.

حجت الاسلام یوسف روحانی امام جمعه کبودراهنگ نقش سازمان فنی حرفه ای در ارتقای فرهنگ مهارت در سطح  جامعه را کلیدی دانست و اظهار داشت:سازمان فنی حرفه ای به عنوان نهادی که در ارتقای فرهنگ مهارت تاثیر دارد باید در اقدامی جهادی با هماهنگی دستگاه های دیگر در زمینه رسالت خود تلاش نماید.

وی با اشاره به خدمات ارزنده فنی حرفه ای در جامعه و تقدیر از آن ها افزود:امروز  الحمدالله طبق گزارشات  واصله سازمان فنی حرفه ای خدمات ارزنده ای در تربیت نیروهای کار ورزیده در جامعه دارد اما این کافی نیست و امیدواریم این سازمان با تدبیری جهادی و هماهنگی با نهادهای دیگر بستری فراهم کند که فرد آموزش دیده در این سازمان مشغول فعالیت و کار در جامعه شود.

روحانی با اشاره به دلایل رشد نکردن اقتصاد در کشور اضافه داشت:یکی از دلایل رشد نکردن اقتصاد در جامعه امروزی ما این است که تولید ما هنوز به سمت و سوی تولید ملی نرفته است و ما نتوانستیم کیفیت تولید را لااقل تا سطح ملی ارتقاء دهیم تا در مراحل بعدی این کیفیت به فراملی برسد و درب های صادرات به روی تولید ایرانی باز شود.

امام جمعه کبودراهنگ رونق اقتصادی را در گرو کیفیت تولید دانست و تصریح کرد: سازمان فنی حرفه ای نیروهایی تربیت کند که با توجه ویژه به کیفیت تولیدات،تولید را ختم به صادرات کنند تا رونق اقتصادی در کشور ایجاد شود.

وی اقتدار سیاسی کشور را وابسته به رونق اقتصادی دانست و بیان کرد:اگر میخواهیم انقلاب ما به کشورهای دیگر صادر شود باید قدرت اقتصادی در کشور را افزایش دهیم.

در پایان این دیدار به مناسبت روز دختر و ولادت باسعادت حضرت معصومه(س)از بانوان و دختران محجبه اداره فنی حرفه ای شهرستان کبودراهنگ تقدیر شد.

انتهای پیام/رستمی

 

 

دیدگاه شما

نسیم وصال ایلام
سایت رهبر معظم انقلاب
شبکه اطلاع رسانی دانا
پایگاه خبری نافع همدان