تازه ترین مطالب

تاریخ : 15. آذر 1396 - 18:15   |   کد مطلب: 26335
استاندار همدان با بیان اینکه همدان پایلوت هر برنامه و نشستی در مورد کودک و نوجوان در کشور باشد گفت: خواسته مردم و هنرمندان همدان بازگشت جشنواره فیلم کودک و نوجوان به همدان است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ ،محمد ناصر نیکبخت پیش از ظهر امروز در آئین اختتامیه بیست و چهارمین دوره از جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان اظهار داشت: پیامبر رحمت و مهربانی به ما آموخت که به کودک و نوجوان بیشترین مهربانی و توجه را داشته باشیم.

وی بیان کرد: زندگی پیامبر گرامی اسلام در مورد تعامل با کودک و نوجوان به ما آموخت که کودک و نوجوان پاک‌ترین دوران زندگی بشریت را دارند و به همین دلیل فرمودند که ما بپذیریم که کودک پادشاهی کند و آنچه که می‌خواهد را در اختیارش قرار دهیم ضمن اینکه نوجوان نیز در دوران گذر، نیازمند بیشترین و بهترین همراهی‌ها را دارد تا بتواند جامعه را به درستی اداره کنند.

نیکبخت عنوان کرد: اگر می‌خواهیم کودکان و نوجوانان نسل‌های قبل از خود را تحویل خانه سالمندان ندهند باید به زیباترین رفتارها آنها را آشنا کنیم. اقتضای سن کودک نشاط و شادی است و ما باید این شرایط را برای آنها فراهم کنیم و روابط بزرگترها باید این فرصت را به زندگی کودک دهد.

استاندار همدان اظهار داشت: اگر رفتار پیامبر اعظم(ص) را بتوانیم تفسیر و بیان کنیم و در رفتار خود به کار ببندیم کودک ساخته شده‌ای خواهیم داشت که به نوجوانی می‌رسد و نوجوان ما نیز به عنوان عنصر شایسته به جوانی و زمامداری گذر می‌کند.

وی تصریح کرد: همه عوامل بر استقبال شایسته مردم همدان صحه گذاشتند به گونه‌ای که هنرمندان خارجی و ایرانی می گفتند چنین استقبالی را پیش از این ندیده بودند ضمن اینکه همراهی خانواده‌ها با کودکانشان بسیار قابل توجه بود و نباید فراموش کنیم که تفریح و نشاط تنها متعلق به کودکان نیست و اگر این امر را محدود کنیم به جامعه ظلم کردیم چرا که با جامعه‌ای افسرده مواجه می‌شویم بر همین اساس لازم است تا تعادل را برقرار کنیم.

نیکبخت با اشاره به اینکه سال آینده جشنواره ربع قرن خود را خواهد داشت، گفت: هرچه وزارت ارشاد به این جشنواره کمک مادی داشته باشد استان همدان نیز معادل همان اعتبار را به جشنواره تخصیص می‌دهد و این علی‌رغم کمبودهای اعتباری است ولی ما حاضریم این همکاری و همراهی را در اولویت امور خود قرار دهیم.

استاندار همدان گفت: همدان 500 سال پایتخت امپراطوری ایران بزرگ بود و دارای آثار باستانی و تاریخی بی نظیری از ادوار و اعصار تاریخ است و ما 1800 اثر تاریخی ادوار را در استان داریم و استانی که به عنوان مقصد گردشگری در کشور اشتهارد دارد ولی تنها مقطع صفویه را دارد ضمن اینکه آب و هوا و طبیعت همدان را هم ندارد.

وی افزود: همدان برای گردشگری تمام امکانات را دارد ولی چرا دسترسی و امکانات همدان را برای گردشگران در نظر نمی‌گیریم و تبلیغ نمی‌کنیم.

نیکبخت خواستار این شد تا میهمانان جشنواره اعم از میهمانان داخلی و خارجی سفیران گردشگری همدان شوند و گفت: همدان آثار ویژه‌ای دارد و کودکان و نوجوانانی در همدان پرورش یافتند که برای دنیا اثر گذار بودند، میرسید علی همدانی، عین القضات همدانی، شهید مفتح، سرلشگر شهید همدانی و غیره را دارد.

استاندار همدان با بیان اینکه در سال 2018 گردشگران جهانی با 180 کشور در همدان حضور می یابند، افزود:  قطار تهران نیز به خواست خداوند به زودی برقرار می‌شودو راه زمینی همدان نیز بسیار مناسب است و همه جوره آمادگی میزبانی از جشنواره‌ها را داریم.

وی خطاب به معاون وزیر ارشاد بیان کرد: تئاتر کودک و نوجوان که به نام همدان ثبت شد و ما به دنبال برگزاری جشنواره فیلم کودک و نوجوان هستیم و خواسته ما از شما و وزارت ارشاد این است که با توجه به هزینه‌های همدان برای جشنواره فیلم‌، در مقطعی بی تدبیری در استان انجام شد و این جشنواره را از همدان گرفتند و اکنون تقاضای مردم همدان و جامعه هنری استان بازگشت جشنواره فیلم کودک و نوجوان به همدان است و هرگونه هزینه‌ای را برای جشنواره فیلم تقبل می‌کنیم.

استاندار همدان با بیان اینکه همدان باید پایلوت هر برنامه و نشستی در مورد کودک و نوجوان باشد و نگران هزینه‌های آن نباشید، گفت:سال 97 در همدان سال عین القضات همدانی نامگذاری شد.

نیکبخت در آئین اختتامیه جشنواره تئارت کودک و نوجوان گفت: سال 97 را سال عین القضات همدانی اعلام می‌کنم و تقاضا داریم که وزیر محتزم ارشاد در مراسم بزرگداشت باباطاهر که امسال برگزار می‌شود شرکت کند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب
شبکه اطلاع رسانی دانا
پایگاه خبری نافع همدان