تازه ترین مطالب

تاریخ : 24. آبان 1396 - 21:31   |   کد مطلب: 26166
اختتامیه جام باشگاه های کتابخوانی باحضورامام جمعه وفرمانداروبخشداران ومدیرحراست کانون پرورش فکری کودکان ونوجوان ومسئولین شهرستان دربخش شیرین سوبرگزارشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ ،ناصر قره باغی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کبودراهنگ در آئیین اختتامیه این برنامه ضمن تسلیت و ابراز همدردی با زلزله زدگان کرمانشاه اظهارداشت:این حادثه دلخراش را خدمت همه ملت ایران تسلیت عرض نموده و از همه ملت فهیم ایران می خواهم تا با کمک های خود گوشه ای از مصیبت های هموطنان عزیزمان در کرمانشاه را  جبران نمایند.

وی در ادامه با اشاره به هفته کتاب و کتاب خوانی و برگزاری این مسابقات در سطح کتابخانه های شهرستان افزود: جام باشگاه های کتابخوانی جهت ایجاد انگیزه در مطالعه کودکان ونوجوانان در سطح دوباشگاه برای اولین بار در این شهرستان برگزار شده است.

قره باغی در خصوص نحوه کیفیت این دوره از رقابت ها و تیم های حاضر دراین رقابت ها گفت:در این مسابقات فرهنگی که با حضور ده باشگاه از کتابخانه های عمومی وکانون پرورش فکری ازکبودراهنگ وشیرین سو وگل تپه وروستای قباق تپه وقهورد برگزار شد و در نهایت تیم کتابخانه  پایگاه شهید نوژه جزئ کتابخانه برتر کشور و تیم کتابخانه روستای قباق تپه به جزء باشگاه های برتر استانی انتخاب شدند .

رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی کبودراهنگ با تشریح طرح تشویقی برای مطالعه  کودکان ونوجوانان تاکید کرد:  جهت تشویق اعضای جام باشگاه ها تعداد۸۵۰جلدکتاب بین آنها توزیع شده است.

وی  در سخنان خود خطاب به حاضرین در سالن همایش  اضافه داشت:امروز من و شما بایدبامطالعه کتاب های مختلف ایده واندیشه خود ارتقا دهیم و سبگ زندگی اسلامی را در زندگی خود را الگو قرار دهیم وو کودکان و نوجوانان را تشویق به مطالعه کنیم چرا که خوب دیدن و خوب فهمیدن از فضای اجتماعی باعث امان از آسیب های مختلف در جامعه می شود.

در ادامه این برنامه  حجت الااسلام  علی اکبر منصوری امام جمعه شهر شیرین سو با اشاره به لزوم مطالعات کودکان و نوجوانان و تشویق نگارش کتاب در بین آن ها تصریح کرد: دانش آموزان باید کتاب بیشترمطالعه نمایند تابه درجات بالاتر فکری برسند و سه قشر در جامعه هستند که پس از مرگ نیز   پرونده آنها بسته نمی شوداولین کسانی که مدرسه،مسجد،حوزه علمیه،دانشگاه ،بیمارستان می سازند دوم آنهایی که تولیدات فرهنگی دارند مثل کتاب وقرآن وکتاب های دینی ومذهبی و سوم پدرومادرهایی که فرزندان صالح تحویل جامعه می دهندکه برای بشریت اثرگذارباشند.

در پایان این مراسم بهناز ضرابی زاده  نویسنده کتاب دختر شینا ضمن تاکید بر تشکیل و برگزاری این برنامه ها در استان همدان ابراز امیدواری کرد:امیدوارم به همت مسئولین فرهنگی  سطح مطالعه  روندی رو به رشد داشته باشد و برگزاری این جام ها و مسابقات زمینه ای برای تیدیل شدن استان همدان به پایتخت کتاب وکتابخوانی در کشور شود.

انتهای پیام/رستمی

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب
شبکه اطلاع رسانی دانا
پایگاه خبری نافع همدان