تازه ترین مطالب

تاریخ : 14. فروردين 1398 - 16:15   |   کد مطلب: 32013
محمدعلی پورمختار، نماینده مردم بهار و کبودراهنگ با اشاره به پیش بینی سازمان هواشناسی در مورد وقوع سیل گفت: از آنجایی که قبلا وقوع سیل پیش بینی شده بود، دستگاه های اجرایی باید اولا اقدامات پیشگیرانه انجام می دادند و مسیر رودخانه ها و محل های لازم را اصلاح کرده و لایروبی انجام می شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ ، وی ادامه داد، گذشته از آن در مرحله دوم مدیران خود باید در زمان وقوع سیل در محل حاضر می شدند چرا که هماهنگی امور ، آماده باش نگه داشتن دستگاه ها به دست مدیران ارشد است و حضور حداکثری را می طلبد و غافلگیری مدیران و نادیده گرفتن هشدارها باعث شدت این حادثه شد و می بینیم که تازه بعد از وقوع حادثه در پی رفع مشکل برآمدند که این خود نشان از معضل مدیریتی است که دولت باید در مورد آن تجدید نظر کرده و توجه بیشتری به این گونه هشدارها شود.
نماینده مردم بهار و کبودراهنگ با انتقاد از عدم حضور رئیس جمهور در روزهای آغازین سیل در محل حادثه گفت: با توجه به حجم بزرگ حادثه ایجاب می کرد که رئیس جمهور سفر خود را که سفری تفریحی بوده ناتمام می گذاشت و به خاطر افکار عمومی هم که شده در محل حاضر می شد؛ چرا که در خیلی از کشورها در چنین مواقعی حتی دیده شده که مقام عالی سفر رسمی خود را نیز ناتمام می‌گذارند در محل حادثه حاضر می شود، اما ایشان در این مورد غفلت کردند که امیدواریم رویه این چنینی اصلاح شود و همیشه پای کار باشند تا هم کارها انجام شود و هم این حضور مرهمی بر درد مردم آسیب دیده باشد و مردم امیدوار باشند که مسئولین همیشه در کنارشان هستند.

نماینده مردم همدان در مجلس:
مجلسی‌ها باید روحانی را برای تأخیر در کمک‌رسانی به سیل زدگان مواخذه کنند/ بی‌نظیر بودن خدمات بی منت سپاه به سیل زدگان در نبود اراده دولتی‌ها
نماینده مردم همدان در مجلس با تأکید بر اینکه روحانی و وزرایش درباره کوتاهی های خود در بحران سیل باید پاسخگوی مجلس و مردم باشند، گفت: طرح سوال از رییس جمهور و وزرای مقصر و نیز بررسی عدم اقدامات مناسب دستگاه های اجرایی باید در دستور کار نمایندگان مجلس به عنوان نمایندگان مردم قرار بگیرد.
«امیر خجسته» در گفت و گو با خبرنگار نافع، گفت: اتفاقات مرتبط با سیل رخ داده در مناطق مختلف کشور و کوتاهی های دولت در این زمینه به هیچ عنوان قابل قبول و توجیه پذیر نیست.
وی اظهار کرد: رییس جمهور یک مملکت در مواقع بحران فرمانده است و باید حضور داشته باشد و ویژه تر اینکه تمام تیم و وزرای دولتی اش را برای رفع بحران بکار بگیرد، اما مشخص نبود که آقای روحانی چرا و به چه علت در زمان بحران حضور نداشت و دستکاه های اجرایی نیز کوتاهای فراوانی در این زمینه داشتند.
نماینده مردم همدان در مجلس با اشاره به اینکه مجلسی ها باید روحانی را برای تأخیر در کمک رسانی به سیل زدگان مواخذه کنند، افزود: رییس جمهور باید خودش به شخصه حضور می یافت و مدیریت بحران را بر عهده می گرفت تا این گونه بر رخدادهای تلخ افزوده نمی شد.
خجسته با بیان اینکه آمار بالای فوتی ها بر اثر سیل در شیراز به هیچ عنوان قابل قبول نیست، تصریح کرد: در این باره مجلس به عنوان ناظران باید به بررسی مشکلات روی داده وارد میدان شوند و تیم تحقیقاتی در تمامی زمینه ها را برای یافتن ارگان های مقصر تشکیل دهند.
وی عنوان کرد: نخست باید بررسی شود چرا هر ساله اقداماتی همچون لایبروبی رودخانه ها و دیگر اقدامات پیشگیرانه از سوی دستگاه های دولتی و شهرداری ها انجام نشده است و در این زمینه چه افراد و چه ارگان هایی کوتاهی کرده اند.
نماینده مردم همدان در مجلس ادامه داد: دوم آن که مهم است که بدانیم چرا این همه کوتاهی از سوی دستگاه های اجرایی حتی با وجود هشدارهای هواشناسی رخ داده است، اینکه باید بررسی شود دولت چرا هشدارها را شنید اما مردم را از خطرات حواشی از وقع سیل و بودن در کنار رودخانه ها مطلع نساخت.
خجسته همچنین گفت: سوم آن که باید بررسی شود از صدر تا ذیل چرا هم خود رییس جمهور این همه با تأخیر به کمک سیل زدگان و مناطق سیل زده آمد و از سویی دیگر چرا اصلاً دستگاه های اجرایی به هیچ عنوان عملکرد قابل قبولی را برای خدمات رسانی بعد از وقوع سیل انجام نداده اند.
وی با تأکید بر اینکه روحانی و وزاریش درباره کوتاهی های خود در بحران سیل باید پاسخگوی مجلس و مردم باشد، افزود: طرح سوال از رییس جمهور و وزرای مقصر و نیز بررسی عدم اقدامات مناسب دستگاه های اجرایی باید در دستور کار نمایندگان مجلس به عنوان نمایندگان مردم قرار بگیرد و همزمان در این باره تیم تحقیقاتی مجلس هم باید تشکیل شود.
نماینده مردم همدان در مجلس تصریح کرد: دولت گمان نکند که با عزل یک استاندار می تواند مردم را ساکت کند، ما نمایندگان مردم به هیچ عنوان در دفاع از حق مردم عقب نشینی نمی کنیم و تا آخر برای پاسخگو کردن آنانی که کوتاهی کرده اند ایستاده ایم.
خجسته در ادامه به خدمات بی منت سپاه و ارتش در نبود اراده دولتی ها برای کمک به سیل زدگان هم اشاره کرد و گفت: گرچه دولت در کمک به سیل زدگان اقادم مؤثری انجام نداد، اما خوشبختانه این سپاه بود که با حضور به موقع خود مانند همیشه نجات بخش و کمک رسان بی منتی برای مردم بود و هست.

منبع:نافع

انتهای پیام/رستمی

 

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب
مرکزآموزش علمی کاربردی الوان ثابت