پیغام خطا

  • Notice: Trying to get property of non-object در block_block_view() (خط 247 از /home/korangir/domains/korang.ir/public_html/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object در block_block_view() (خط 247 از /home/korangir/domains/korang.ir/public_html/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object در block_block_view() (خط 247 از /home/korangir/domains/korang.ir/public_html/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object در block_block_view() (خط 247 از /home/korangir/domains/korang.ir/public_html/modules/block/block.module).

تازه ترین مطالب

تاریخ : 21. بهمن 1397 - 18:22   |   کد مطلب: 31405
سرلشکر باقری در جمع خبرنگاران:
قدرت موشکی هیچگاه قابل مذاکره و بحث با کسی نیست
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: توان دفاعی ما از جمله قدرت موشکی هیچگاه قابل مذاکره و بحث با کسی نیست.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ  به نقل از خبرنگار مهر، سردار سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در حاشیه بازدید از نمایشگاه دستاوردهای نظام در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در این نمایشگاه بخشی از دستاوردهای انقلاب اسلامی نیروهای مسلح و بخش کشوری در معرض دید عموم گذشته شده است.

وی افزود: این نمایشگاه نشان می دهد در بخش علمی، فناوری و دفاعی، پزشکی و علوم انسانی کارهای بزرگی انجام شده که بخش اندکی از آنها به نمایش مردم در آمده و شاخص ها و سنجش هایی که در بعد از پیروزی انقلاب و طی ۴۰ سال اخیر با وجود تحریم و فشارهای اقتصادی سیاسی و روانی و فرهنگی به دست آمده قابل قیاس با وضعیت پیش از انقلاب نیست.

سرلشکر باقری گفت: غرفه ای که اکنون در آن قرار داریم مختص به دستاوردهای سازمان انرژی اتمی است که به دست دانشمندان جوان این سازمان به دست آمده و نشان می دهد که جوانان ما توانستند تمام مراحل استخراج اورانیوم از معادن ایران و تبدیل آن به میله های سوخت هسته ای و به کار گیری و بهره برداری در نیروگاه اتمی بوشهر را به خوبی انجام دهند.

وی افزود: انشاالله در ۲۲ بهمن ملت بزرگ ایران نشان خواهد داد شاداب تر از گذشته در راهپیمایی شرکت می کنند و نشان می دهند با وجود مشکلاتی که دشمنان ایجاد کرده اند و کاستی های داخلی در مسائل انقلاب اسلامی و دفاع از نظام اسلامی پای کار هستند و در برابر نا ملایمتی ها ایستادگی می‌کنند و با وحدت و انسجام این مشکلات را پشت سر می گذارند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: در این نمایشگاه ۴۵ سازمان دولتی و دانشگاهی دستاوردهای خود را در ۱۲۰ غرفه و ۱۰۰۰ دستاورد بومی و صددرصد ایرانی را در معرض دید قرار داده اند.

ایران هراسی برای بستن قراردادهای تسلیحاتی با کشورهای غرب آسیا است

سرلشکر باقری درباره تلاش دشمنان برای ایران هراسی، اظهار داشت: عملکرد جمهوری اسلامی نشان می دهد ایران هراسی که دشمنان تبلیغ می‌کنند بیشتر برای بستن قراردادهای تسلیحاتی با کشورهای همسایه جمهوری اسلامی و غرب آسیا است، ایران در طول تاریخ چند قرن اخیر و چهار دهه گذشته هیچگونه چشمداشتی به خاک و منافع هیچ کشوری از جمله همسایگان نداشته و در مقابل هر کدام از همسایگان که با مشکل تجاوز خارجی و یا حملات و اقدامات تروریستی مواجه شده اند در صورتی که آن کشور علاقه داشته و دعوت کرده جمهوری اسلامی ایران به آن کشور ورود مستشاری و همکاری داشته و توانسته کمک کند آن کشور امنیت خود را مجددا به دست آورد.

