پیغام خطا

  • Notice: Trying to get property of non-object در block_block_view() (خط 247 از /home/korangir/domains/korang.ir/public_html/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object در block_block_view() (خط 247 از /home/korangir/domains/korang.ir/public_html/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object در block_block_view() (خط 247 از /home/korangir/domains/korang.ir/public_html/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object در block_block_view() (خط 247 از /home/korangir/domains/korang.ir/public_html/modules/block/block.module).

تازه ترین مطالب

تاریخ : 8. مهر 1397 - 14:46   |   کد مطلب: 27881
روایتی از انتخاب و انتصاب معاون فرمانداری کبودراهنگ:
مدرک تحصیلی کیلویی چند؟ نورچشمی ها در اولویت هستند
در روزهای اخیر موضوع انتصاب معاون برنامه ریزی وهماهنگی امور عمرانی فرمانداری کبودراهنگ اذهان عمومی را به شدت درگیر این موضوع کرده است که چه عاملی درانتصاب پست های مهم جای خود را به تخصص و رشته تحصیلی داده و صرفا دارا بودن تنها یک مدرک تحصیلی از هر نوعی ملاک انتخاب مدیران در این شرایط کشورشده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ ،امروز با توجه به شرایط موجود در کشور و توطئه‌های دشمنان برای ایجاد اخلال و کارشکنی در امور داخلی باید بیش از پیش در امور مربوط به کشور و ادارات، سازمان‌ها و ارگان‌های مرتبط دقت شود؛ با توجه به وضعیت پیش آمده و به منظور رفع مشکلات و رسیدگی به مشکلات موجود قطعاً به کارگیری افراد متخصص و مجرب در هر پست و مسئولیتی امری ضروری است که امروزه شاهد بی‌توجهی به این مهم هستیم.

وقتی جابجایی مهره‌ها از بازی منچ به امور اداری و سازمانی می‌رسد این مهم به ذهن خطور می‌کند که در امور اداری و سازمانی و حتی کشورداری نیز شاهد یک بازی با حرکت و جابجایی مهره‌ها هستیم؛ گاه حرکت‌ دادن اشتباه مهره‌ها نه تنها مشکلی از مشکلات گذشته حل نمی‌کند بلکه منجر به ایجاد مشکلات جدید نیز می‌شود.

حضور افراد متخصص در هر عرصه‌ای، امری اجتناب‌ناپذیر است که شاید این مهم امروز دستخوش بسیاری از امور دیگر شده است و به همین دلیل شاهد حضور افراد بدون تخصص در پست‌های دولتی و غیردولتی هستیم، که تنها هزینه مازاد بر آن سازمان یا دستگاه تحمیل می‌کند و کار تخصصی در آن حوزه به انجام نمی‌رسد.

البته این موضوع کمابیش در تمام دستگاه‌ها و سازمان‌ها و در شهرها و استان‌های مختلف از رده‌های بالای مدیریتی تا به کارگیری کارمندان در بخش‌های مختلف مشاهده می‌شود که این امر آسیبی بزرگ و جبران‌ناپذیر در امور مرتبط را به دنبال خواهد داشت.

امروز با توجه به اوضاع اقتصادی در کشور و مشکلات پیش آمده مرتبط با این موضوع در استان‌های مختلف شاهد اقدامات، تلاش‌ها و فعالیت‌های مسئولان برای از بین بردن مشکلات و پیگیری  برای رفع مشکلات مردم هستیم که مسئولان ارشد این مهم را با تثبیت مدیران و نیروهای متخصص به کار گرفته، دنبال می‌کنند.

اما در استان همدان هر دم از این باغ بری می‌رسد و زنجیره‌ای از اینگونه موارد اعم از فعالیت مدیرانی که ممنوعیت فعالیت از جمله بازنشستگی داشته  تا جابجایی مهره‌ها بدون در نظر گرفتن تخصص نیروها را شاهد هستیم؛ آمارهای عجیب و غریب اشتغال و... استاندار بازنشسته همدان که همچنان کلید دار استان است تا انتصاب‌هایی که گویای برخی مسائل دیگر است.

از موضوعات قابل توجه اخیر که صحه بر به کارگیری نیروهای بدون تخصص در بخش‌های مختلف دولتی گذاشته است موضوع انتصاب معاون  برنامه ریزی وهماهنگی امور عمرانی فرمانداری کبودراهنگ با سابقه ای کاملا رسانه ای و شاغل در یکی از ادارات کل و با رشته تحصیلی علوم سیاسی دراین مسئولیت است.

این اقدام علاوه بر تاثیر منفی براذهان عمومی به شدت ذهن ها را درگیر این موضوع کرده است که چه عامل مهمی در انتصاب پست های مهم جای خود را به تخصص و رشته تحصیلی داده و صرفا دارا بودن تنها یک مدرک تحصیلی از هر نوعی ملاک انتخاب مدیران در این شرایط کشور شده است.

البته موضوع به کارگیری بانوان در فرمانداری های شهرستان ها ازدی ماه سال گذشته توسط محمد ناصر نیکبخت مطرح  وتاکید ویژه استاندار به فرمانداران معرفی معاون خانم برای تصدی این مسئولیت ها بوده است.

اما جالب اینجاست که خانم معاون، دارای مدرک کارشناسی غیرمرتبط  با سمت کنونی است، گویا این جایگاه نیاز به تخصص ندارد و بدون مدرک هم می‌توان در پست‌های تخصصی انجام خدمت کرد، هدف تنها خدمت به خلق خداست...

حال با انتصاب این خانم معاون باید از فرماندار کبودراهنگ و مدیریت ارشد استان این سئوال را پرسید که آیا تحقق وعده گماشتن معاونین خانم در فرمانداری‌ها، آن هم در بخش‌های تخصصی به هر قیمتی بدون در نظر گرفتن تخصص کافی باید عملی شود؟

آیا می توانید فرد یا سمت پیشنهاد دهنده خانم معاون به این مسئولیت را برای مردم معرفی نمائید؟

آیا می توانید رشته تحصیلی و یا سابقه اجرایی ایشان و سنخیت این رشته با مسئولیت ایشان را برای مردم مشخص نمائید؟

آیا  رابطه فامیلی نزدیک ایشان با یکی از مدیران ارشد استانداری همدان را تائید می کنید؟

اینها سوالاتی است که امیدواریم فرمانداری کبودراهنگ و استانداری همدان پاسخ های قانع کننده ای برای این سوالات  مردم داشته باشند

چراکه رکن اصلی در هر حکومت،ایدوئولوژی ساختاری،مسئولین و مردم هستند و انتقاد پذیری و پرهیز از ایجاد جو ارعاب از مقدمات تحقق عدالت اجتماعی است.

منبع:نافع

انتهای پیام/

 

 

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب
شبکه اطلاع رسانی دانا
پایگاه خبری نافع همدان