تازه ترین مطالب

تاریخ : 13. آبان 1396 - 18:44   |   کد مطلب: 25881
در سالروز ملی مبارزه به استکبار جهانی ،فریاد "مرگ بر آمریکا" در جای جای استان همدان طنین انداز شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ  به نقل از تسنیم ،همزمان با 13 آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، سالروز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان پیرو خط امام(ره) در سال 1358 و تبعید امام خمینی(ره) به ترکیه در سال 1343 ، مردم شهرهای مختلف استان همدان هم‌صدا با ملت ایران اسلامی در محکومیت سال‌ها دخالت و خیانت دولت آمریکا علیه ایران اسلامی فریاد " مرگ بر آمریکا " سردادند.

بدعهدی آمریکا اتحاد ملی ایرانیان را به‌دنبال دارد

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی صبح امروز در اجتماع مردم همدان با گرامیداشت 13 آبان روز ملی مبارزه با استکبار با تشریح اقدامات خصمانه آمریکا علیه ملت ایران در طول تاریخ اظهار داشت: آمریکا بر اساس برنامه‌ریزی خود سال‌های پیش از پیروزی انقلاب اسلامی ایران را به‌عنوان ژاندارم منطقه انتخاب کرده و به همین دلیل نیز کشور به‌طور کامل در اختیار آن‌ها بود.

حمیدرضا حاجی بابایی افزود: اقدامات غیر مردمی و خصمانه ایالات‌متحده امریکا در ایران سبب شد تا مردم در بهمن‌ماه سال 57 انقلاب شکوهمند اسلامی ایران را به رهبری امام (ره) رقم‌زده و به پیروزی برسانند اتفاقی که سبب شد امریکا برای پیشگیری از آن، هزاران ایرانی را به خاک و خون بکشد؛ هرچند ملت ما با تمام قدرت در برابر آن‌ها ایستادگی کرد.

رییس فراکسیون ولایی مجلس بابیان اینکه هنوز خیابان شهدای تهران جاری شدن خون در کوچه‌ها و خیابان‌های اطراف را فراموش نکرده است عنوان کرد: مردم ایران برای احیای اسلام انقلاب کرده بودند برای همین اقدامات آمریکا مانند واقعه طبس، کودتای نقاب، آغاز جنگ تحمیلی و حمله تمام‌عیار کشورها علیه ملت ایران به شکست انجامید.

وی با تشریح نقش ایالات‌متحده امریکا، کشورهای مرتجع منطقه و کشورهای اروپایی در 8 سال جنگ تحمیلی علیه ملت ایران ابراز کرد: ملت ایران توانست با تقدیم هزاران شهید نظام اسلامی را حفظ کرده و به پیروزی برسد.

حاجی بابایی بابیان این موضوع که در طول 38سال گذشته آمریکایی‌ها از دشمنی با مردم ایران کوتاه نیامده و هرروز یک توطئه جدید علیه ما برنامه‌ریزی می‌کند گفت: شما امروز شاهد دشمنی‌های جدید آن‌ها هستید و می‌بینید آمریکایی‌ها با مواضع استکباری و ضد مردمی خود به برجام عمل نمی‌کنند.

وی با تأکید براینکه برنامه‌ریزی دقیقی از سوی هییت حاکمه امریکا علیه مردم ایران تدوین‌شده و ساده‌لوحی است اگر فکر کنیم اوباما با ترامپ فرق می‌کند افزود: بخشی از برنامه نرم‌افزاری تدوین‌شده علیه ملت ایران را اوباما و بخشی دیگر را ترامپ اجرا می‌کند.

نماینده مردم همدان در مجلس با اشاره به اینکه مردم ایران صادقانه برجام را قبول کردند اظهار داشت: آمریکا در8 سال گذشته به یک سیاهپوست برای نوشتن برجام علیه ملت ایران نیاز داشت تا برنامه را به شکلی تهیه کند که ترامپ در چهار سال بعد بتواند بر اساس قطعنامه ضد ایرانی 2231برنامه جدید کاتسا را در دو مجلس آمریکا به تصویب برساند.

وی تأکید کرد: امروز هیئت حاکمه آمریکا با رفتار دیوانه‌وار خود و برخی زیاده‌خواهی‌هایش در برجام که به شکست انجامید، می‌خواهد با عهد شکنی در برجام تحریم‌های کشنده دیگری را علیه ما تصویب و اجرا کنند.

