پیغام خطا

  • Notice: Trying to get property of non-object در block_block_view() (خط 247 از /home/korangir/domains/korang.ir/public_html/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object در block_block_view() (خط 247 از /home/korangir/domains/korang.ir/public_html/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object در block_block_view() (خط 247 از /home/korangir/domains/korang.ir/public_html/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object در block_block_view() (خط 247 از /home/korangir/domains/korang.ir/public_html/modules/block/block.module).

تازه ترین مطالب

تاریخ : 12. آذر 1396 - 12:14   |   کد مطلب: 26286
طرح فاضلاب بلوار امام حسین(ع) سرابی و مخزن اصلی آب شرب شهر تویسرکان از جمله پروژه هایی بود که با حضور مسئولان استانی و شهرستانی بازدید و مشکلات پیش روی عملیات اجرایی آنان بررسی شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ ،  به نقل از رودآور، عصر روز گذشته عراقی، معاون امور عمرانی استاندار همدان به همراه حسینی بیدار مدیر عامل آب و فاضلاب شهری استان همدان و معاونیان و نیز فرماندار و مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان تویسرکان از پروژه های در دست اجرای آب و فاضلاب شهری تویسرکان بازدید کردند.

 پکیج اول و دوم تصفیه خانه آب شرب، طرح فاضلاب بلوار امام حسین(ع) سرابی و مخزن اصلی آب شرب شهر تویسرکان از جمله پروژه هایی بود که با حضور مسئولان استانی و شهرستانی بازدید و مشکلات پیش روی عملیات اجرایی آنان بررسی شد.

تأکید مسئولان بر تسریع در تکمیل این پروژه ها است.

در ذیل به گزارشی مختصر از اهم اقدامات صورت گرفته شرکت آب و فاضلاب شهری شهرستان تویسرکان پرداخته شده است.

 مراحل ساخت پکیج شماره 2  

جمعیت شهر های تویسرکان و سرکان برابر با 55000 نفر که نیاز آبی این جمعیت در حدود 200 لیتر در ثانیه بوده، اما با اقداماتی که در راستای هوشمندسازی شبکه صورت پذیرفته میزان نیاز آبی به 170 لیتر در ثانیه تقلیل یافته است.

در حال حاضر منابع موجود شامل چاه ها با دبی 100 لیتر در ثانیه و سد سرابی با دبی 70 لیتر در ثانیه است، با توجه به کاهش آبدهی چاه ها و از طرفی افرایش تقاضا لزوم تامین آب از منابعی غیر از منابع زیر زمینی احساس می شد. برای این منظور ساخت پکیچ شماره دو با برآورد 3000 میلیون ریال طرح شده که در مقایسه با طرح مشاور در حدود 1/0 برآورد مشاور می باشد. برای ساخت این پکیج تاکنون 2500 میلیون ریال هزینه شده است و با تکمیل خرید و نصب تجهیزات الکترومکانیکال بهره برداری کامل انجام خواهد شد.

تاکنون مراحل ساخت زلالساز، خرید و نصب  فیلترهای شنی، خرید پمپ های سانتریفیوژ پمپاژ ورودی، خرید هواده ها، خرید تابلوی برق و خرید دیماند برق انجام گرفته و تنها با ساخت واحد اختلاط سریع بهره برداری نهایی صورت می گیرد. همچنین ساخت ساندویچ پنل پکیج فوق با قراردادی به مبلغ 750 میلیون ریال از محل اعتبارات عمرانی در حال انجام است.
جابجایی خط انتقال مخازن بهشت زهرا  

با توجه به عبور خطوط خروجی مخازن بهشت زهرا از املاک دارای معارض و از طرفی حکم قلع و قمع این تجهیزات از طرف مراجع قضایی، شرکت آبفا اقدام به جابجایی خطوط مذکور کرد.

با جابجایی این خطوط بحث جابجایی آن ها از املاک گوناگون برای همیشه حل شده است و تنها در یک مورد مالک زمین تقاضای 4500 میلیون ریال کرده بود. در صورتی که چنین مبلغی پرداخت می شد، احتمال اقدامات مشابه توسط مالکین سایر زمین ها نیز دور از ذهن نبود.

