تازه ترین مطالب

تاریخ : 23. شهريور 1396 - 14:33   |   کد مطلب: 25725
همایش خادمان رضوی حوزه علمیه فاطمه الزهرا شهرستان کبودراهنگ در سالن اجتماعات این حوزه با حضور مسئولین شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ ،حضرت آیت الله محمد  محمدی قائینی استاد حوزه علمیه همدان  در ابتدای سخنان خود در افتتاحیه خادمان رضوی  حوزه علمیه فاطمه الزهرا شهرستان کبودراهنگ  با اشاره به سخنان ائمه معصومین اظهار  داشت:علم یک نور و نورانیتی است که خداوند در روح انسان دمیده است.

وی راه های رسیدن به علم را در سه جمله تشریح کرد و افزود: راه رسیدن به علم این است که عبودیت و  حقیقت بندگی خداوند را در ذات خود بیابیم، خودمان عالم به عمل باشیم وخودمان را مالک چیزی ندانیم که همه کائنات به دست خداوند است و سوم تدبیر امور زندگی خود را به خداوند واگذار کنیم.

استاد حوزه علمیه همدان خطرات و تهدیدات دنیای امروز را مهم دانست اضافه داشت: امروزه تهاجم فرهنگ ها و تهدیدات نرم دشمنان  جوانان ما را تهدید می کند و سد بزرگ این تهدیدات فرا گیری علم در حوزه های علمیه هستند.

وی راه های مقابله با شبهات دشمنان در دنیای امروز را مسلح کردن حوزه های علمیه به علم روز دانست و گفت:رسالت حوزه های علمیه مخصوصا حوزه های علمیه خواهران که به عنوان رکن اصلی خانواده یعنی مادران در جامعه هستند مسلح شدن به بروز ترین علوم دنیا برای پیکار در میدان جنگ نرم و  تهاجم فرهنگی دنیا می باشد.

آیت الله محمدی قائینی  تعلیم و تربیت فزرندان در جامعه را  از وظایف مهم بانوان و حوزه های علمیه خواهران در جامعه دانست و بیان کرد:زنان به عنوان تاثیر گذارترین رکن های تربیتی جامعه وظیفه تعلیم و تربیت را جامعه را ه عهده دارند.

در ادامه برنامه دکتر محمد علی پورمختار نماینده مردم شهرستان های بهار و کبودراهنگ ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی حوزه علمیه خواهران شهرستان کبودراهنگ  وظیفه دستگاه ها مختلف مخصوصا دولت و سازمان تبلیغات اسلامی  در حمایت و تاسیس حوزه های علمیه را بسیار مهم  دانست و تصریح کرد:جهت پویایی و پیشرفت نظام خانواده ها  باید حوزه های علمیه خواهران در جای جای این کشور ایجاد و حمایت همه جانبه بشوند.

درپایان طی مراسمی از فعالین و منتخبین حوزه علمیه خواهران فاطمه الزهرا  در سال تحصیلی 95 تقدیر به عمل آمد.

انتهای پیام/رستمی

دیدگاه شما

نسیم وصال ایلام
سایت رهبر معظم انقلاب
شبکه اطلاع رسانی دانا
پایگاه خبری نافع همدان