وی ادامه داد: عراق و سوریه دو نمونه جلوی چشم ماست که به آنها کمک کردیم و تا هر زمانی که آنها بخواهند در کشور آنها می مانیم و به کمک به آنها ادامه می‌دهیم و هر زمان که نخواهند آن کشورها را ترک میکنیم، مقابل رویکردی که آمریکایی ها دارند، آنها با وجود اینکه مردم عراق و سوریه و حاکمیت قانونی این کشورها علاقه‌ای به حضور آنها در میهن شان ندارند، با خوی تجاوزگری در آن کشورها باقی می‌مانند و جمهوری اسلامی ایران را متهم می‌کنند که منطقه را بهم زده است و این مسئله برای همه جهانیان آشکار است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به برخی اقدامات برای محدود کردن توان دفاعی کشورمان اظهار داشت: هیچ کشوری در جهان برای دفاع از خود از کسی دیگر ای اجازه نمی گیرد و اساسا حکومت ها برای دفاع از مردم و سرزمین و منافع ملی آن کشور تشکیل می شود، جمهوری اسلامی نیز مانند هر کشور دیگری سازمان دفاعی و تجهیزات دفاعی دارد تا از خاک، اب، مردم و منافع خود دفاع کند برای این موضوع از هیچ کس اجازه نخواهیم گرفت.

قدرت موشکی هیچگاه قابل مذاکره و بحث با کسی نیست

وی با اشاره به بد عهدی های اروپا در برجام، گفت: اروپایی ها یک بدهی بزرگ به ملت ایران دارند، مقامات ما در مذاکرات با ۱+۵ و با پذیرش برجام تعهداتی را برعهده گرفتند که در این دو سه سال اخیر تمامی تعهدات خود را انجام داده‌ و این مهم مورد تایید همه دستگاه های جهانی و به ویژه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی است و در مقابل پنج بعلاوه یک تعهد داشته که تمام محدودیت های بانکی و اقتصادی از جمهوری اسلامی بردارد که این کار را نکرده است و آمریکا نیز با بدعهدی از تعهد خود خارج شده و دیگران نیز کوتاهی و سستی کردند و به تعهدات خود عمل نکردند.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح در ادامه خاطر نشان کرد: توان دفاعی ما از جمله قدرت موشکی هیچگاه قابل مذاکره و بحث با کسی نیست و این اروپایی ها هستند که باید با فعال کردن ساز و کارهای مالی که قول آن را داده اند و حل کردن مشکلات مبادلات مالی جمهوری اسلامی بخش اندکی از تعهدات خود نسبت به ایران در برجام را انجام دهد و این که بخواهند انتظار جدیدی را مطرح کنند، چنین مجالی برای انها وجود ندارد.

سرلشکر باقری با اشاره به رونمایی سپاه از شهر زیر زمینی ساخت موشک گفت: یک نکته ظریف در این رونمایی ها وجود داشت و آن اینکه حاکمان رژیم صهیونیستی و برخی آمریکایی ها و دستگاه های جاسوسی دنیا مدعی هستند هر اتفاقی در ایران می افتند آنها مطلع هستند و می‌گویند می‌دانند که در کجای ایران موشک تولید می‌شود و تعداد آنها چند تاست، یکی از موضوعاتی که آنها نمی دانستند در این روزها به نمایش درآمد و ده ها برابر این موضوعاتی وجود دارد که آنها از آن اطلاعی ندارند.

وی افزود: ادعای آنها در خصوص دانستن همه چیز اشتباه است ما با اتکا به توان داخلی کشور و بهره گیری از جوانان دانشمند و نخبه و با استفاده از سرزمینی که خداوند همه منابع را در اختیار ما قرار داده همه مشکلات را این ملت می تواند حل کند و بخش دفاع یکی از نمونه هایی است که به مردم و همه جهان نشان می دهیم که هیچ مشکلی غیر قابل حلی وجود ندارد. با قدری همت و همبستگی و تلاش جهادی می توان همه مشکلات را برطرف کرد انشالله همه مشکلات را یکی یکی حل خواهیم کرد.

سرلشکر باقری درپایان تاکید کرد: فشار تحریمی که بر بخش دفاع در این ۴۰ سال است در هیچ بخشی دیگر وجود نداشته است، هیچ چیزی به ما نمی دادند و در این ۴۰ سال نیز به ما ندادند اما ما در بخش دفاع توانستیم بیش از ۸۰ درصد از تجهیزات مورد نیاز را خود تولید کنیم و مابقی را در سال‌های آتی تکمیل خواهیم کرد.

انتهای پیام/رستمی

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب
شبکه اطلاع رسانی دانا
پایگاه خبری نافع همدان