رییس فراکسیون ولایی مجلس با بیان اینکه آمریکا با رفتارهای غیرعقلانی و ناشیانه آبروی خود را در جهان برده است عنوان کرد: رییس‌جمهور آمریکا کسی است که نمی‌داند با خلیج عربی نامیدن خلیج‌فارس سبب می‌شود 80 میلیون ایرانی با سلایق مختلف سیاسی کنار هم ایستاده و علیه آن‌ها موضع‌گیری کنند.

وی ابراز کرد: آمریکا با تحریم سپاه در واقع به دنبال مبارزه با شهدا، خانواده‌های معظم آنها، شهدای مدافع حرم و صدها هزار شهید انقلاب اسلامی است چراکه آن‌ها به دنبال گرفتن انتقام از شهدا، اسلام، کربلا و اربعین هستند.

حاجی بابایی با تشریح موارد نقض برجام از سوی آمریکا و عهدشکنی آنها خطاب به دانش‌آموزان اظهار داشت: علاوه بر مواردی که آمریکایی‌ها در برجام ما را در بخش داشتن سلاح نظامی محدود کرده‌اند امروز در تحریم‌های جدید خود ملت ایران را برای همیشه از داشتن هر نوع موشک ممنوع کرده‌اند.

وی با اشاره به سفرهای رییس‌جمهور آمریکا به کشورهای منطقه و رفتار کاسب‌کارانه او برای اعطای سلاح در قبال دریافت پول گفت: آمریکا نمی‌داند ما در دفاع مقدس با پیش افتاده‌ترین سلاح‌ها در برابر آنها ایستاده و توانستیم موفق شویم چه برسد به امروز که جمهوری اسلامی به برکت شهدا، سپاه و ارتش دارای موشک‌هایی است که می‌توانند تا دو هزار کیلومتر فراتر از مرزهای ایران را هدف قرار دهد.

آمریکا اگر قدرت برخورد با ایران را داشت زمانی که سربازانش در خلیج‌فارس به دست نیروهای سپاهی و بسیجی ما اسیرشده و اشک ریختند اقدام می‌کرد

رییس فراکسیون ولایی مجلس با تأکید براینکه امریکا می‌داند ایران قدرت اول در منطقه است عنوان کرد: اگر امریکا قدرت داشته و می‌توانست علیه ما کاری انجام دهد باید قدرت خود را زمانی به ما نشان می‌داد که سربازانش در خلیج‌فارس به دست نیروهای سپاهی و بسیجی ما اسیرشده و اشک ریختند.

وی تأکید کرد: امروز ما در منطقه در سوریه، لبنان، یمن و در تمام نقاط دنیا علیه آمریکا پیروز شده‌ایم اما ایالات‌متحده آمریکا با وضع تحریم‌های ناجوانمردانه علیه ما می‌خواهد در منطقه تأثیرگذار باشند .

نماینده مردم همدان با تشریح وحدت و انسجام شکل از سوی نیروها و گروه‌های سیاسی داخلی در پی بدعهدی آمریکایی‌ها در برجام اظهار داشت: امروز بعد از گذشت نزدیک به چهار دهه از پیروزی انقلاب اسلامی رهبر معظم انقلاب با قدرت به سمت جلو حرکت کرده و مردم، گروه‌های سیاسی و غیره نیز پشت سر ایشان حرکت می‌کنند.

وی با قدردانی از مواضع محکم رییس‌جمهور، مسئولان و مردم در برابر گزافه‌گویی‌های رییس‌جمهور امریکا بیان کرد: امروز ایران اسلامی به‌صورت یکپارچه برای مقابله با تحریم‌های ظالمانه آمریکا ایستاده است و می‌داند امریکا تحت هیچ شرایطی نمی‌تواند اقدامی علیه ما انجام دهد.

حاجی بابایی با اشاره به شکست آمریکا در غائله کردستان عراق و حمایت از گروه‌های تروریستی ابراز کرد: گروه‌های تروریستی در منطقه مانند داعش به گونه‌ای توسط آمریکای‌ها تجهیز شده بودند که به‌راحتی می‌توانستند کشورهای اروپایی و یا مرتجع منطقه را بگیرند اما طومار آنها در منطقه توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درهم‌ پیچیده شد.

