تازه ترین مطالب

تاریخ : 29. مهر 1396 - 11:00   |   کد مطلب: 25855
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان هیئت‌های مذهبی را بهترین پاسبان مرزهای فکری، اندیشه‌ای و اعتقادی برشمرد و گفت: ۱۸۰۰ هیئت مذهبی استان همدان در انتخابات شورای هیئات مذهبی شرکت می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ ،

حجت الاسلام علی دشتکی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه توجه به تشکل های دینی از اولویت های اساسی نظام اسلامی است، گفت: در نظام اسلامی محور حرکت در تمام امور مردم هستند.

وی با بیان اینکه مردم در حوزه فعالیت های فرهنگی و به طور خاص فعالیت های فرهنگی دینی نقش اساسی و اصلی دارند، گفت: در نظام اسلامی و در اندیشه و مکتب شیعه حضور مردم به صورت نظام مند و روش مند در عرصه های تبلیغی و اجتماعی طراحی شده است.

حجت الاسلام دشتکی با بیان اینکه این طراحی از خود مردم برخاسته و تشکل سازی ها در قالب فعالیت های متمرکز در مسجد، کانون، مرکز و موسسه قرآنی و در وسیع ترین شکل در قالب هیئت مذهبی است، گفت: هر یک از این تشکل ها به فعالیت های تخصصی خود می پردازند.

فعالیت های مردمی باید به شکل نظام مند و در چارچوب اندیشه های نظام اسلامی پیش رود

وی با تاکید بر اینکه فعالیت های مردمی باید به شکل نظام مند و در چارچوب اندیشه های نظام اسلامی پیش رود، گفت: حضور هیئت های مذهبی فرصت مغتمی در راستای نهاد سازی مردمی است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان با بیان اینکه در کشورهای مختلف برای سرعت بخشیدن به توسعه؛ نهاد سازی مردمی مدنظر است، گفت: در دنیا هیچ نهاد مردمی به گستردگی هیئت های مذهبی وجود ندارد و این فرصت مغتمی برای کشور ایران است کمااینکه هیئت های مذهبی در پیروزی انقلاب اسلامی نیز نقش قابل توجهی داشتند.

وی با تاکید بر استفاده از این فرصت ادامه داد: اولین هدف سازمان تبلیغات اسلامی در ساماندهی و سازماندهی هیئت های مدهبی نهادسازی غیردولتی و مردمی است چراکه این نهاد سازی مردمی به صورت شبکه های محله ای اثر گذاری خواهند داشت.

انتخابات شورای هیئات مذهبی برگزار خواهد شد

حجت الاسلام دشتکی گفت: برای اینکه این نهادهای فرهنگی، مذهبی و مردمی از نظام اجتماعی خاص خود برخوردار باشد باید در یک فرایند و براساس شیوه نامه خاص مجتمع شود که در همین راستا در هر شهرستان انتخابات شورای هیئات مذهبی برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه از مجتمع شورای هیئت های مذهبی شهرستان ها شورای هیئات مذهبی استان و از شورای هیئات مذهبی استان شورای هیئات مذهبی کشور شکل خواهد گرفت، گفت: شورای هیئات مذهبی کشور یک نهاد مردمی با نفوذ در اذهان و اعتقادات مردم است و جایگاه ویژه ای در حوزه فرهنگی دینی دارد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان با بیان اینکه امروز جنگ عقیده ها و افکار و اذهان است، گفت: این نهاد تاثیر گذار عمومی و فرهنگی بهترین پایگاه و پاسبان مرزهای فکری و اندیشه ای و اعتقادی می تواند باشد.

مسئولان و رسانه ها باید دست در دست هم دهند تا انتخابات پرشوری برگزار شود

وی با بیان اینکه مسئولان و رسانه ها باید دست در دست هم دهند تا انتخابات پرشوری برگزار شود، گفت: ششمین دوره انتخابات شورای هیئات مذهبی به صورت همزمان در شهرستان های استان همدان برگزار خواهد شد.

حجت الاسلام دشتکی با بیان اینکه این برنامه ۵ ابان ماه سال جاری برگزار می شود، گفت: حضور تمام هیئت های بانوان و اقایان در این انتخابات ضروری است و ۱۸۰۰ هیئت مذهبی درا ین برنامه شرکت خواهند کرد.

وی با اشاره به وجود ۲۲۰۰ هیئت در بخش های مختلف در استان همدان یاداور شد: هیئت های دانش آموزی در این برنامه شرکت نمی کنند اما سایر هیئت های پیشکسوت، فرهنگی، بانوان، موسمی و غیره در این برنامه شرکت خواهند کرد.

دیدگاه شما

نسیم وصال ایلام
سایت رهبر معظم انقلاب
شبکه اطلاع رسانی دانا
پایگاه خبری نافع همدان