بر اساس برآوردهای صورت گرفته برای تملک همه زمین ها اعتباری بالغ بر 12000 میلیون ریال لازم بود، به همین خاطر مجموعه شرکت در نهایت تصمیم به جابجایی این خطوط کرد.  برای انجام این کار 1500 متر لوله پلی اتیلن سایز 400، 250 متر لوله پلی اتیلن سایز 315 و 150 متر لوله پلی اتیلن سایز 160 استفاده شد.

هزینه لوله و اتصالات مربوطه در حدود 2400 میلیون ریال است که با عبور از معابر موجود شهر به شبکه متصل شده، علاوه بر هزینه لوله و اتصالات هزینه های دیگری نیز صورت گرفته که از جمله آن ها می توان به هزینه خسارت ترمیم نوار حفاری به مبلغ حدود 900 میلیون ریال و همچنین هزینه های جانبی مانند جوشکاری لوله ها به مبلغ 400 میلیون ریال صورت گرفته است. که در مجموع در حدود 3700 میلیون ریال است، تمامی مراحل انجام این پروژه ها  توسط اکیپ حوادث آبفای تویسرکان انجام گرفت.  

 پروژه های فاضلاب در حال اجرا در سطح شهرستان در حال حاضر طول شبکه فاضلاب موجود در شهر تویسرکان 110 کیلومتر است که بیش از 95 درصد از جمعیت شهری را تحت پوشش قرار  داده، در این میان بیش از 30 کیلومتر از شبکه فاضلاب به صورت کوره سنتی است که اغلب این کوره¬ها ریزش کرده و مشکلات عدیده ای را ایجاد می کند. به منظور رفع بخشی از این مشکلات با عقد قرارداد از محل اعتبارات عمرانی با پیمانکارن ذیل اقدام شده است: 
از جمله شرکت الوند ستون هگمتانه با مبلغ پیمان 22000 میلیون ریال و قرارداد اصلاح 8 کیلومتر شبکه که تا کنون 3 کیلومتر  از شبکه و تعداد 150 فقره انشعاب اصلاح گردیده است که از جمله آنها می توان به اصلاح خط بلوار سرابی، کوچه شهید باقری کوچه شهید ترکمند و ابوذر، کوچه شهید قاسمعلی ظاهری، کوچه یاس و کوچه عرفان اشاره کرد. 
و نیز به شرکت اپراز اندیشه پارس با مبلغ پیمان 6700 میلیون ریال و قرارداد اصلاح 4 کیلومتر از شبکه که تا کنون در حدود 7/1 کیلومتر از شبکه و تعداد 120 فقره انشعاب اصلاح گردیده است، که از جمله آن¬ها می¬توان به اصلاح فاضلاب خیابان های ولایت و حافظ شرقی کوچه های شهید ابوالقاسمی و سیف قلی اشاره کرد. 

سایر اقدامات صورت گرفته در این زمینه قرارداد اصلاح و توسعه شبکه آب در شهر تویسرکان از محل اعتبارات تبصره 3 به مبلغ 1500 میلیون ریال به متراژ 1600 متر و اصلاح 180 فقره انشعاب فرسوده به پیمانکاری شرکت منظرآب هگمتانه، قرارداد اصلاح و توسعه شبکه آب در شهر تویسرکان از محل اعتبارات تبصره 3 به مبلغ 1000 میلیون ریال به متراژ 1200 متر و اصلاح 100 فقره انشعاب فرسوده به پیمانکاری شرکت آبدیس عمران الوند،  قرارداد اصلاح و توسعه شبکه آب در شهرهای تویسرکان و سرکان از محل اعتبارات تبصره 3 به مبلغ 880 میلیون ریال به متراژ 1000 متر و اصلاح 100 فقره انشعاب فرسوده به پیمانکاری شرکت کیان بنای سینا، قرارداد نرده کشی لاگون های تصفیه خانه شهر تویسرکان از محل اعتبارات عمرانی به مبلغ 870 میلیون ریال به متراژ 800 متر به پیمانکاری شرکت بنا توسعه آسیا، قرارداد فنس کشی مخازن بهشت زهرا  شهر تویسرکان از محل اعتبارات عمرانی به مبلغ 1300 میلیون ریال به متراژ 800 متر به پیمانکاری شرکت آکسایا راه الوند و همچنین خرید پمپ های هواده، DO متر و فلومتر جهت تصفیه خانه شهر سرکان از محل اعتبارت عمرانی به مبلغ 2000 میلیون ریال است.

انتهای پیام/ح

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب
شبکه اطلاع رسانی دانا
پایگاه خبری نافع همدان