دولت براساس تصویب مجلس برای اقدام متناسب در اجرای برجام و اقدام علیه برخورد ماجراجویانه غربی‌ها، اقدام کند

وی با برشمردن برخی تحریم‌های جدید آمریکا علیه ملت ایران اعلام کرد: امروز دیگر تحریمی ظالمانه‌تر از این علیه ملت ما بسته نخواهد شد بنابراین به دولت محترم پیشنهاد می‌کنیم دولت بر اساس تصویب مجلس برای اقدام متناسب در اجرای برجام و اقدام علیه برخورد ماجراجویانه غربی‌ها، به سمتی حرکت کند که در صورت ادامه روند آمریکا، آنها عقب‌نشینی کنند.

نماینده مردم همدان در مجلس اظهار داشت: از دولت می‌خواهیم درباره همکاری با سازمان بین‌المللی انرژی هسته‌ای نیز تجدیدنظر کرده و ضمن آغاز عملیات غنی‌سازی اورانیوم، این برنامه را قدرتمندتر از گذشته دنبال کند.

وی تصریح کرد: هدف آمریکا جز نابودی انقلاب اسلامی و تبدیل مردم ایران به شهروند درجه سوم نیست پس باید ما نیز با اقدامات مناسب مانند ایجاد بیش از 1 میلیون شغل در کشور و پرداختن به وضعیت معیشت مردم در برابر آنها بایستیم.

امروز آمریکا ظالم‌ترین کشور دنیاست/ ترامپ آبروی آمریکا را به‌حراج گذاشته است

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اسدآباد اکبر رنجبرزاده صبح امروز در مراسم ١٣ آبان که با حضور پرشکوه مردم شهرستان اسدآباد برگزار شد ،اظهار داشت:آمریکا همواره به عنوان استکبار و شیطان بزرگ با طراحی نقشه‌ها و ترفندها سعی بر از هم پاشیدگی ملت ایران اسلامی داشته ،که در برهه‌های مختلف از جمله هشت سال جنگ تحمیلی با شکست مواجه شده است.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس با بیان اینکه خونهای در رگ ملت آمریکا نتیجه خون های ملت خاورمیانه است، گفت:امروز آمریکا توانسته است بیش از ٨� � میلیارد ریال از حکام سرسپرده اعراب منطقه خاورمیانه به جیب بزند.

وی همه تهدیدها و تحریم های آمریکا را به خاطر حفظ منافع خود در میان کشورهای دنیا دانست و ،خاطر نشان کرد:امروز ملت ایران در رکاب ولایت فقیه چون اقیانوس ،پر رنگ‌تر و مستحکم‌تر و متحدتر از گذشته در سراسر کشور با شعار مرگ بر آمریکا موج می زنند.

رنجبر زاده با بیان اینکه بدون شک امروز ظالم ترین کشور دنیا آمریکا است ،تصریح کرد: مبارزات شما ملت ایران از پیر تا جوان نتیجه بخش خواهد بود ،و به اذعان سیاستمدران دنیا استراتژی آمریکا دچار از هم پاشیدگی شده و این از هم پاشیدگی نتیجه افکار غیر منسجم ترامپ بوده که شما ملت ایران او را دچار آشفتگی و سرگیجه کرده است.

رنجبرزاده اظهار داشت : ایستادگی و مقاومت و مبارزه ملت ایران در رکاب ابر مرد ایران اسلامی ،ولی امر مسلمین با آمریکا حاکی از آن است که تا آخرین قطره خون در مسیر عاشورا و امام حسین ایستاده ایم تا آمریکا را در منطقه خاورمیانه دفن کنیم ،که بدون شک به فضل خدا آن روز نزدیک خواهد بود.

وی با تاکید براینکه دشمنان و استکبار و آمریکا توان مقابله با ایران اسلامی را ندارند ،افزود:دشمنان امروز از توان دفاعی ایران می ترسند و می‌دانند که توسط ایران تمام اهداف آمریکا در منطقه قابل هدف بوده و جرات هجوم به ایران اسلامی راندارند.

رنجبرزاده با بیان اینکه همواره سیاست نظام جمهوری اسلامی سیاست درست و صحیحی در جهان بوده است ،خاطر نشان کرد:به پشتوانه ملت و با اتحاد و انسجام ایران اسلامی از همه موانع از جمله مشکلات اقتصادی عبور خواهیم کرد و به قله های پیروزی در تمامی سطوح نائل خواهیم آمد.

