پیغام خطا

  • Notice: Trying to get property of non-object در block_block_view() (خط 247 از /home/korangir/domains/korang.ir/public_html/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object در block_block_view() (خط 247 از /home/korangir/domains/korang.ir/public_html/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object در block_block_view() (خط 247 از /home/korangir/domains/korang.ir/public_html/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object در block_block_view() (خط 247 از /home/korangir/domains/korang.ir/public_html/modules/block/block.module).

تازه ترین مطالب

تاریخ : 16. بهمن 1396 - 20:29   |   کد مطلب: 27203
ورزش کاراته در شهرستان کبودراهنگ در طول سال های اخیر پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته و معرفی قهرمانان بزرگ به ورزش استان و کشور نشان از استعداد های درخشان این ورزش در کبودراهنگ است که انتظار می رود از این قهرمانان حمایت های لازم صورت گرفته و مسئولین به این ورزش توجه ویژه نمایند.

ورزش کاراته در شهرستان کبودراهنگ از حدود 3 سال پیش  توانسته است با کسب مدال‌هاي آسيايي و جهاني زبانزده خاص و عام باشد.

اساتيد زحمتکش بسياري براي گسترش اين ورزش پرطرفدار در اين شهرستان تلاش کرده‌اند اما پس از اينکه سکان هدايت هيأت کاراته اين شهرستان به يک مربي جوان و با انگيزه سپرده شد سرعت پيشرفت کاراته در اين شهرستان شتاب بيشتري پيدا کرد تا جايي که جوانان کبودراهنگي موفق به کسب عناوين مختلف ملي و بين‌المللي شدند و نام اين شهرستان را در عرصه ورزش کشور مطرح کردند.

شايان ذکر است که اين امر سبب ايجاد انگيزه مضاعف براي ساير جوانان اين شهرستان به منظور قدم نهادن به ميادين ورزشي شده است و با توجه به تهديدات فرهنگي که در حال حاضر جوانان ما را هدف قرار داده است چنين به نظر مي رسد که ميادين ورزشي بهترين جايگزين براي سپري کرن اوقات فراغت جوانان و نوجوانان به حساب مي‌آيد که اين امر هميشه مدنظر شهگل به عنوان مسئول هيأت کاراته اين شهرستان محروم بوده است و البته چشم انتظار حمايت مسئولان شهرستان و استان مي‌باشد تا بتواند در ادامه در جهت کسب موفقيت‌هاي بالاتر قدم بردارد.

رئيس هيأت کاراته شهرستان کبودراهنگ در گفت‌وگو با خبرنگار کورنگ به مهمترين عناوین کسب شده کاراته‌کاران کبودراهنگي در طی سال های اخیر اشاره کرد و اظهارداشت:

-عرفان داودي قهرمان مسابقات آسيايي قزاقستان براي اولين بار در تاريخ کاراته استان وقرار گرفتن در رنکینک اول جهانی وزن63-کیلوگرم بهترین کاراته کاران نوجوان جهان
-کسب عنوان قهرماني مهدي شهگل در مسابقات بين‌المللي ترکيه در بخش تيمي و کسب مقام سوم کاراته وان ترکيه در بخش انفرادي
-کسب 8 مدال در مسابقات بين‌المللي کاپ ايران زمين به ميزباني ايران
-کسب مدال برنز مهدي نوروزي در مسابقات انتخاب تيم ملي اصفهان
-کسب مدال طلايي مهدي شهگل در مسابقات انتخابي تيم ملي
-کسب مدال برنز عرفان داودي در مسابقات انتخابي تيم ملي و مقام قهرماني استاد در بخش آقايان و بانوان گوشه ای از افتخارات قهرمانان این رشته ورزشی در شهرستان کبودراهنگ است.

اله‌‌کرم شهگل در ادامه ضمن تقدير و تشکر زحمات نایب رئیس و مربی هئیت کاراته کبودراهنگ در بخش بانوان افزود:درخشش کاراته کاران کبودراهنگی در مسابقات قهرمانی بانوان استان همدان و انتخابی مسابقات کشوری نشان از پتانسیل بالای ورزش کاراته در بین بانوان کبودراهنگی دارد  و ورزش ببانوان نیز نیاز به توجه ویژه مسئولین دارد.

شهگل تاکید کرد: استعدادهاي بسيار خوب و بالايي در شهرستان کبودراهنگ نهفته است که با حمايت‌هاي مسئولان مي‌توانند در سطح جهانی بدرخشند و عناوين قهرماني زيادي را کسب کنند.

لازم به ذکر است که ورزش کاراته در بخش بانوان نيز در شهرستان کبودراهنگ فعال است که با مربيگري فائزه ترکمان در آخرين مسابقه انتخابي تيم استان همدان بانوان اين شهرستان با اقتدار عنوان نخست را کسب کردند.

مربي تيم کاراته بانوان شهرستان کبودراهنگ نيز در گفت‌وگو با خبرنگار ما گفت: تيم کاراته بانوان کبودراهنگ در مسابقات قهرماني کاراته استان همدان که با حضور 90 کاراته‌کاي خانم از سراسر استان حضور داشتند توانستند با درخشش خود موفق به کسب 7 مدال طلا، 3 مدال نقره و دو مدال برنز دست يابند و در مجموع تيمي نيز در جايگاه نخست اين مسابقات قرار گرفتند.

فائزه ترکمان با اشاره به عناوين کسب شده در رده‌هاي سني مختلف اين مسابقات بيان کرد: در رده سني نونهالان، نيکتا ياري، رزا رحيمي، يلدا بيرانوند و هر سه موفق به کسب مدال طلا شدند.

وي ادامه داد: در رده سني نوجوانان مهديه بيات و مهسا فتحي مدال طلا و محيا نادري، عسل ميرزايي، مهسا جباري مدال نقره و مائده زارع و نرگس قاسمي مدال برنز را از آن خود کردند.

وي خاطرنشان کرد: در رده سني جوانان و اميد به ترتيب زهرا اميري و رستاره محمدي هر دو با شکست حريفان خود موفق به ايستادن در سکوي قهرماني و کسب مدال طلا شدند.

نايب رئيس هيأت کاراته شهرستان کبودراهنگ همچنين بيان داشت: نفرات برتر اين مسابقات به رقابت‌هاي قهرماني کشور که اوايل بهمن ماه سال جاري در اصفهان برگزار مي‌شود اعزام خواهند شد.

ترکمان در ادامه به ديگر عناوين کسب شده توسط کاراته‌کاران خانه کبودراهنگ اشاره کرد و افزود:

کسب مقام اول کشوري سبک شستيوريو ايران، قهرماني کشور به ميزباني کبودراهنگ
کسب مقام اول کشوري در سبک مشترکان UGKA
مقام اول غرب کشور به مناسبت دهه فجر
مقام اول تيمي انساني براي انتخابي تيم ملي و... مي‌باشد.

وي در پايان ضمن تشکر از مسئولاني که در اين زمينه بانوان را حمايت کردند افزود: اميدواريم مسئولان با حمايت بيشتر در رشد و ارتقاء ورزش بانوان گام‌هاي موثري بردارند و بانوان نيز با روي آوردن به ورزش براي حفظ سلامتي خود تلاش کنند ناگفته نماند که در حال حاضر 60 بانوي کاراته کار در رده‌هاي سني مختلف در اين شهرستان فعاليت مي‌کنند.

انتهای پیام/رستمی

تصاویر تکمیلی: 

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب
شبکه اطلاع رسانی دانا
پایگاه خبری نافع همدان