تازه ترین مطالب

تاریخ : 25. دى 1397 - 8:10   |   کد مطلب: 30620
عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس:
قیمت خودروهای پر مصرف متعادل می‌شود
نماینده مردم شهرستان‌های بهار و کبودراهنگ در مجلس گفت: قیمت خودورهای پر مصرف و داخلی که اختلاف آنها با بازار به حدود 30 تا 40 میلیون تومان می‌رسد متعادل شده و در طرح‌های توسعه و تولید خودروهای جدید مصرف می‌شود.

محمدعلی پورمختار در گفت‌وگو با نافع با بیان اینکه قیمت ارز کاهش یافته اما قیمت کالاها و خدمات هنوز کاهش نیافته است، اظهار کرد: خودروسازی‌ها به ارز وابستگی داشته چرا که بخشی از قطعات خودرو و حتی قسمت‌های اصلی آن وارد شده بنابراین خودروسازان نتوانستند برای ادامه کار با توجه به شرایط اقتصادی کشور عرضه کالا با قیمت پایین داشته باشند.

وی افزود: ادامه شرایط  فروش خودرو با قیمت پایین برای خودروسازان میسر نیست در حالی که خودروسازها با قیمت بالاتری این قطعه‌ها را خریدای و یا تولید می‌کنند.

نماینده مردم شهرستان‌های بهار و کبودراهنگ در مجلس با بیان اینکه این اتفاقات باعث شد که بدهی خودروسازها به قطعه‌سازها به یکباره چند برابر شود، خاطرنشان کرد: بر اساس بحث‌های صورت گرفته، قرار شد خودروهای پرمصرف که اختلاف قیمت زیادی با بازار داشتند، قیمت آنها متعادل شود تا هم خودروسازان ادامه تولید داشته باشند هم قیمت‌ها واقعی شود و رانت نیز از بین برود.

وی ادامه داد: قیمت خودورهای پر مصرف و داخلی که اختلاف آنها با بازار به حدود 30 تا 40 میلیون تومان می‌رسد متعادل می‌شود و در طرح‌های توسعه و تولید خودروهای جدید مصرف می‌شود.

پورمختار با اشاره به اینکه خودروسازها مابه‌تفاوت قیمت‌ها را به طرح‌های توسعه و تولید خودروهای جدید ایرانی اختصاص دهند گفت: این اتفاق توقع مردم است که باید محقق شود.

انتهای پیام/رستمی

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب
مرکزآموزش علمی کاربردی الوان ثابت