وی با بیان اینکه آمریکا معادلات بین المللی را رعایت نمی کند ،خاطر نشان کرد:امروز به دلیل عدم رعایت معادلات بین المللی و افکار ترامپ حیثیت آمریکا به حراج رفته که این امر یعنی پیروزی ایران و نابودی استکبار و صهیونیست که در حال تحقق است.

منطق آمریکا خونریزی، زورگویی و کشتار انسان‌هاست

نماینده‌ مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی نیز صبح امروز در جمع راهپیمایان مراسم 13 آبان با اشاره به اینکه 13 آبان ماه روز استکبار ستیزی و روز مقابله مردانه با امریکایی‌ها‌ست گفت: شما ملت ایران با این حضور گسترده و ‌حماسی خود ثابت کردید آمریکای پوشالی هیچ غلطی نمی‌تواند بکند و عبد سرسپره و ذلیل مردم ایران است.

حجت‌الاسلام احد آزادیخواه اظهار داشت: 13 آبان ماه روزی است که آمریکا عظمت ، بصیرت و هوشیاری جوانان و‌ مردم این کشور را دید و روزی‌است که ملت ایران جاسوسان آمریکایی را دست بسته از ایران اسلامی اخراج کردند.

وی با بیان اینکه اساسا انقلاب ایران مدیون و‌مرهون دانش‌آموزان و دانشجویان خط امام و رهبری‌است افزود: انقلاب مال شما دانشجویان و دانش ‌آموزان است که با ابرقدرت پوشالی دنیا مبارزه کردید و ضداستکباری، ضد استبدادی و ضد آمریکایی بودن را به دنیا ثابت کردید.

آزادی‌خواه با تاکید براینکه امروز همه مسئولان و‌ کسانی که در این کشور مسئولیت دارند مدیون رشادت‌ها و دلیری دانشجویان و دانش آموزان دوران انقلاب هستند گفت: اگر ایثارگری و جان‌فشانی دانشجویان و‌دانش‌آموزان پیرو خط امام‌ و رهبری که انقلاب دوم ایران بود در دوران انقلاب نبود امروز این میز و صندلی و قلم در اختیار مسئولان فعلی کشور نبود و باید قدردان باشیم .

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس دهم با تاکید بر اینکه همه مسئولان باید در عرصه ضداستکباری و ضد آمریکایی دوشا دوش دانشجویان ،دانش‌آموزان و آحاد مردم حضور داشته باشند گفت: مهمترین دلیل قدردانی مسئولان شرکت و حضور گسترده در راهپیمایی ضد استکباری است.

نماینده ملایر با اشاره به اینکه بعد از گذشت چندین سال منتظر بودیم با توافق برجام رونق اقتصادی حاصل شود اما امروز رئیس جمهور بی‌خرد آمریکا رسما این توافق بین‌المللی را زیر پا گذاشت ،چیزی که ‌خودشان امضاء کرده بودند .

آزادیخواه با تاکید بر اینکه مذاکرات دوباره با آمریکا سخنی،سادلوحانه است گفت: در کشوری که دانش‌آموزان آن به بلوغ رسیده‌اند مگر می‌شود مذاکرات را دوباره از سر گرفت آمریکا این خواب آشفته را به گور خواهد برد.

وی افزود: دانش‌ آموزان ایران با مشت‌های گره کرده خود آماده باشند چرا که ‌منطقی که آمریکا به دنیا معرفی کرده است منطق خونریزی ، کشتار و ضد انسانی است.

وی با بیان اینکه ما با توسعه سیاسی مخالف نیستیم اظهار داشت: ما اهل مراوده با دیگر کشورهای دنیا که به عقاید ما احترام می‌گذارند و انسانی فکر می‌کنند هستیم و ‌نمی‌خواهیم دور کشورمان حصار بکشیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان امروز به‌مناسبت 13 آبان، مردم انقلابی استان همدان در شهرها و روستاهای مختلف با اجتماع خود و سردادن شعار " مرگ بر امریکا" انزجار خود را از سیاست‌های استکباری و ضد بشری آمریکا ابراز داشتند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه خبری نافع همدان
نسیم وصال ایلام
سایت رهبر معظم انقلاب
شبکه اطلاع رسانی دانا