تازه ترین مطالب

تاریخ : 18. آبان 1396 - 14:11   |   کد مطلب: 25967
مسئول تعلیم و تربیت سپاه ناحیه کبودراهنگ:
پیاده روی اربعین مصداق بارز امام شناسی و دشمن شناسی است
مسئول تعلیم تربیت سپاه ناحیه کبودراهنگ گفت:پیاده روی اربعین مصداق بارز امام شناسی و دشمن شناسی و دنباله روی مکتب و روش و سیره ی اهل بیت و مخالفت با دشمنان آنهاست.

به گزارش سایت خبری تحلیلی کورنگ ،حجت الاسلام علیرضا علیجانی مسئول تعلیم تربیت سپاه شهرستان کبودراهنگ در گفتگو با خبرنگار ما به مناسبت اربعین حسینی اظهارداشت:در جامعه اسلامی فرهنگ عمومی جامعه باید به گونه ای باشد که روش و سیره ی زندگی اهل بیت عصمت و طهارت و بزرگان دین در آن دنبال شود. 

وی در ادامه با اشاره به تشخیص صحیح اهداف قیام امام حسین و تطابق آن با جامعه امروزی افزود:دفاع از مظلوم و مبارزه با ظالم رسیدگی به حال محرومان جامعه ، تکریم ارباب رجوع  توجه به نظم در همه ابعاد زندگی ، امر به معروف و نهی از منکر ، نفرت عمومی از بزهکاری های بوجود آمده امثال ایجاد مزاحمت های خیابانی، آلودگی به مواد مخدر ، ربا و دریافت سودهای کلان بانک ها و صدها موارد این چنینی باید جزء لا ینفک فرهنگ عاشورایی در جوامع اسلامی باشد.

علیجانی با اشاره به وفاداری و ولایتمداری شهدای کربلا گفت:امروزه در جوامع بشری به ویژه در جوامعی که عاشورا سرلوحه آن جامعه است ، اطاعت از ولایت و رهبری دین ، انس با قرآن ، اهمیت دادن به عبادت و بندگی، اتحاد و همدلی  ، پرهیز از دروغ و غیبت و تهمت و افتراء و دوری از تفرقه باید سرلوحه زندگی انسانها قرار گیرد.

مسئول تعلیم و تربیت سپاه شهرستان کبودراهنگ با اشاره به اهمیت حرکت چند ساله روز اربعین تاکید کرد:  پیاده روی اربعین مصداق بارز امام شناسی و دشمن شناسی  و دنباله روی مکتب و روش و سیره ی اهل بیت و مخالفت با دشمنان آنهاست. توجه داشته باشیم که این عمل با معرفت واقعی و با نیت خالص انجام شود.

حجت الاسلام علیجانی در پایان زیارت برخی از زائرین اربعین حسینی  به نیابت از شهدا را حرکت بسیار ارزشمندی دانست و خاطر نشان کرد:طرح نایب الشهید یکی از طرح های بسیار ارزشمند است که سال گذشته 300هزار نفر به نیابت از شهدا در مراسم اربعین حضور یافتند که این نشان از ارادت و علاقه مردم به شهداست.

انتهای پیام/رستمی

 

دیدگاه شما

نسیم وصال ایلام
سایت رهبر معظم انقلاب
شبکه اطلاع رسانی دانا
پایگاه خبری نافع همدان