تازه ترین مطالب

تاریخ : 20. اسفند 1397 - 8:57   |   کد مطلب: 31853
رئیس اوقاف کبودراهنگ عنوان کرد:
توزیع سبد غذایی بین نیازمندان شهرستان کبودراهنگ
رئیس اوقاف و امور خیریه کبودرآهنگ گفت: همزمان با ایام پایانی سال ۲۶ بسته سبد غذایی از محل موقوفات در بین خانواده‌های نیازمند این شهرستان توزیع شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ ،احمد زارعی در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: همزمان با ایام پایانی سال ۲۶ بسته سبد غذایی از محل موقوفات در بین خانواده‌های نیازمند این شهرستان توزیع شد.

وی گفت: این بسته‌های حمایتی  به ارزش ۵ میلیون تومان از محل نیات موقوفه علی محمد حدادی در بین خانواده‌های نیازمند توزیع شد.

وی با اشاره به اینکه بخش زیادی از این شهرستان موقوفه است، بیان کرد: این شهرستان دارای ۲۰ موقوفه منفعتی و ۲ هزار رقبه است که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به موقوفه امیرنظام و حدادی اشاره کرد.

زارعی مطرح کرد: بر اساس نیت واقف خیراندیش مرحوم امیرنظام تمامی درآمدهای این موقوفه صرف کمک به مساجد، مدارس، نیازمندان، ایتام، درمان نیازمندان، روضه‌خوانی ائمه اطهار (ع)، ساخت حمام برای فقرا و غیره می‌شود.

وی افزود: موقوفه حدادی روستای طاسران کبودراهنگ نیز شامل ۱۰۰ هکتار زمین است که برای آن روستا وقف شده و صرف مدارس، اطعام، روضه‌خوانی و کمک به نیازمندان می‌شود.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان کبودراهنگ همچنین از اجرای طرح آرامش بهاری در ۷ بقعه شاخص این شهرستان خبر داد و با بیان اینکه با طرح «آرامش بهاری» به استقبال از مسافران نوروزی در بقاع متبرکه رفته‌ایم، اظهار کرد: طرح ملی آرامش بهاری در راستای عمل به رهنمودهای حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر تبدیل بقاع متبرکه به قطب‌های فرهنگی از سوی سازمان اوقاف و امور خیریه در بقاع متبرکه شاخص کبودرآهنگ برگزار می‌شود.

وی عنوان کرد: طرح آرامش بهاری در ۷ بقعه متبرکه شهرستان کبودراهنگ شامل امامزاده احمد (ع) روستای عبدالمومن، امامزاده عبدالله (ع)، امامزاده جعفر (ع) گل تپه، امامزاده ذوالفقار (ع)، امامزاده ام الحسن (ع) روستای چالو، امامزاده راهب (ع) دستجرد، امامزاده زید (ع) علی صدر بقاع اجرا می‌شود.

انتهای پیام/وحید رستمی

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب